Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

orol

Ďakujem za názor. P.s- rozhodol som sa mlieko aj napriek pre mňa nie vhodnej chuti a napriek moznemu riziku prenosnych chorob na cloveka ho priebežne nepasterizovane piť. Je z domaceho chovu a zvierata vidim a poznam. Vsak aj bryndzu mame radi a tiez je z nepasterizovaneho ovcieho mlieka.

RNG

NuZ mnohi ludia prisahaju na zdravotne ucinky nepasterizovaneho kozieho mlieka, ale ja mam akosi averziu proti nemu chutove a obavam sa, ze mnohe mozu mat v sebe skodlive mikroby-na to povodne pasterizaciu vymysleli.
Takze osobne surove mlieko nepijem, kedze neviem zdravie zvierata, od kroteho to mlieko pochadza.
Zooonoticke nakazy nie su nic noveho, moja neterka napr dostala slintacku zo zle pasterizovaneho kravskeho mlieka, lebo na Slovensku vtedy zatajovali chorobu krav. V USA napr riesia nakazy tak, ze vystrielaju cele stada, teda pokial to bezne atb pridavane do krmiva neadresuju dostatocne.
Ja osobne pijem sice mlieko krav z volnej pase, neosetrovane atb a hormonami, ale pasterizovane a prisne kontrolovane veterinarmi.

orol

Pozdravujem Ťa pán Ing

-aký máš názor na pitie neprevareného kozieho mlieka?

-treba, alebo netreba piť kozie mlieko?

-dajú sa vyliečiť určité druhy chorôb pravidelnou konzumáciou kozieho mlieka?

RNG

Candida produkuje rozne skodlive latky, neurotoxiny aj dokonca karcinogeny. Jeden z najdolezitejsich z nich je oxidovany etylalkohol, acetaldehyd. Ten je nielenze toxicky, neurotoxicky ale pravdepodobne aj rakovinotvorny. Prero sa candidy treba zbavit a nezivit ju cukrami a jemnymi mukami
en.wikipedia.org

tinna7

Ahoj RNG. Chcela by som sa Ťa spýtať, či vieš niečo o candide a acetaldehyde. Za odpoveď veľmi pekne ďakujem.

RNG

Cvicenie oci moze ciastocne napravit opticku chybu. Uprete hladenie na obrazovku dlhe hodiny zrak(akomodaciu/svaly na sosovke) atrofuje/zhorsuje.
Predstav si, ze by si mal drzat vuku len s 1 kg pred sebou napriamenu hodiny, tak by sa ti svali uoplne znicili. Podobne je to so zrenickou a svalami na sosovke.

Zapal spojiviek je z roznych infekcii v ociach, ja bu som to riesil kvapkami koloidneho striebra alebo/a roztokom citricidalu.To vyhubi zhruba velku vacsinu nikrobialnych nakaz v oku.Z antiocidantov spomenien najma anto a proantokyanidy(zo semien cucoriedok, billberry, hronovych semien) a samozrejme vinpocetine, Huperzine A a gingkolidy, ktore dostat aj v zmesi
napr zo Swansonu pod nazvom Herbal Memory complex, ktory podla nazvu je sice na pamat najma, ale samozrejme zlepsuje cirkulaciu krvi aj na sietnici, v usiach a podobne.

Nick44

Dobrý deň, na ľavom oku mám asi pol dioptrie a pol cylindra, pravé mám v poriadku. Myslíte, že je možné túto slabú krátkozrakosť a astigmatizmus nejak vyriešiť/zlepšiť, alebo aspoň zabrániť zhoršeniu? Môžu pomôcť potravinové doplnky na podporu zraku, ktoré ponúkajú na internete? Alebo by som mohol skúsiť aj tie dierkované okuliare, ktoré by mali trénovať očné svaly (obrázok: prntscr.com)? Okuliare zatiaľ nenosím a ani nosiť nechcem, preto by som vám bol vďačný za pomoc.

Okrem toho mávam niekedy zápal spojoviek. Kvapky od očného veľmi brať nechcem, lebo sú to kortikoidy a aj tak sa mi po čase zase zápal vytvorí (občas mám v kútikoch očí hnis typický pre zápal spojoviek). Existuje niečo, čo môže dobre poslúžiť ako prevencia a možno aj ako liečba týchto zápalov?

Inak minule ste písal, že na sietnicu sú dobré aj rôzne antioxidanty. Sú to nejaké konkrétne alebo antioxidanty všeobecne? Taktiež ste písal, že dokážu obnovovať aj poškodený zrakový nerv po zápale či metylalkohole, platí to aj pre zelený zákal?

RNG

Inac pravy citricidal, povodny, dnes citricidal profesional by mal vytlct MRSA bez problemov, ked si jeho roztok spravne kvapkas do nosa a podla moznosti aj pijes.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk