Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

RNG

Kasia, zda sa , ze nemas dostatok zaludocnych kyselin a mozno aj enzymov, takze sa ti v zaludku jedlo kazi, hnije a kvasi. To po case znici aj crevnu floru, lebo zaludok s dostatkom kyselin zabrani vstupu roznych mikrobov do tela a tak sa premnozia rozne skodlive v crevach na ukor nasich uzitocnych probiotik. Tym samozrejme stratis az 70% imunity, lebo dobre osadene creva probiotikami tieto obranne latky pre telo produkuju v kvantitazh, a neziaduce mikroby nielenze neprodukuju potrebne obranne latky, ale casto vyrabaju jedovate/toxicke latky pre telo
Takze dopln si kyseliny, enzymy a samozrejme kazdemu radim brat extra zmes mikrovlaknin a nasadit si kvalitne probiotika

RNG

Rastlin na vyrovnavanie roznych hormonalnych hladin je hromada.Agnus castus/vitex/chaste tree je iba jedna z nich
en.wikipedia.org
Ja osobne odporucam skor yam, tiez black cohosh, pupalkovy protizapalovy olej, damianu a adaptogen velmi ucinny pre zeny, Dong Quai/angelica sinensis , tj cinska angelika.
Na znizovanie DHA a estrogenickej hodnoty je dobry I3C a este ucinnejsi DIM, oba su vytazky z kapustovin a oba su zaroven protirakovinne.

Kasyia

Zdravim Vas p.RNG

Chcela by som Vas velmi pekne poprosit o vas nazor....
Moje problemy trvaju zhruba 10 mesiacov. za ten cas som pochodila vela lekarov, absolvovala som rozne vysetrenia,avsak len take zakladne. vsade na mna pozerali ako na hypochondra. Bola som 2 krat na gastroskopii, 1x kolono, vysetrenie u imunologicky, vsetko ok aj v krvi aj v moci az na dost zvyseny bilirubin a zvacsenu stitnu zlazu.Moje problemy zacinaju rano hned po prebudeni,ked vstanem napina ma na zvracanie, niekolko krat za sebou, potom to prestane, niekedy sa to opakuje aj poobede. Je teda pochopitelne ze mi rano niekedy aj poobede absolutne nechuti jest. Stava sa mi ze sa najem nomalne az vecer.Tomu napinaniu predchadza take klopkanie v usiach ktore sa stupnuje, a potom nastava nauzea. Pocas dna mam pocit akoby som sa nemohla normalne nadychnut.Neviete mi poradit co by to mohlo byt???

karolina19

RNG chcem sa opýtať aký máte názor na rastlinu Vitex agnus-castus. Mal by pomáhať pri vyrovnávaní hladiny hormónov. Mám problémy s akné okolo úst a v jednej knihe som sa dočítala, že táto rastlinka je vhodná na vyrovnávanie hladiny hormónov. Alebo poznáte niečo učinnejšie? ďakujem

RNG

Rhapsody, citricidal je patentovany upraveny vytazok z grapefruitovych semien, kde su polyfenoly zmenene na zmes quaterniovych zlucenin. Ziadne pridavky a uz nie triclosan a benzalkonium chloride su tam nie pridavane. Benzalkonium chloride ma molekulu podobnu skupine quaterniovych zlucenin, ale firme BioChem Research nikto nedokazal od roku 1982 nic podobne, co tvrdia tie rozne nemecke, svedske a ine zdroje. Mozno v inych vyrobkoch, ktore sa zjavili na trhu v Europe pod menom GSE to tam bolo, ale nie v pravom patentovanom Citricidale. Preto ho nasa FDA aj napriek hromade pokusov nevie zakazat(FDA je zialbohu dnes v sluzbach farmacie, hoci povodne bola zalozena na kontrolu farmaceutik)
Jediny argument, co maju je ze je tam vytazok chemicky zmeneny, tj nejedna sa o pravy prirodny doplnok. Nuz ale to by museli potom zakazat vsetky chemicky a enzymaticky zmenene latky na trhu, ktore sa predavaju ako prirodne a bioidenticke. Vcitane kyslej kapusty, jogurtu a syrov.
To zakon zatial nedovoluje a FDA moze stiahnut len take doplnky, ktore su dokazatelne skodlive. A citricidal medzi ne nepatri, lebo ho dosial pouzilo mnohomilion ludi, bez skodlivych postrannych ucinkov.
A niet takeho ucinneho potravinoveho doplnku, na ktory by farmaciou plateni tzv "vyskumnici" , casto aj so zvucnymi menami(za dostatok penazi sa da kupit aj mnohe zvucne meno), doslova kupeni, aby vyfabrikovali nejake "dokazy" o udajnej skodlivosti. Samozrejme , keby to naozal bolo skodlive, tak by na to nasa FDA okamzite skocila.

Ale znova tu uvediem fakt, statistiku, co sa neda vyvratit.
Napr v roku 2008 v USA nikto nezomrel na nasledok potravinovych doplnkov, na potravinove nakazy vyse 6000 ludi a na skodlive ucinky predpisanych liekov si priznali oficialne 120 000 az 400 000 ludi, pricom pravda je samozrejme ovela horsia, nez si oficialne priznavaju
Dnes uvadzaju ine droje cisla az vyse 700 000, samozrejme to zahrnuje nielen lieky ale aj lekarske omyly a nasledky chemoterapie, ktore sa zatial maskuju ako "zlyhania roznych organov alebo infekcne choroby", bez uvedenia, ze to je vlastne len nasledok tela zniceneho chemoterapiou.
Takze sam si z toho mozes usudit co je bezpecne, ci lieky a bezni lekari, alebo potravinove doplnky a lekari co za nimi stoja a pouzivaju ich, lebo farmaceutika maju privela skodlivych postrannych ucinkov.
Smrt v dosledku lekarskych omylov a predpisovych liekov sa prebojovala dnes uz na "cestne" druhe miesto, hned za cievnymi chorobami(infarkty, porazky) , dokonca aj pred rakoviny. A to , ako by povedali mladi Slovaci " to je uz sila".

rhapsody1

Ahoj a este som nasiel, ze v podstate vsetok ucinok pripisuju prave tymto pridavnym latkam.

A nieco aj v anglictine -
rawearthliving.wordpress.com

....The big controversy that’s been going on for years with Grapefruit Seed Extract lies in its potential to be contaminated with benzalkonium chloride, parabens, and triclosan. Numerous studies have tested samples of commercially produced GSE and found these contaminants to be present. (See here, here, here and here.) The biggest contaminant found is benzalkonium chloride, a chemical that rates a 7 in the cosmetics database that’s a known immune system toxin, skin toxin, and possible cancer risk.....

Nemas o tomto nejake informacie ?
Beriem uz druhu 20ml Citricidalu tak by som si nechcel este viac uskodit.
Vdaka

rhapsody1

Ahoj RNG, preklikal som sa na nemeckych servroch k zaujimavosti ohladne citricidalu..a z toho celeho vychadza, ze to tiez nie je take bezproblemove ako vyzeralo. Problem je v tom, ze sa pridavaju do Citricidalu, rozne konzervacne latky, rozny vyrobcovia citricidalu:
Skoro v kazdom sa nachadza BC (priznam neviem coho je to skratka) a Triclosan, Methylparaben.
Su ti zname tieto latky ?
Vdaka

1. Citricidal (lt. Deklaration 60 Prozent GKE-Reinanteil und 40 Prozent Glycerol): enthält Konservierungsstoff BC oder GKE-Wirkstoff sowie Triclosan (und Methylparaben) / wirksam gegen Testkeime

2. CitroBiotic (nicht aus US-Stammkonzentrat hergestellt): keine Konservierungsstoffe / unwirksam gegen Testkeime

3. NutriBiotic: enthält Konservierungsstoff BC oder GKE-Wirkstoff sowie Triclosan (und Methylparaben) / wirksam gegen Testkeime

4. Grapefruit Kern Extrakt (Bergland-Pharma): enthält Konservierungsstoff BC oder GKE-Wirkstoff / wirksam gegen Testkeime

5. Grapefruitkern Extrakt (Tierra Verde): enthält Konservierungsstoff BC oder GKE-Wirkstoff sowie Triclosan (und Methylparaben) / wirksam gegen Testkeime

6. Grapefruit-Samen-Extrakt (GSE-Vertrieb): enthält Konservierungsstoff BC oder GKE-Wirkstoff / wirksam gegen Testkeime

RNG

Vilcacora/ cats claw/una de gato/uncaria tomentosa je rastlina s antimikrobialnymi, protizapalovymi a dokonca aj antiviralnymi ciastocne vlastnostami. Najcennejsie su v nej pentacyklicke oxindolove alkaloidy(POA), proti ktorym ciastocne ucinkuju tetracyklicke oxindolove alkaloidy(TOA) preto pri vytazovani sa snazia vytazit len POA a nie TOA.
A tento vytazok sa predava pod menami Samento, alebo Prima una de gato ci uz v tekutom stave(kvapky) alebo tabletkach.
Najdes ho u roznych internetovych zdrojov, dnes uz aj od viacerych vyrobcov. Zadaj si to do google.com a najdes plno zdrojov.

petikaa

aha..takze je to slabsie ako samento..len kde to mozem objednat..pretoze som sa k tomu nikde nedopatrala..a vilcacora je vlastne co?

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk