Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

-Tinka

Zdravim RNG, ak ta mozem velmi pekne poprosit,potrebujem od teba radu a taku mpomoc,lebo uz neviem co so sebou. Da sa s tebou komunikovat aj prostrednictvom e-mailu,alebo iba tu je to mozne? Vopred dakujem velmi pekne za reakciu.

RNG

Lenusa, ja radim len potravinove doplnky proti nervovym problemom, nie chemicke navykove lieky.
Neviem ktoreho neurotransmiteru mas malo, alebo ci sa jedna len o tetaniu/trpnutie z nedostatku vodicov nervovych signalov(rozne mineralne kationy, ako NA, K, CA. MG a CO2 ako anion v krvi=(hyperventilacna tetania).
Kedze ti zatial nic nezabralo, neviem ti poradit ktory neskodny prirodny by nahradil ucinny chemicky liek.
Hlavne neurotransmitery su serotonin, norepinephrine, dopamine, GABA. Na kazdy existuje doplnok na zvysenie hladiny, vlastne viacere doplnky.

RNG

Lulu 66, ked nemas dost kyselin a enzymov, aspon si ich neried pitim vody s jedlom a pi az 3-4 hodiny neskor a to hojne, aby si zo zaludka jedlo splachla do criev.
Pripadne do vody pridaj aj trochu mikrovlaknin na podporu motility, absorbciu neziaducich latok a najma na podporu probiotik
Ak mas kvasenie v zaludku, je to pre nedostatok kyselin a tie si musis doplnit, inac ti neznicia kvasne a hnilobne bakterie v zaludku
Betain HCl(zdroj kyseliny) aj napr pancreatin dostanes napr z iherb.com, dobry je napr produkt firmy NOW(4 x 500 mg) alebo Jarro-zymes plus.

Lenuša

Ahoj RNG, mohol by si mi poradiť? Brala som AD sertralin celu tabletu a xanax 0,75 denne. Nic mi to vsak nezaberalo a na xanaxe som uz vlastne zavisla. Doktorka mi nahle zmenila sertralin na fevarin.Ten beriem polku vecer. No zacala som sa citit hrozne mam take stavy palenia pichania trpnutia (ci co to je) z hrudnika a obcas take bzucanie v hlave. Chcela by som sa vsetkych tych liekov zbavit. mam toho dost. Môže sa mi niečo vazne stat ked vysadim fevarin naraz?prip aj zo xanaxom. Radsej pretrpim abstaky ale nech uz mam sveti pokoj od tychto stavovm prosim poradte mi.alebo co zmierni abstaky? Je na to nieco? je to hrozny pocit neviem co mam robit.

lulu66030

Erillic,
necítim sa kompetentá ti radiť, ale pokiaľ viem, na kandidy rozhodne nestačia len probiotiká. Treba si to poriadne naštudovať. Probiotiká sú len súčasťou liečby. A aj po nej sa užívajú spolu s vlákninou.
Ale to ti isto tu niekto lepšie poradí.
Prípadne trošku si tu "polistuj" a viac sa dozvieš.

lulu66030

O.k pán RNG,
trochu mi odľahlo.Tú diétu sme dodržiavali dosť striktne. A dnes mi už bolo aj nevoľno - asi si zoženiem ten pankreatin. Mávam s trávením probl.Je mnoho rád a odporúčaní a niektoré sa rôznia.Takže aj syry, príp tvaroh? Môžu sa jesť nejaké naklíčené obiloviny?

RNG

VCandida je vsade okolo nas aj v nas, taskze uplne sa jej neda zbavit, ale da sa vyhladovanim(potrebuje na zivot cukry) a potlacenim a nahradenim probiotikami aspon na 90% v crevach dostatocne potlacit.
Probiotika treba nasadit a rozmnozovat mikrovlakninami. Ak dosiahnu osadenie v crevach vyse 90%, candida je zatlacena a ked ju nebudes podporovat privela cukrami a budes podporovat probiotika mikrovlakninami, tak sa ti uz nemoze premnozit a skodit, naviac dobra probioticka flora v crevach vyrobi pre nas okrem ineho aj az 70% vsetkych obrannych latok, co telo pouzije aj inde, nielen v crevach.

RNG

Vsetky tuky aj bielkovinne jedla su povolene, musis davat pozor len na cukry a sacharidy najma s vysokym glycemickym indexom.
Masa, hydina, ryby, orechy, kokosovy olej a duzina, cerstve syry(nie starnute) a samozrejme kopy mikrovlaknin zeleniny a malicko nesladkeho ovocia, najma bobuloviny, ako cernice, cucoriedky brusnice kiwi, aj jablka ale nie hrozno!
Ak je ti ro pritazke na travenie ber doplnok enzymov, pripadne aj kyselin. Dobry je napr pancreatin v kapauliach ako ma napr firma Now Foods, alebo Jarrow, kde maju ekvivalent 2 gramy pancreatinu(4 x 500 mg) v kazdej kapsuli.
Pancreatin je dobry zdroj aj proteazy, aj lipazy a pritom lacnejsi, nez rastlinne zdroje.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk