Otázky na RNG

oriesok.dn

Dobrý deň,RNG,chcem sa len spýtať, či mi viete povedať, čo znamená dosť časté a hlasné škŕkanie v bruchu (aj ked som najedená, ale aj hladná). Ďakujem!

gabi123

dobrý den p. RNG, poprosim ta znova o radu...moja dobra znama trpi vypadavanim vlasov... robia sa jej na temene hlavy take mapy bezvlasove... ako u muzov... tento problem zacal po 25.roku zivota, nemala este vtedy deti a sustavne sa to zhorsovalo... vselico uzivala vitaminy, hormony ale bez vysledku....... teraz ma 51 rokov, menopauza u nej nastala v 49. roku ...... a vyzera to dost nepekne... da sa s tym este nieco robit, popr. co by mala brat? dakujem za tvoj cas a odpoved.

RNG

Lanovy olej je zdroj omega 3 kyselin, tj takych tukov, ktorych dostavame v potrave malo a v tele su potrebne na hromadu ucelov.

PF2014

Ahoj, beriem kĺbovku a v nej je aj tebleta ľanový olej 500 mg, ako to pôsobí celkovo a hlavne na kĺby?? Lebo som sa poriadne nedočítal, že prečo to tam dali.

RNG

Majecx, neviem, ale silne pochybujem. Mozu sice obsahovat hormony na upravu, ale nie enzymy na odburanie/odstranenie.

RNG

Bez denzometrie nemozes vediet, aku mas hustotu kosti. Ae aj denzometrie je dost nepresna, takze na to by som sa uplne nespoliehal. Dobre travenie, dostatok zelenin a pestra kvalitna strava je najlepsia rada, co moze ludom dat. Doplnky prichadzaju do uvahy len ked nieco citelne hapruje v tele. Dost caste je zle travenie, nedostatky roznych vitaminov , napr D-3 a K-2, ktore su nevyhnutne na absorbciu a zabudovanie mineralov do tela, preto casto odporucam niektore doplnky na prevenciu ako jod zinok selen vitaminy C E D-3 K-2 a samozrejme nikrovlakniny a probiotika a toto odporucam vlastne kazdemu, lebo aj napriek dobrej a pestreej strave tieto v nej dnes chybaju v dostatku podla najnovsich vedomosti(tj nie podla archaickych odporucenych dennych davok z roku 1948, ktorych sa dodnes oficialne lekari zatate a spiatocnicky drzia.)
No a odporeucam kazdemu sa stranit co najviac priemyselne znicenym potravinam a roznym zamoreniam, ako postreky na ovocia a zeleninu na zachovanie "cerstvosti" atd.

PF2014

A ešte sa ťa chcem spýtať, čo vlastne všetko pôsobí na zdravie kĺbov?? Alebo čo by som mal zlepšiť, aby sa tie kĺby dali trochu do poriadku?? Lebo brať glukosamín, MSM, a chondroitín ma asi nespasí, aj keď to budem brať donekonečna. A bývala ortopedička vedela pchať do mňa len NSAID, alebo ibalgin a podobne. A momentálne novší ortopéd má trochu viac rozumu a aspoň mi odporúča kĺbovú výživu dlhodobo, a nepchá do mňa lieky.