Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

ladycat

A ako viem teda zistit, ci ide o parazita (ak by teda išlo) alebo nie? Spomínal si, ze lekári to nemusia potvrdiť, ani sa to nemusí potvrdiť z vyšetrenia stolice.

RNG

PF, rybi olej z arktickych mori je sasmozrejme zamoreny najmenej, ale aj to zalezi od typu ryb, napr z velkycy dravcov je zamorenie vacsie. Preto vacsina vyrobcov olej cisti vakuovou destilaciou, co ale znizi ucinnost tych olejov znacne.

RNG

ladycat, aj ti najcistotnejsi ludia mozu dostat roznych parazitov, napr z nedopeceneho bravcoveho masa alebo hydiny, z vody a to aj kupanim sa, nielen pitim.Tiez zo surovych zelenin a ovoci , zo styku zo zvieratami atd. Co sa tyka nakaz z nemocnic/nocosomial, tie su ovela castejsie nez su loekari ochotni sa priznat.
Mnohe nakazy, najma antibioticky odolne mozno dostat najskor v nemocniciach, kam, chodia chori ludia a kde sa siria najma pre pouzivanie antibiotik, na ktore sa "vyslachtili"m Viac pozri napr na
en.wikipedia.org. "Ist na hadicku" znamena caste poranenia, nahodne aj vytrhavanim vzoriek zo zaludka a criev, kde po tom zostanu tazko hojace sa rany. Nehovoriac o mikroboch co sa mozu preniest zle sterilizovanymi nastrojami.

PF2014

Chcel by som sa ťa spýtať niečo o rybom oleji, viem, že odporúčaš teraz radšej krill oil, ale ja beriem klasiku a chcem sa spýtať, či je to prostredie zamorené, beriem rybí olej, aspoň na obale je uvedené, že je to z rýb chladných arktických morí.

ladycat

a podľa čoho zistím, ze to nie je z Činy? Staci kupit napr. v lekárni? Dakujem.
PS: toho parazita neviem kde by som chytila, som cistotna a vlastne tieto problémy nastali nasledujúci den po tej hadici na gastre. Bola som 3mes. PN, takze som bola sama doma a výhradne v domácom prostredí.

RNG

Inac co sa tyka obsahu doplnkov, aspon v USA ich obsah musi byt +- 5% toho, co na nalepke uvadzaju. Inac sa tho okamzite ujme nasa FDA a vyropbcovia ak neposluchnu a nenapravia to, tak su pokutovani prinajmensom, ale aj ich vyrobne mozu byt zavrete, majetok zhabany a dokonca mozu byt vazneni. FDA ma velmi velku moc.

RNG

Omluvam sa, mas pravdu, vsetko je vlastne chemia, ale doplnky su z prirody a farmaceuticke lieky su patentovane chemikalie, tj take, co na zemi nikdy nikde pred tym neexistovali.
Lebo patent mozes dostat len ked dokazes, ze predmet patentu predtym nikdy nikde nebol a ty si ho prvy(priorita) vyrobil. Udelenie patentu znamena, ze ty si jediny, co hop mozes 16 rokov a casto aj dlhsie s doplnkovymi patentami pouzivat.Takze na tom sa da velmi dobre zarabat, na prirodne latky ziadna patentova ochrana neexistuje, preto sa farmacia sustredi lprakticky len na patentovatelne chemikalie a to uz od rokov 1920-tych a bojuju tvrdo proti prirodnej konkurencii vladaju vsetky zdravotne organy, skoly skolske osnovy atd, preto ich celkove nazyvam medicky monopol, ktory nepripusta konkurenciu.
Prirodne latky su vseliake, samozrejme len cast z nich sa hodi na potravinove doplnky. Lebo v prirode su aj prudke jedy. Ale na stastie je v prirode radove ovela viac latok, nez tych novych patentopvanych chemikalii a mnoho z nich je pre nas lepsich co sa tyka zdravotneho a udrzobneho ucinku, ako patentovane chemicke lieky. A pre to aj sem pisem, aby sa ludia o nich dozvedeli, kedze lekarsky monopol sa ich snazi potlacit a vsemozne ociernit roznymi lzivymi tvrdeniami. Ja som toho nazoru, ze v demokracii maju ludia pravo byt vsestranne informovani nie jednostranne.
A vedomosti okolo toho mam znacne vyssie, ako bezny lekar, co o doplnkoch nevie Zhruba nic, kdezto ja to studujem z lekarskej literatury tych vzacnych odvazlivcov lekarov a lekarskych teamov, co sa opovazia liecit inac, nez ich v skolach ucili. A robim to uz vyse 20 rokov, tj iste sa na mna nieco uz len nalepilo. A mnoho lekarov co som sa s nimi za roky stretol ma pocuvali velmi pozorne. Vcitane profesorov a docentov na Slovensku.

nikto iny

Rozbor doplnkov nie je klinicka studia. Ja vobec nepretlacam lieky. Som vsak proti ich degradacii do kategorie zamorovacich, skodlivych a velmi nebezpecnych.
Druha vec je pojem "chemicke skodlive lieky" , ktory tak casto uvadzas. Vsetky latky su chemicke. Bud pochadzaju z prirodnycb zdrojov, su ciastocne upravene alebo su uplne nanovo syntetizovane. Na zaklade toho ich ale nemozno zaradit medzi skodlive a neskodlive.
Dalsia vec je, ze obsah latok na doplnku nemusi korespondovat so skutocnym obsahom.
Snad uprimne vies, o com hovorim. A vyrobcom liekov aj doplnkov ide najma o prachy, to je jasne.

ladycat

A tie enzýmy si doplním iba tou chlorrelou? Citala som o nej, ze nie každému sadla a tie následky po užití boli celkom odstrašujúce (pred 3r som bola 2x hospitalizovaná na zlyhanie organizmu: dehydratácia, vracanie, hnačky...preto sa podobného uz bojím ako čert kríža). Psyllium som znova nasadila, a Probiofix nasadené uz 1,5 mesiaca. A zatiaľ ziadne zmeny :-(

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk