Otázky na RNG

RNG

sc3r76y, konecne si uvedom, ze brojenie proti doplnkom je loz, ktora je podporovana najma farmaciou.
Doplnky musia byt neskodne, lebo inac by ich lekari nedovolili volne predavat. Na Slovensku ich napr musi komisia na to urcena plus Ustav hlavnehgo hygienika schvalit. V USA je to nasa FDA,"pes co nielen bresia, ale aj bolestive hryzie", ktora dovoli predavat len take, co su "generaly safe", tj bezpecne a ked objavi na cokolvek skodlive ucinky, okamzite to zakaze a kto by sa to potom opovazil predavat, toho podnik zavru, zhabu mu majetrok a dokonca posadia do vazenia. Tj to by musel byt hlupak, co sa na take nieco odvazi.Naviac ani distribucna siet by nic take neprijala, aj tam su vnutorne kontroly, aby doplnkovy priemysel ako taky nemal zlu reputaciu.

RNG

PF, na Slovensku dostanes aj kyselinu boritu aj borax, ciste, tj vo farmaceutickej kvalite a mozes si urobit roztok(2%) co mozes natietrat aj na telo, aj pit(lyzicka denne)Bor je ptrotiplesnovy, protizapalovy, a potrebny na tvorbu kosti Boraxom a kyselinou boritou mozes potlacat rozne plesne na tele, dokonca na nohach, kde ma vela ludi plesne na nechtoch. Ja si do toho roztoku namocim ponozky a natiahnem mokre na nohy. Tak sa mi dostanu aj do topanok, kde znicia plesnove vytrusy.
Inac ti radim objednat aj vitamin D-3 a K-2, bez ktoreho sa mineraly neabsorbuju ani nezabuduju do tela.
D-3 je4 dnes velmi lacny, K-2 ti staci brat len 50-100 mikrogramov, co je lepsie, ako nic.
Kompletny doplnok na kosti mas napr z firmy NOW pod menom Bone strength, kde mas vsetky mineraly aj vitaminy na kosti v spravnom pomere.

ladycat

Ahoj RNG, prosim ta o radu k môjmu príspevku na fóre "Nechcené chudnutie". PS: nasadila som užívanie Psylia a tiez probiototikum Probio-fix, avsak zlepšenie nepocititujem /tento tyzden som pridala aj pitie čaju Lapacho/. Dakujem ti moc za radu.

PF2014

Dobre, tak skúsim kupovať 2 avokáda týždenne, CMO samozrejme na Slovensku nezoženiem a z USA je to teraz pre mňa finančne horšie, a kúpim ešte to, čo si písal. Doma mám ešte citrát vápenatý v prášku spolu s citrátom horečnatým, v prášku, pomer 2:1, tak aj to by mohlo pomôcť. A chcem sa spýtať, pomohlo by, keby som kúpil od swansonu bór alebo mangán?? A inak mám koxartrózu a burzitídu a tendinitis.

RNG

Pf neviem co ti chyba, ale ked uz beries gluco/chondro/MSM, tak dalsia latka potrebna na klby je hyaluronicka kyselina a nezmysdelnatelne oleje na klbovy maz ( avokado. alebo CMO)

PF2014

Ahoj, potrebujem radu, momentálne beriem na kĺby 1000 mg chondroitínu, glukosamínu a MSM, a 500 mg ľanového oleja, chcem sa spýtať, nemám peňazí na rozdávanie, čo z tohto vybrať, chcem kúpiť buď žraločiu chrupavku, kolagén alebo kyselinu hyaluronovú, čo najviac z tých trochu vecí pomôže?

RNG

Spirulina je supervyziva, bohata na mnohe ziviny, antioxidanty, odmorujuca, a ked je pestovana v mori, ako napr Hawaiiska, je tiez aj zdroj roznych stopovych materialov, ktore su pre suchozemsku stravu deficitne. ja si obsas obohacujem stravu tak, ze do jogurtu si zamiesam polievkovu lyzicu praskovej (cistej)spiruliny(Spirulina Pacifica)

RNG

Aktivita ludi zavisi od hromady pricin a dovodov. Moze to byt zly hormonalny stav, kde hormony , ktore riadia funkciu tela ju neriadia spravne. MoZu to byt nedoastatky energiou vyrqabajucich mitochondrii.
Moze to byt zle travenie, ktore neda dostatok materialov na vyrobu energie a casto aj neurotransmiterov, takze su ludia nizko na energii, a telo ide do dcepresie=vypina. K tomu samozrejme prispievaju aj rozne chemicke "lieky", ktore maju medzi skodlivymi postrannymi ucinkami aj navykovost a utlm, najma trieda bezodiazepinov, v mojej jednoduchej reci oblbovakov alebo ako to nazyvaju niektori lekari, zombifikatorov. Tieto casto znizuju aj potrebnu vyssiu hladinu ubiquinolov, co su potrebne pri vyrobe energie.
To iste robia aj lieky na znizenie tlaku