Otázky na RNG

RNG

Kajulka,. oxid titanu na stastie dochadza v dost velkych hrckach a slabo sa rozpusta vo vode a kyselinach. Ale aj tak, to malo co sa rozpusti a absorbuje je zbytocne zamorenie tela. Preto sa tomu doplnkovy priemysel podla moznosti vyhyba.
Betaglukanuy sa prakticky nenicia zaludocnymi kyselinami, tj mozes ich brat aj v prasku.

RNG

PG, ja by som sa s tym neznepokojoval, ved som vacsinu zivota prezil s nizkym tlakom, bezne 105/65 a zvysil sa mi len ked som si zapalil alebo vypil pohar vina.
Dnes sa mi to upravilo po desatrociach do normalu, samo od seba, ale nazdavam sa, ze pri tom pomohli najma davky jodu a selenu , co si doplnam. Mozno aj ubiquinol.

krowky

Zdravím Vás RNG,

už ste sa mi raz vyjadroval do témy
www.zdravie.sk

Situácia sa má tak že príznaky sa stále dookola opakujú:
Závraty, mierne dočasné zhoršenie zraku, pocity únavy, aj po 8-10 hodinovom spánku sa budím akoby stále unavený.
Závraty dostávam aj v sede a musím sa presunúť do polohy ležmo alebo aspoň takmer ležmo.
Lieky:
Tebokan, Magne B6, Kalium Chloratum - všetky 2x denne 1 tabletku

Vyšetrenia:
EKG, EEG - v poriadku
Interne (krv, moč, vyšetrenie lekárom) - v poriadku
Krv na biochemiu aj mineralogram - v poriadku
Hormony stitnej zlazy v poriadku
Takisto oblicky v norme hoci ma obcas akoby pobolievali.

Skusal som aj masaz a maser mi povedal ze som pomerne stuhnuty v oblasti lopatiek. Obcas ma pobolieva aj chrbat a cez krk sa mi taka tahava bolest presuva ku zadnej casti hlavy a taha sa akoby za usi. Obcas piskanie najma v lavom uchu. A som strasne citlivy na zvuky. Hlavne mi je divne ze ma takmer stale boli lava noha hlavne v oblasti lytka. I vzhladom na interne vysetrenie a na moj vek (24)vsak dufam ze sa nejedna o ziadne cievne problemy.
Osobne som si myslel ze mam priznaky tetanie ale mineralogram mam v poriadku tak uz fakt neviem. Za akukolvek hoci len malu radu budem vdacny.

Lenka.a

Ahoj RNG, hovorí sa, že vitamíny skupiny B odpuzujú komáre či kliešte - vylučujú sa potom a hmyzu to smrdí. Myslíš, že to naozaj funguje alebo je to nezmysel? Prípadne vieš aj ktoré konkrétne B-vitamíny to sú? Ďakujem.

kajulka6

RNG ja som uz objednala Betaglukan a az doma pozeram ze ta kapsula sa sklada z oxidu titaniciteho. Nechapem naco to tam pridavaju,ved to je len biele forbivo. Kedze ta kapsula sa da otvorit mozem ten prasok vysypat rovno do ust? Neznicim tym ucinok betaglukanu?
A kedze roky som nedopatrenim papala aj v tabletkach taketo prisady co sa asi z tela nevylucia,co odporucas na vycistenie,enzymy?
DAKUJEM

PF2014

Ahoj RNG, chcel by som sa spýtať, čo vlastne spôsobuje nízky tlak, niekedy bývam dosť malátny, slabý, dneska som si meral tlak a nameral som si 106/56, minule zase veľmi divný tlak 120/50, čo mi príde taký extrém, z čoho to môže byť?? A je pre telo a celý organizmus nejakým spôsobom škodlivý nízky tlak?? Dá sa s tým niečo robiť?

RNG

Nuz na histaminovu intoleranciu sa alebo musis vyhybat potravinam co ti to sposobuju alebo brat Histame/Daosin tj enzym, ktoreho ti pecen zrejme nevyraba dost. Ikronizovanie betaglukanov(specialne sacharidy) zlepsuje ich absorbciu, lebo creva maju absorbciu limitovanu na ciastocky pod 25 000 dalton.
Huby maju zmes betaglukanov, a niektore su nad tuto velkost. Kvasinky maju mensie ciastocky, lebo maju celkove mensie bunky, takze obvykle osporuicam betaglukany kvasnicove(sacharomyces cervisae su vlastne aj chlebove kvasinky)

kajulka6

Ahoj Rng, chces si kupit Betaglukan od firmy Natures a vyrobca pise ze ich Betaglukan je vysokocisty a mikronizovany z hlivy. Je to dobre, mam to brat ako vyssiu kvalitu? Lebo som pozerala aj hlivu-betaglukan co predava firma Pleuran a oni nic nepisu o spracovany,tak asi klasickou cestou to robia...
A mam podozrenie ze u mna vyvolava migreny okrem stresu aj uvolnovanie histaminu, zjem nieco stiplave,alebo rajcinu,cokoladu a boli ma hlava, je nieco prirodne co tlmi histaminovu reakciu a nevies ci his, reakcia sposobuje zapal v tele ked sa spusti migrena alebo mi praskaju drobne vlasocnice pod kozou,mam take petechie. Bola som na vysetreni na histaminovu intoleranciu ale tie vysledky dopadli dobre,teda ze som negativna ALE mne pripada ako keby na ten histamin reagujem. Dakujem za odpoved

RNG

Drobnytrupik, tie doplnky neoberaju telo o energiu, prave naopak. Asi sa jej nieco chyta alebo ma oslabene travenie z nejakeho dovodu.

RNG

Orisok, nema ani sajnu. To ti musi lekar povedat v pre nas zrozumitelnej reci, ako pocet spermii, mobilita/pohyblivost a podobne.
Atrophio testis, ak si este dobre pamatam je atrofia, tj zmensenie semennikov. Na podporu semennikov treba nosit chladive a volne pradlo.