Otázky na RNG

kajulka6

Dakujem za vysvetlenie Rng, este sa spytam na tie biele flaky-vitiligo, spomynas ze to asi sposobuje nejaky virus, nevies aspon zhruba aky je to?
A mojej mamine sa tiez porobili biele flaky po kozy, ale vitiligo to nie, ma znizenu funkciu stitnej zlazy a endokrynolog jej povedal ze to z toho, moze to byt pravda? Presne tieto biele bodky sa zacinaju vytvarat aj mne a neviem co je za tym, mas typ na nieco?
Dakujem

RNG

Umele hormony skor skodia nez pomahaju , su aj pricina roznych problemov od cyst az po rakovinu prs. Na znizenie prolaktinu tj na otehotnenie sa vyborne osvecuje pouzivanie yamu, kde davka ucinnej latky, diosgeninu ma byt okolo 200 mg denne, co najdes v 5 kapsuliach yamu, standardizovaneho z firmy Swansonvitamins.com
Na cysty hormonalneho povodu je treba si tiez yamom upravit hormony(znizit estrogenicke hodnoty) a pouzivat napr DIM(2 x 100 mg) a entericky pokryty pancreatin na ich odburanie.Davka je 2 x 6000 mg ekvivalent, co najdes v 2 x 4 tabletach Pancreatinu firmy Swansonvitamins, pod menom Panreatin, tripple strength, 4 x

januska444

Dobrý večer, chcem vás poprosiť o radu mám endometriózu. Som rok po laparoskopii a polročnej liečbe zoladexom. Hneď po zákroku sa mi spravila opäť cysta (4cm), ktorá má momentálne 2,2cm (po liečbe).Teraz beriem 3 mesiac clostylbegyt+pregnyl, nakoľko sa snažím otehotnieť.Chcela by som vás poprosiť o radu,ako by sa dalo s endometriózou bojovať. Či je možné niečim čokoladové cysty rozložiť? Čítala som v jednom vašom príspevku o pancreatine. Ďakujem za odpoveď

RNG

kajulka, lekari nevedia o doplnkoch nic a naviac siria medzi nimi rozne falosne spravy. Biele flaky na kozi su sposobene poruchami melaminu, na com ma hlavnu ulohu pravdepodobne niektory s virusov.Odborne to nazyvaju vitiligo a zatial oficialne nevedia ani priciny , ani ako proti tomu.
Nattokinaza aj serrapaptaza su potravinove doplnky, ktore by mohli zakazat v USA len keby im nasli nejkake skodlive ucinky. A nasa FDA sa velmi snazi nieco najst na akykolvek potravinovy doplnok, najma na tie co konkuruju jej "chlebodarcovi", farmacii.
Ale kedze nic nenasli za dlhe roky, tak si clovek moze byt isty o ich bezpecnosti a neskodnosti. ja osobne by som bez nich nemohol byt, lebo mam vvysenu tendenciu vytvarania krvnycy zrazenin, trombov a bez pouzitia tuychto enzymov, co nielenze bezpecne riedia mkrv ale aj rozbijaju krvne zrazeniny ako fibriny a tromby bez akehokolvek nebezpecia krvacanlivosti ani v ovela vyssich davkach, ako sa bezne berie

RNG

Rita, jqa odporucam vzdy pestru zmes mikropvlaknin, lebo probiotika, podobne ako aj my potrebuju pestru zmes na vyzivu, nie jednotvarnu.
Psylium sa na Slovensku nepestuje pokial viem a dovozcovia ho besne predrazuju, lebo je to vlastne len odpad /plevy bezneho zrna.
Inulin z cakanky a pektiny z ovocia by mali byt bezne aj na Slovensku. Arabinogalactany by sa tam tiez dali tazit, je to susena stava zo smrekovca opadaveho/modrin/larch/ larix deciduosa.Pektiny su dost velke molekuly, takze ich stiepia enzymaticky na ovela mensie, take , co sa vedia vstrebat aj do krvi a tak absorbcne cistit cele telo. Predavaju sa pod nazvom "Modified Citrus Pectines a su napomocne najma pri absorbcnom cisteni tela, tj pri rakovinach.
Glucomannan je mikrovlaknina z pakorena conjac, bezne pestovaneho v Japonskua Indonezii, co by sa iste dal pestovat aj na Slovensku, samozrejme len v sklennikoch, kde vedia udrzovat presne teplotu
www.aroid.org
Momentalne je to v USA velky hit, lebo je dost ucinny pri chudnuti, totiz podstatne znizuje glycemicky index, tj vstrebavanie sacharidov do tela.

kajulka6

RNG zdravim ta,dnes mi pediatricka povedala ze ak budem pouzivat koloidnu striebornu vodu vnutorne tak sa mi mozu na kozi vytvorit biele flaky a uz nikdy nezmiznu, pocul si o tom?
A je na Natokinaze nieco skodlive? Je to podobne ako Serapeptaza? Nebola natokinaza nejaku dobu zakazana? Viem ze vyrobky s nou na SK dlho ludia nekupovali. Dakujem za vysvetlenie

ritta12

Ahoj Rng, prsim ta aky je rozdiel mezdi vlakninou Psyllium-je to zo supiek skorocelu indickeho, je tato vlaknina pestovana u nas? A medzi vlakninou z Cakanky? Je niektora ktoru by si odporucil viac?
Este sa vratim k tomu naparovaniu-inhalovaniu co som ti pisala, teda ak kupim inhalacny pristroj Omron alebo iny, ci tym inhalovanim Vincentky zabranim chorobnosti u syna skolkara,teda nejak mu posilnim dychacie cesty. Pomaha to alebo sa to nevyrovna pobytom v Tatrach alebo v jaskyni. Dakujem

drobnytrupik

Ďakujem za odpoveď, ja len som myslela, či náhodou ten produkt nepoznáš. tak tam skúsim napísať aký je obsah účinnej látky.

RNG

Chcemto, citricidal je velmi silny koncentrat a preto ho vzdy treba riedit.
Najsilnejsie koncentracia, co som kedy skusil bola 2%, na nechty na nohach.
Na sliznice neodporucam silnejsu ako 1500 ppm, tj asi 8-9 kvapiek na deci vody .
Inac sterilizacia ti zaruci len miekolko hodin bezmikrobialnych ust, lepsi pristup ne nasadit tam ustne probiotika/oral probiotics, co sa rozmnozuju a vytlacia skodlive mikroby.

RNG

Drobnytrupik, nemozem sa nijak vyjadrit na doplnok , kde nie je uvedeny presny obsah ucinnych latok.
Na DIM je potrebna davka 2 x 100 mg
Na I3C je potrebna davka 2 x 300 mg plus.