Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

lienocka12345

Ahoj rng. nedavno som citala ze tuniak sa nema jest casto lebo obsahuje vela ortuti. mala som dietu ktora bola skor na bielkovinach a obmedzene sacharidy asi mesiac a tuniaka som jedla aj viac krat tyzdenne.Chcem sa spytat,ci si myslis ze to je az tak skodlive ako sa hovori?
Dakujem

RNG

PF, zialbohu infekcii je ovela viac, nez len bakterie, na ktore su ucinne antibiotika. Su plesne, kvasne infekcie, L-formy , mykoplazmy , viralne infekcie,m dokonca aj na atb rezistentne/vzdorujuce bakterie, atd. A tieto atb skor podpori, a nie znici.
Lebo atb ti znici probiotika v crevach, ktore normalne vyrabaju az 79% vsetkych obrannych latok aj proti menovanym infekciam, co atb nevedia adresovat.
Takze atb casto viac poskodia, nez napravia. A mnohi lekari to uz vedia...

RNG

Drobnytrupik, nase telo potrebuje vsetky organy, zlazy atd. Ked nieco vyberies, bude to chybat.
A stitna zlaza do znacnej miery diriguje procesy v celom tele, takze je to hrube poskodenie cinnosti tela

PF2014

Ahoj RNG, bohužiaľ beriem antibiotiká, čomu som sa tak veľmi vyhýbal, ale bohužiaľ momentálne nedovoľujú finančné prostriedky si zakúpiť alternatívu, len sa musím spoliehať na doktora. Prišiel som za obvodným lekárom s bolesťou hrdla, ktorá má trápi také 2-3 týždne, spravil mi výter, a nasadil antibiotiká Penbene - fenoxymetylpenicilín. Je to už pár dní dozadu, dneska som volal do labáku ohľadom výsledkov, s predstihom, zaujímalo ma to, čo mi vyšlo a vraj sa tam nič nenašlo. Tak neviem, aký ďalší postup, beriem tie antibiotiká pomaly 5 deň a nejako sa to veľmi nezlepšilo. Aj doktor povedal, že je to červené, ale vo výtere nič neni.

drobnytrupik

Dobrý večer, ďakujem za Vašu odpoveď, len by som sa ešte chcela opýtať, že či sa tie už momentálne nachádzajúce uzly dajú niečím zlikvidovať, prípadne zmenšiť? doktorka sestru jednoznačne vyháňa na operáciu a so sestrou sa odmieta baviť, kým nepôjde na operáciu, že jej všetko vyberú spolu so štítnou zľavou, a bude mať pokoj.
Prosím o radu ,lebo sestra sa chce vyhnúť operácií,a bojí sa toho,že potom bude mať problém otehotnieť.
Ďakujem pekne.

RNG

Drobnytrupik, z tej komplexnej lekarskej diagnozy som vyrozumel, ze sa jedna o zvacsenu stitnu zlazu a uzliky na nej, tj vlastne o formu hrvolu, co sa velmiocasom nemeni.
Euthyrox nahradzuje ciastocne jeden z hormonov stitnej zlazy, T-4, ale nikde nie je dokazane, ze by mal vplyv na zlepsenie cinnosti samotnej stitnej zlazy ani na ziadne utvary na nej.
Na to su enzymy, jod a selen.
Kedze sa nejedna o lieky , len o potravinove doplnky, neocakavaj, ze ti o nich lekar vobec povie alebo dokonca odporuci. Predpisat to nesmie, moze predpisovat len to, co je schvalene ako liek, inac by ho mohli obvinit zo sarlatanstva a dokonca prenasledovat. Na svete je len male percento lekarov, co sa odvazia od tejto monopolne nadiktovanej linii odchylit.
Odporucam najma entericky pokryty pancreatin, 2 x 6000 mg ekvivalent, 2 az 6 mg jodu(mozes zacat s ovela vyssimi davkami, kym sa telo jodom "nalozi") a 200 az 800 mikrogramov selenu(viac jodu potrebuje viac selenu)
Viac najdes cez google.sk pod mojim nickom a slovom jod.Tam su uvedeni aj lekari, co k takymto radikalnym zmenam na ovela vyssiu potrebu jodu prisli v osemdesiatych romkoch na podnet toho, ze Japonci, co maju prijem jodu vyse 80 krat tak vysoky ako odporucena denna davka su zdravsi, ako my, pretucnelost je tam velmi zriedkava a dozivaju sa napr o 10 rokov dlhsie ako Slovaci v priemere. Takze asi nieco robia spravne a tito lekari prave zistili a odvtedy aj praktizuju doplnovanie jodu a selenu, ktory telo potrebuje na hromadu funkcii, vcitane inycy hormonov a enzymov, nielen na tvorenie T-4 hormonu, ktory je aj tak velmi slabo ucinny. Ovela ucinnejsi v tele je T-3 hormon, co telo vytvori z praveho T-4 hormonu, nie chemickej nahrazky euthyroxu, a enzym na to potrebny vyzaduje selen.

RNG

Mamado, v tom veku to veru moze byt prechod, prejavuje sa to najma stiedanim sa horucavy a chladu. Skus brat yam, v davke s obsahom 200 mg Diosgeninu, tj zo Swansonvitamins.com je to 5 styristo miligramovych kapsul toho, co ma zarucene 10% Diosgeninu.

drobnytrupik

Ahoj RNG,ďakujem pekne za odpoveď, tak poviem manželovi nech skúsi Tvoju radu s tým ochladzovaním krku. Ale ďalšia moja otázka sa týka mojej sestry.dnes bola na kontrole na endokrinológii a diagnóza nebola dosť priaznivá.Dovolím si napísať ti tu celú správu, aby som niečo nevynechala a poradiť bude ťažšie:
Správa:
EKG.SR.f.73/min,SEO. +60, R/S nevyznač.ST, Tbpn.
usg krku: PL9,2ml,ĽL 14,4ml, parenchýn je menej homog. mierne hypoechog. jemnozrnej štr. v PL dole je prít.dobre ohrnuzol hypoechog. veľkosti 11*13*19mm, dole v ĽL sú 2 uzly, dole izoechog. veľkosti 16*17*20mm, nad ním uzol kompl. štr.1 sumárnej veľkosti 17*17*25mm, dobre ohrn s prietokmi prevažne po obvode, nadním ale menší do 10mm. LU o.
Záver: Nodstruma bilat. - dif. dg. v autoim. teréne, sprog. v raste pri supresnej liečbe. St. p. operácii P prsníka pre TU beníny v 2009/12.
ST.p. LSK pre endometriózu v 2009/12.
odp. Euthyyrox ex, nemal efekt na zlepšenie uzlov, infik je STE, v rozsahu TTE, rozmyslí si termín operácie.
Viešm ž je to veľa ale nemám doma scaner, tak som to musela opísať. sestra tie uzly mala už dlhšiu dobu a za 2 roky podrástli len o nejaké 2mm. Preto by potrebovala vedieť, či je fakt nutná operácia,alebo existuje niečo čo tie uzly rozpustí. Jej známa jej poradila prípravok OLEJOVITA aleboJODIKAL - nempznáte náhodou te produkty? sú rovnakoúčinné, alebo čo by ste odporučil? mám to aj aj , ale mne to už 2 roky nerastie, takže táto Vaša rada bude pre dve sestry.Jasom si objednala tinktúru z Gravioly - bude na to účinná? Zo srdca vrelá vďaka.

mamado

RNG, píšem ti lebo som už zúfalá. Už dlho nemôžem spávať. Som vyčerpaná. Beriem 5 HTP, Melatonín, Stress B, dala som si už aj Lexaurín, ani ten nezabral. Nič nezaberá. V práci sa mi ťažko robí, ťažko sa mi vôbec prežíva.....
Mám 48 rokov, rozmýšlala som, či to nemôže byť začínajúci prechod.

Ďakujem moc.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk