Otázky na RNG

RNG

Rita, antiviralne ucinky su velmi zavisle od koncentracie dezinfektantov vo vode. Tj to nvelmi zalezi od obsluhy a technologie. Samozrejme termalne pramene, kde sa voda nedezinfikuje mozu mat pravdepodobnost nakazy vacsiu, zase to zavisi od chemie vody a rychlosti vymienania.Velka pravdepodobnost na nakazu slapaji je aj chodenim bosymi nohami tam, kde chodi hromada ludi, najma na betone, ktory zodiera cast koze slapaji kazdeho, co po nom chodi.

drobnytrupik

Ahoj RNG, potrebovala by som znova poradiť. Manžel ( výška 190 cm / 100 kg) ma problém s nadmerným potením. Ide o potenie aj pri najmenšej záťaži, a teraz hlavne v lete je to ešte silnejšie a viditeľnejšie. Trápi ho najmä potenie na hlave. Pri vysokých teplotách sa aj pri sedení, jedení a aj slabej fyzickej záťaži potí na hlave, pot mu steká pomaly cez očí, v záhlaví, vlasy má mokré akoby práve vyšiel zo sprchy. A preto by som potrebovala poradiť, či je to príznak nejakej choroby alebo genetika ( jeho mama má ten istý problém) a či na to niečo existuje z alternatívnej medicíny, čo dokáže vyliečiť, prípadne zmierniť tento problém.Ďakujem

Haluzatko

Dobry den, ste mi odpisali, ze na to nafuknute brucho by som mala brat kyseliny a enzymy, pripadne probio .. Mozte mi konkretizovat ake presne, lebo na trhu je velke mnozstvo vyrobkov.. Dakujem.

Moireal

Dobry den, ja by som vas RNG chcela spytat, co by mi pomohlo na akutne skrabanie v dychacej trubici. Jedla som slepaciu polievku, zabehlo mi a zacala som srasne kaslat a nic nepomaha. Uz som to mala predtym, doktor mi na to dal uzasny kortikoidovy sprej pre astmatikov. Nepomahalo aj tak. Potom mi to postupne preslo a teraz zrazu toto.
Alebo to aspon dako utlmit....je to strasne neprijemne, citim tazobu v hrudi a akoby som sa dusila.
Dakujem.

sykorka1316

Zdravim pan RNG chcem sa opytat na sojovy proteinovy izolat ze vraj filtraciou odstranuju tie fytoestrogeny a potom ze sa moze konzumovat bez rizik viem ze soja geneticky modifikovana je zla ale ze tato neni modifikovana a filtrovana nevies co je natom pravdy ci len zavadzanie ludi? Dakujem ti za odpoveď

ritta12

Ahoj Rng, rada by som sla s malym synom na kupalisko,ale ciala som ze na kupkach sa daju okrem plesni a bradavic na nohach dostat aj Molusky a ako som sa docitala zbavit sa toho je na dlho a pre dieta stresujuce. My sme ako decka chodili na bazen a nikdy sme nic z tychto chorob nechytili a teraz je toho plne kupka. A le co ma zaujima ci sa MOLUSKA drzi skor v chlorovanych bazenoch alebo termalnych? Ci chlor vie znicit aj tento virus, lebo predpokladam ze do termalnej vody sa dezinfekcia nedava tak ci skor choroby nenachytame tam,ale zas ako sa predchadza niceniu virusov v termalnej vode? Dakujem za odpoved

RNG

Josephine, enzymaticke cistenie tela aj cistenie pecene protikolom dr Berksona sa zide kazdemu. Pripadne aj precistenie ladvin pitim caju chanca piedra. Odporucijem aj doplnok jodu a selenu, lebo prilis vysoka hladina creatinu moze signalizovat rozpad svalstva a nizku funkciu stitnej zlazy.

RNG

Oriesok, neviem, odkial kupujes doplnky, ale lekarne na to rozhodne nie su ani lekarnici nemkaju vzdelanie z doplnkov. Obrat sa na katalogove obchody ako iherb.com, swansonvitamins.com, puritan.com a podobne tam mas veljky vyber, nizsie ceny a casto ovela kvalitnejsie vyrobky, ked si vies dobre vybrat.
Na srJohns wort odporucam jedine take, co obsahuju aj hypericin aj hyperformin dobre zastupoene, pozri cez iherb.com vyrobok firmy Paradise Herb ppod menom St John's Wort, kde 3 kapsule z tohoto su ucinna narazova davka, nesmie sa pouzit viackrat, nez raz za den(!!!), a aj to len podla potreby, lebo stale clovek nema potrebu len v case stresu a davovych situacii, ked sa neurotransmitery v mozgu prilis rychle spotrebuvaju.

RNG

Oxidacia etanolu neprebieha pri izbovej teplote,
len pri znacne zvysenej a aj to za pomoci katalyzatora.
Inac alkohol vedia zmenit mikroby na ocot, ale tie mikroby neznesu koncentraciu vyse 15%. Preto aj vina, co su dodotocne prisladene prestanu kvasit v tej koncentracii alkoholu a zachovaju si zvyskove cukry.

RNG

Perla, lecitin nie je vobec vlaknina, ale tukovy emulzifikator/rozptylovac. Ked mas obavy z hormonalneho vplyvu soje, zvol si na cistenie ciev a vyzivu mozgu slnecnicovy lecitin. Medzi mikrovlakniny patria psylium(plevy z indickeho zrna)
inulin(z korenov cakanky)
pektiny(z jablk a hrusiek, ale aj z inych ovoci trochu)
abrabinogalactany(zo stavy stromov)glucomannan(z hluzy /korena conjac)
Soecialna velmi jemna mikrovlaknina je enzymaticky "posekany" pektin, najdes ho ako Modified citrus pectines, ktory ma tak jemne ciastocky, ze sa vie absorbovat aj do krvi a cistit/odmorovat telo zvnutra.