Otázky na RNG

Viktor1234

RNG jedno balenie ma 60 kapsul a pri dennej davke 2 kapsule by mi jedno balenie malo vystacit na mesiac...alebo je davkovanie 4 kapsuke denne? Úpravou stravy myslíte neprejedanie sa, zelenina, ovocie atd.? A co ten ARKO DEFENSES ADULT? je vhodny?

RNG

Haluzatko, asi ti nejaky virus znicil vyrobu kyselin a mozno aj enzymov, Bez kyselin je v zaludku kvasenie a hnitie a to pokracuje do criev, kde to postupne znici aj crevnu probioticku floru. Takze musis zrejme brat doplnky kyselin a enzymov a samozrejme mikrovlakniny a probiotika kedze lekari zasadne tvorbu kyselin nemeraju, ani enzymov ani nerobia rozbor crevnej flory, nezostava ti nic ineho , ako si pomoct sama doplnkasmi uvedenych latok.

RNG

Viktor, v prvom rade si naprav travenie, tisice roznych zivin co dostavas z jedla sa nedaju "vydoplnkovat" Co sa tyka DHA na vyhojenie nervov, snad 2 balenia ti budu stacit, to je na mesiac.

Haluzatko

Dobry den Rng, obraciam sa na teba, lebo uz som zufala, a ty mas asi odpoved na vsetko. :)

Uz to je momentalne asi treti mesiac co trpim nafuknutim brucha, je nafuknute nonstop. Mam 173 cm a 58 kg, 25rokov a brucho mi trci akoby som bola v piatom mesiaci. Niekedy je to lepsie, niekedy horsie. Pametam si na casy, ked som sa rano zobudila a mala som ploche brucho. Teraz som ofuknuta hned z rana. Bola som uz na roznych vysetreniach, doktorka mi brala krv, moc, robila tes na helikobaktera. Predpisala mi rozne lieky na meteorizmus, ale nic nepomaha. Uz som z toho strasne zufala. Stravujem sa pomerne zdravo, celozrnne pecivo, celozrnne cestovinu, vela zeleniny, ovocie, kuracie maso a ryby. Sladkost si dam mozno raz za tyzden, dakedy ani to nie. Nechapem z coho vyustil tento moj problem, ani neviem ako sa ho mam zbavit. Pijem vela vody. Skusila som uz kadeco, mat len ovocny den, alebo nejest, pit len caje vodu. Nic nonstop ofuknuta jak pavuk. Vopred dakujem pekne za odpoved.

Viktor1234

Probiotiká ARKO DEFENSES ADULT obsahujú selén aj zinok len neviem či v dostatočnom množstve a dajú sa kúpiť u nás.

Viktor1234

RNG našiel som na stranke iherb.com Doctors Best DHA 500 FROM CALAMARI. Je to ono? Ak ano bude mi stacit jedno balenie kde je 60 kapsul alebo mam kupit viac baleni? Netusim ako dlho to treba brat...viete mi este prosim vas poradit ohladom toho selenu, zinku a probiotik? A myslíte si, že by som si mal aj naďalej dopĺňať minerály ako doteraz? t.j. magnézium Magnosolv, vápnik Biomin a vitamín D EPA plus natural rybí olej. Ďakujem.

RNG

Viktor, Slovensko a vlastne cela Europa ma doplnky potravin v prilis malom vybere a velmi drahe. Pozri na stranku napr iherb.com alebo swansonvitamins.com ked uz objednavas cez internet

Viktor1234

RNG ďakujem za reakciu...chcem sa spýtať či sa dá kúpiť Calamarine olej aj na Slovensku? Našiel som zatiaľ len toto na amazone: www.amazon.com prípadne alternatívny liek rovnako účinný...čo sa týka virálnej imunity tak som sa dočítal, že treba brať selen, zinok a probiotika. Vedeli by ste mi poradiť aké konkrétne typy si mám kúpiť?

A myslíte si, že by som si mal aj naďalej dopĺňať minerály ako doteraz? t.j. magnézium Magnosolv, vápnik Biomin a vitamín D EPA plus natural rybí olej. Ďakujem.

RNG

Viktor, ty mas jasnu diagnozu, tetania a nasledky virusu VZV a to treba ucinne adresovat.
Viktor , vies ze mas tetaniu a ta je zo zlej absorbcie mineralov, tj musis adresovat svoje travenie(kyseliny enzymy mikrovlakniny a probiotika).Lekari nemeraju ani kyseliny ani enzymy ani crevnu floru, takze to je na tebe.
Mas z toho aj podstatne znizenu aj viralnu imunitu,tj aj ine imunity zaroven, pre to sa ti premnozil v tele virus VZV, ktory nosime v tele cely zivot prakticky vsetci. Ten ti mapadol aj ine organy aj nervove obaly/myelin, aj mozog a pravdepodobne aj oci a usi. Lekari ho obvykle podcenuju a dufaju ze "odide sam", podobne ako virusy hpv, EBV a ine.
Takze si musis zvysit co najskor aj viralnu imunitu, pozrie cez Google.sk pod mojim nickom a slovom herpes, ako na to.

Na regeneraciu myelinu treba brat DHA, co najdes napr v calamarine oleji. Davka je 2 x 1 gram DHA.