Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otázky na RNG

Karolala

Dobrý deň RNG,
nedávno 17.6. ste mi reagovali na príspevok, som veľmi vďačná a ešte raz veľmi pekne ďakujem.
Rada by som sa ešte spýtala skôr ako si veci objednám a prídu.
1.) mám teraz antiparazitiká a serrapeptázu 120,000 SU. Viete mi poradiť kedy ktoré užívať? Serrapeptázu len ráno nalačno a 1x, alebo? Antiparazitiká viem koľko tbl. denne to tam je písané, ale neviem či ráno na lačno, s jedlom, alebo po?
2.) k produktom, ktoré si idem objednať:
Je lepšie objednať Jarro-zymes, alebo super enzyme od NOW? Jarro-zymes vyrábajú aj vegetariánske, ale asi sú aj slabšie?
Jód viete odporučiť nejaký konkrétny? Vyhodilo mi to zväčša riasu KELP.
Taktiež nejaký konkrétny selén. A magnézium /nakoľko mám aj tetániu/ a neviem či je lepší obyčajný citrate, malate.
Pri všetkých týchto je písané, že užívať s jedlom, možno aj naraz s jedným? Nie je tam niečo čo by si bránilo v strebaní, a pod. ?
Mikrovlákninu u Nás dostupnú zvýšim, ale zaujal ma aj microchitosan. Čo si myslíte o tom?
Ďakujem krásne

Karolala

Dobrý deň RNG,
nedávno 17.6. ste mi reagovali na príspevok, som veľmi vďačná a ešte raz veľmi pekne ďakujem.
Rada by som sa ešte spýtala skôr ako si veci objednám a prídu.
1.) mám teraz antiparazitiká a serrapeptázu 120,000 SU. Viete mi poradiť kedy ktoré užívať? Serrapeptázu len ráno nalačno a 1x, alebo? Antiparazitiká viem koľko tbl. denne to tam je písané, ale neviem či ráno na lačno, s jedlom, alebo po?
2.) k produktom, ktoré si idem objednať:
Je lepšie objednať Jarro-zymes, alebo super enzyme od NOW? Jarro-zymes vyrábajú aj vegetariánske, ale asi sú aj slabšie?
Jód viete odporučiť nejaký konkrétny? Vyhodilo mi to zväčša riasu KELP.
Taktiež nejaký konkrétny selén. A magnézium /nakoľko mám aj tetániu/ a neviem či je lepší obyčajný citrate, malate.
Pri všetkých týchto je písané, že užívať s jedlom, možno aj naraz s jedným? Nie je tam niečo čo by si bránilo v strebaní, a pod. ?
Mikrovlákninu u Nás dostupnú zvýšim, ale zaujal ma aj microchitosan. Čo si myslíte o tom?
Ďakujem krásne

RNG

Farmacia sa snazi zakazat cez svojich prisluhovacov vsetko, co im konkuruje v predaji patentovanych liekov. Niekde sa im to dari, inde nie celkom ako napr v USA, kde na to aby nieco zakazali(FDA) musia predlozit dokazy o skodlivosti. Tie zatial na 5-HTP nemaju.
L tryptophan ako doplnok v Europe raz zakazali, ked jeden nezodpovedny vyrobca vyrobil zamoreny acetonom(rozpustidlo) na co viacerym ludom zlyhala pecen. Dlhsie roky ten zakaz trval az po case vysla pravda na javo.

Lokes

Must be strong, 5-htp je podla mna najlepsi. Mam vyskusane aj L-theanine aj L-trypthophan. L-trypthophan sam o sebe nula bodov u mna, jedine v CZ a SR ho najviac predava brainw....mne nezaberal vobec. L-theanine, po nom sa dobre spi, ale hlavu ti na o potrebne neurotransmitery nedobije. Najlepsie reagujem a nabija ma 5-htp. Su s nim najlepsie vysledky. Ja som mal problemy 3roky,ak chces, precitaj si tu moj clanok z 9.10.2014. Je to nieco ako volnopredajne AD. Ako opisuje RNG, 1 krok ku serotoninu, a nie niekolko. Viem napr. ze v NEM je napr. zakazany. Ale v USA je odbyt velky a vela na nom funguje. Ale velmi dolezita rada: Ked si dam 3 tabletky za den, nema taky ucinok, ako ked si dam 1 pred spanim a na druhy den citim "nabitu hlavu" a mam aj cely den bez starosti. Ako keby sa serotonin najlepsie tvoril z 5-htp pocas spanku. Vyskusaj. Teraz ho berem uz pol roka s prestavkami. Ked mam lahsie obdobie, neberem ho aj 2 tyzdne a serotonin sa mi akokeby nemina a ked mam zasa stresy v praci+deti - starosti :D, za 2 dni som vybity a zasa si ho dam vecer.
Potom odpis, ci ti zabral.

Lokes

Must be strong, 5-htp je podla mna najlepsi. Mam vyskusane aj L-theanine aj L-trypthophan. L-trypthophan sam o sebe nula bodov u mna, jedine v CZ a SR ho najviac predava brainw....mne nezaberal vobec. L-theanine, po nom sa dobre spi, ale hlavu ti na o potrebne neurotransmitery nedobije. Najlepsie reagujem a nabija ma 5-htp. Su s nim najlepsie vysledky. Ja som mal problemy 3roky,ak chces, precitaj si tu moj clanok z 9.10.2014. Je to nieco ako volnopredajne AD. Ako opisuje RNG, 1 krok ku serotoninu, a nie niekolko. Viem napr. ze v NEM je napr. zakazany. Ale v USA je odbyt velky a vela na nom funguje. Ale velmi dolezita rada: Ked si dam 3 tabletky za den, nema taky ucinok, ako ked si dam 1 pred spanim a na druhy den citim "nabitu hlavu" a mam aj cely den bez starosti. Ako keby sa serotonin najlepsie tvoril z 5-htp pocas spanku. Vyskusaj. Teraz ho berem uz pol roka s prestavkami. Ked mam lahsie obdobie, neberem ho aj 2 tyzdne a serotonin sa mi akokeby nemina a ked mam zasa stresy v praci+deti - starosti :D, za 2 dni som vybity a zasa si ho sam vecer.
Potom odpis, ci ti zabral.

RNG

Este jedna poznamka, nedostatky serotoninu su alebo zo zvysenej spotreby, alebo zo znizenej vyroby. No a na vyrobu potrebujes suroviny/polotovary z jedla a tak casto rozne problemy, aj tieto su spojene zo zlym travenim a absorbciou, alebo z nezdravej stravy, nedoatatocne pestrej.

RNG

Escitalopram je chemikalia s ucinkom SSRI, tj na hladinu serotoninu.
Osobne neodporucam ziadne chemicke lieky ani ich kombinovanie s prirodnymi, najma ked posobia na rovnaku latku serotonin.
Ale telo si vyraba serotonin najma z L-tryptophanum a ten sa nachadza prakticky vo vsetkych jedlach a teda keby tam mala byt nejaka neziaduca reakcia z polotovarov na serotonin, tak by si nemohol jest vacsinu roznych jediel Tu ich mnas zoradene podla mnozstva L-tryptophanu
nutritiondata.self.com

RNG

Orol himalajska sol je tiez len NaCl, ale ju predavaju draho, lebo ma vraj stopove prvky. Ja viem len jedno, ze neobsahuje ani jod ani selen, takze osobne davam prednost nerafinovanej morskej soli zmiesanej 1:1 s KCl, lebo sodika mame obvykle az privela ale draslika ktorweho treba viac primalo.

RNG

Marcela, doplnky sa beru dovtedy, kym ich potrebujes. U kazdeho je to individualne. Niektore doplnky treba brat dokonca cely zivot, ako napr selen jod zinok, vitaminy C E D-3 K-2 mikrovlakniny a probiotika. Ine, ako rozne antimikrobialne beries pokial nevyhubis tie skodlive mikroby.

mmooly

Ahojte všetci, zvlášť RNG.. mám otázku. Priateľ začal brať AD - escitalopram..je tomu týždeň. Môže k tomu primiešať 5 HTP? Príp. som rozmýšľala nad tradičnou čínskou medecínou, ktorá mne onehdá dosť pomohla pri úzkosti. Skrátka otázka je či môže kombinovať AD s prírodnými prípravkami. Ďakujem za rady.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk