Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Otázky na RNG

mmooly

Ahojte všetci, zvlášť RNG.. mám otázku. Priateľ začal brať AD - escitalopram..je tomu týždeň. Môže k tomu primiešať 5 HTP? Príp. som rozmýšľala nad tradičnou čínskou medecínou, ktorá mne onehdá dosť pomohla pri úzkosti. Skrátka otázka je či môže kombinovať AD s prírodnými prípravkami. Ďakujem za rady.

orol

Pozdravujem Ta , dovol mi otazku.

Pri priprave jedal som sa rozhodol vylucit z pouzivania kuchynsku sol (chlorid sodny)a nahradit ju napr. Himalajskou solou, (alebo inou?)

Na co si mam davat pozor pri vybere Himalajskej soli (resp. ktora prirodna sol by este pripadala do vyberu?)

Marcela PE

Mam objednany oreganovy olej, NAC, berberine, doma citricidal , samozrejme probio s inulinom.... toto vsetko mam uživať naraz (myslím v priebehu dna)? a kolko teda dní? Po tejto liečbe by som sa toho mala zbaviť na stálo? Prosím Vas ešte nemám jasno s užívaním oreganoveho oleja. Objednala som si od NOW s 55% karvakolu, takže 3 krat 2 tabl? Ďakujem za odpoveď

RNG

L tryptophan potrebuje az 4 enzymaticke premeny, nez sa zmeni na serotonin. Tj je to ovela menej ucinne, ako branie 5-HTP, kde staci jedina premena na serotonin=5-HT

Mozno mas oslabene travenie alebo jes jedla s malym obsahom tryptophanu Alebo mes neucinnu premenu L tryptophanu na serotonin.
Iste mas problem aj zo spankom, levo na vyrobu spankoveho hormonu melatoninu potrebujes serotonin.

RNG

Must be strong, Sertraline zvysuje hladinu serotoninu ucinkom SSRI.
Helex je bezodiazepine tj oblbovak. 5 HTP tiez zvysuje hladinu serotoninu, ktory si z neho , podobne ako aj z L-tryptophanu telo vie vyrobit. Ked ches nieco, zo znizi spotreebu serotoninu, tak skus extrakt zo st John's wort, ktoreho zlozky, hypericin a hyperforin (poZri na vyrobok firemy Paradise Herb, co tieto obe zlozky obsahuje, kde narazova davka v pripade potreby su 3 kapsule a ucinok je vyse 8 hodin)maju ucinok nielen SSRI, ale aj SNRI, tiez na hladinu GABA aj dopaminu. Nie je to navykove, tj beries len v pripade potreby.
To su vsetko ukludnujuce neurotransmitery.
Vplyv na opiove centra v mozgu, ci je tiez zdroj ukludnovania ma napr L-theanine v davkach 2 x 400 mg. Bez uspavania, a navykovosti

RNG

Kaja ta zmes mikrovlaknin a vlaknin je rozhodne dobra, ale iste aj poriadne draha. Na cistenie a zivenie probiotik staci zmes mikrovlaknin ako psylium, inulin, arabinogalactans, pektiny(jablka) glucomannan a najjemnejsia mikrovlaknina, co cisti nielen creva ale sa absorbuje do krvi a cisti cele telo, modified citrus pectines .

must.be.strong

Tak jsem si nasla i ceskeho distibutora produktu 5-HTP.
Co bude dle Vas pro me tedy lepsi?

L-tryptofan 500mg - 2 tablety 1xdenne? S kombinaci vitaminu B6?

Nebo 5-HTP 2x 100mg jednou denne?

A ten Helex 0,5mg mam vysadit zrovna nebo mam pockat nejakou dobu?

Dekuji mnohokrat.

must.be.strong

Zdravím Vás pane RTG,
jsem ráda že jsem na Vás narazila. Vysvitla mi tim nova nadeje.
Brala jsem antidepresiva 10 let od svych 14cti let (Sertralin) kvuli uzkostne poruse a socialni fobii. Muz mi je vymenil za placebo, tudiz jsem vysadila ze dne na den nevedomky. Zazila jsem si peklo, z ktereho jeste nejsem venku. I pres to se k AD nechci vracet. Po pul roce jsem byla "nucena" si nasadit Helex 0,5mg ob den, abych alespon trochu fungovala. Nechci ale z blata do louze, zdaleka mi Helex nepomaha, spis mam pocit ze jsem po nem jeste vic mimo a zvysovat davky nechci. Denodenne si zazivam stavy tezke neurozy a jsem uplne mimo.
Myslite, ze by mi mohl pomoci L-tryptofan 500mg - 2 tablety 1xdenne? S kombinaci vitaminu B6? S tim, ze bych po 14cti dnech Helex uplne vysadila?
Vim, ze spis doporucujete 5-HTP, ale nechci cekat dlouhou dobu nez mi dorazi domu. Tuhle variantu bych si objednala v prubehu brani L-tryptofanu.
Dekuji za nazor. Mejte se krasne.

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Otázky na RNG - Fórum - ZDRAVIE.sk