Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako rozoznat astmaticky zachvat?

Príspevok v téme: Ako rozoznat astmaticky zachvat?
majka_

Mam astmu uz niekolko rokov. Teraz som prelezala cele Vianoce. Teplota mi vystupila pocas Vianoc na 38,5 stupna, brala som Summamed, potom aj Megamox. Teplota mi sice presla, ale kasel ostal. Pocas sviatkov som citila, ze mi to preslo na priedusky, ale po 2 dnoch vyzeralo to tak, ze priedusky su zrazu v poriadku. Ale ostal len ten kasel. Taky dusivy...
Ako mam rozoznat asatmaticky zachvat? Pred par rokmi som astmaticky zachvat mala, ale diagnostikovali mi ho lekari. Tie zachvaty kasla, ktore som mala, trvali niekolko sekund, nemohla som sa nadychnut a keby som sa nenapila vody a nenadychala sa cerstveho vzduchu, bola by som sa zadusila zrejme. Nemoze mi ta voda ublizit (ze sa dostane do pluc alebo co???)?
Rozmyslam, ci ist zajtra ku lekarke. Ale asi pojdem. Ako by som ten zachvat astmaticky mala rozlisit?

ethel

majka...zrejme si už u lekára bola....Predpokladám,že ak ti už diagnostikovali astmu,tak užívaš aj nejaké inhalačné lieky.V tvojom prípade je dôležité dávať si pozor na choroby plúc,lebo oslabujú tvoje dýchanie.Jednoznačne si treba na ten kašel niečo dať.Astmatický záchvat je pocit sťaženého dýchania na to ti pomôže sprej-ventolín,atrovent,....a hlavne klud!Väčšina ludí sa vystraší z pocitu dušnosti a začnú lapavo dýchať a hyperventilovať...Treba sa ukludniť,dýchať pokojne,prípadne si otvoriť okno,sedieť,,dať si sprej.
ale mala by si zbehnúť na plúcne vyšetrenie!

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako rozoznat astmaticky zachvat? - Fórum - ZDRAVIE.sk