srdcova extrasistola

Príspevok v téme: srdcova extrasistola
anonym_1082

Dobrý deň, v minulosti som mal často bušenie srdca a teraz v 40 rokoch asi druhý deň mi vynecháva srdce. Proste niekoľko krát udrie dobre a potom akoby vynechalo a zas bucha dobre. je to veľmi nepríjemné. Liečim sa aj na zvýšeny tlak užívam LOCren 10mg raz denne. Na Holter strojček som bol a zachytil tie extrasystoli a doktor povedal že ten locren to spravý ale opak je pravda tie extras. mám už 4 deň a nič nepomáha Užívam aj Cardilan a nič. Lekár vravel že je to normálna extrasyst. ktorá by ma nemala ohroziť ale je to hlavne nepríjemné keď človeku bucha srdce nepravidelne. Nemáte niekto s tým skúsenosť čo by pomohlo? Bol som na USG srdca je ok ekg je tiež udajne dobre len na Holtry sa zachytili tie extrasystoli a nejake aritmie. Dakujem za radu

RNG

Zrejme, kedze tieto sa pouzivaju podobne, ako tie co spomenula pamela. Ale nechapem, preco by niekto bral navykove drogy s plno bocnymi skodlivymi ucinkami miesto potravinovych doplnkov, ktore maju rovnaku uzitocnu aktivitu bez zlych postrannych ucinkov.
To je predsa masochizmus, ked to niekto robi vedome.

RNG

Pamela tu naznacuje, ze u nej bol dovod psychologicky, ktory vyriesila jej lekarka symtetickymi antidepresivami.
Kedze nervove signaly su vec nervovej vodivosti(mineraly a co2) a tiez neurotransmiterov v mozgu, (antidepresiva reguluju neurotransmitery)
tak by mali pomoct podobne ako pri panickych poruchach a tetanii okrem mineralov aj prirodzene antidepresiva, St John,s Wort(prirodzeny SSRI), L-tryptophan a hlavne 5-HTP, "polotovary na vytvorenie serotoninu.Stoji to za vyskusanie, kedze tu sa nejedna o lieky a drogy so skodlivymi postrannymi ucinnostami a navykovostou=drogova zavislost, ale len o potravinove doplnky, ktore nemaju v odporucenych davkach ziadne skodlive postranne ucinky.

anonym_1082

Ak ste blízko Blavy tak sa skúste spojiť s prof. Hatalom s ústavu porúch srdcového rytmu. Myslím tak sa to volá. Ja som tam síce ležal a robili tie vyšetrenia ale každý sme iný a on je veľmi príjemný snaď Vám pomôže. Celkovo kolektív v SUSCH Bratislava je výborný a mám dobré spomienky

anonym_1082

Ahoj Soraja, tak ja som bol aj na vyšetrenie kde mi cez ústa nejakou hadičkou draždili niečo a vyvolali tu paroxizm. SVT ale ked som šiel na zákrok do tej iste nemocnice po týžni a robili mi opakovane to vyšetrenie tak ani po 3 dňoch mi to nevyvolali a prepustili ma domu potom som bol v Blave kde mi robili cez tepnu na nohe vyšetrenie, kde by mi hneď odblokovali ten budivy asi nerv alebo čo a ani tam nič nezistili a keď som prišiel domu už mi buchalo srdce ako predtym. Teraz idem zas na holter a mam brať Rytmonor a aj ho beriem ale extrasyst. mám stále vysledky krvy sú dobre aj štitna žlaza. Takže ja to vidím že na Holtry sa zachytia extrasyst. ale už sa odmietnem vyšetrenie predsa stále mi nebudú pchať hadičky a nič. Včera sa mi napr. ani raz nestala extrasyst. tak nechápem s čoho to je. Kardiol´ga mám dobrého snaží sa veď ma aj všade posiela lebo u neho sa zachytili tie moje problémy takže mi veri aj lieky skúša ale neviem kde je chyba. Neviem ako u Vás ale keď idem som v námahe tak sa to nestáva ale ako náhle som v kľude sa to zhoršuje. Ale asi tam je aj psychika.

jana123

aj mna napadlo ako pamelu,ze to moze byt psychickeho razu. Mali by ste navstivit aj psychiatra, ked vam ini lekari nic nezistili.

Soraja

Anonym-1082 ahoj, robili ti aj ezofagialne vysetrenie? No u mna je horsie to, ze mne to nezachytilo ani an holteri, takze si fakt pripadam ako hypochonder, ale kardiolog vedel o com hovorim, takze predsa si to nemozem vymyslat. A ja niekedy mam aj mesiac pokoj a potom behom tyzdna ma to chyti aj 10x. Raz sa mi toto stalo a zatmelo sa mi pred ocami a nemohla som dychat, bolo to strasne, uz som ymsela, ze mi je koniec. NO neviem co v tej Blave robia, ved prave, ze to musi mat nejaku pricinu. MNa kardiolog posielal na katetrizaciu tam a vyhodili ma z tadial ako spinavu handru a lekar priamo naznacoval, ze si to vymyslam. JA som u kardiologa nebola uz vyse roka, mam aj nechut tam ist, ved ked pani v Blave povedali, ze to nic nie je taka si nie je:-(.
Najhorsie je, ze kazdy vravi, ze to moze byt zo stresov a praveze, ked ja nie som, teda vtedy som nebola vobec v strese, uplna pohodicka a vtedy to bolo najhorsie. MNe by to ani nevadilo, ale je to strasne, ked sa ti to stane, tak je to dost neprijemne a obcas mi je na odpadnutie. Cez leto sa normalne bojim ist aj v autobuse, lebo staci aby bol vydychany vzduch a hned mi je na h..... ufam, ze pochodis u lekara aspon ty nejako dobre.

pamela

Ahojte.Aj ja som mala taketo problemy že aj každy treti uder som mala extrasystoly.Prešlo ma to až ked som navštivila psychiatričku a ta mi predpisala antidepresivum seroxat a lexaurin.Mam diagnostikovanu panicku poruchu a to malo na svedomi moje arytmie.Sem tam sa ešte vyskytu pri velkom strese ale inač je to v pohode.Na holteri som nebola a ani lieky som nebrala.