Ziarlivost

Príspevok v téme: Ziarlivost
gigy

Ako ste sa vyrovnali so ziarlivostou vo vztahu?Prisiel uz niekto kvoli ziarleniu o svojho partnera alebo partnerku?Ako prestat ziarlit kvoli hlupostiam?Lebo ja ziarlim uz len ked sa nejake dievca pozrie na mojho priatela a mam pocit ze kvoli mojmu ziarleniu stuplo mojmu partnerovi sebavedomie a teraz to uz vyuziva,niekedy povie dufam ze naschval ta po mne isla a tak :( co s tym?

ewelin

ked ja až tak moc na neho nestriehnem, no tak dobre ale len s mierou, aby sa nepovedalo a keby ma nezaujímalo čo robí, tak sa ma spýta, že či ma už nezaujíma a vždy mi vie povedať, že ked ho takto sem tam preverujem, tak aspon vie, že mi na nom este záleží a že ho milujem...a aj on si ma drží na krátko...podľa mna je este viac žiarlivý než ja, len si to nece pripustiť...

nellka

Ozaj, baby a myslíte si, že si ho tým, ako sa chováte, keď nejaká na neho čo i len pozrie, udržíte? Že sa mu to bude páčiť, keď ho budete striehnuť, ako kabelku s peňaženkou?! Mňa by to urážalo, keby si môj partner myslel, že ma musí striehnuť, aby som sa mu nespustila...

nellka

No verum, žiarlivosť dokáže úplne zničiť vzťah. Skúste na sebe popracovať, musíte partnerovi veriť, bez dôvery nefunguje nič. Máte strach, že vám ho preberie nejaká iná- lenže to sa môže stať komukoľvek a hocikedy- aj keby ste si ho neviem ako strážili, všade s ním chodili, príležitosť sa vždy nájde. Takto sa trápite, že čo ak...ak sa to má stať, tak vy to aj tak neovplyvníte, akurát sa zbytočne trápite a žiarlite...Nikoho nemáme nikdy istého, ale kým je tu partner, s ktorým som spokojná, tak si to nebudem kaziť čiernymi myšlienkami a podozrievaním.

ewelin

ja mám ten istý problém...aj z tej strany, že sa iné dívaju po nom ale aj, že sa on pozrie...ked ja by som chcela byť s drahým stále a žiarlim len aj ked ide von s kamarátmi...alebo je niekde bezo mna...uz sa začínam pýtať, že čo ak...a to aj ked viem, že lubi iba mna...ako mám s tým prestať???ked ja sa jednoducho stále niečoho bojím...

ziarliva

Ahoj gigy, ja mam presne ten isty problem, ani nie to, ze sa niektora ina na neho pozrie, ale prave naopak...ked on sa pozrie na inu...niekedy je to az priam neznesitelne, a rozmyslala som uz aj nad navstevou psychologicky...ak by si sa chcela o tom porozpravat,mohli by sme pokecat cez skype...pa...mozno nam to pomoze obom:o)

flower

hovori sa, ze najcastejsie ziarlia ludia, ktori o sebe nemaju prave najlepsie mienenie. ak si prilis sebakriticka alebo si nevazis samu seba, je prirodzene, ze sa obavas moznej konkurencie a myslis si, ze si pre partnera menej pritazliva. preto musis byt zdravo sebavedoma. je s tebou, pretoze lubi TEBA a nie nejaku inu. a hlavne, ziadne "Co ak..." musis si uvedomit, ze nikto nie je tvojim vlastnictvom, je jasne, ze aj ini ludia maju zaujem o stretavanie sa s tvojim partnerom. musis mu nechat urcitu slobodu. prehnana ziarlivost moze znicit cely vztah, tak to ries, kym je cas.