akne..cierne bodky..starostlivost o plet...AA..zopar otazok

Príspevok v téme: akne..cierne bodky..starostlivost o plet...AA..zopar otazok
proosiim rada

mam 15 rokov a chcela by som poradit ohladom starostlivosti o plet...mam niekolko otazok...ale je ich dost vela:D...1-nad cim je vhodne naparovat pokozku ked chcem vytlacat cierne bodky?..nad nejakym cajom ?..a zaroven aku doby by som sa mala naparovat?

2-do akej miery ovplyvnuje pitie zihlavoveho caju stav pleti?..su aj ine caje vhodne na akne ?...

3-ake potraviny posobia priaznivo na stav pleti a naopak akym sa mam urcite vyvarovat...je pravda ze mlieko zhorsuje akne?

4-je dobre oplachovat tvar salviovym odvarom?..niekde som citala ze to posobi protizapalovo...

5-ake mate skusenosti s pripravkom eclaran 10?

6-namiesto tekutej alpy mozem na vysusovanie pouzivat aj taky krem Alpa?

7-pouzivate niekto make up Shniny Touch?..co si o nom myslite?

8-niekde som citala ze ked mam vyrazku je dobre na nu prikladat obklad z odvaru repika..pomaha to?..poznate ine bylinky vhodne na obklady na vyrazky?

9-poznate niekto mast hojivy zazrak v takej ruzovej nadobke?..ak ano neviete ci je dobre to davat na vyrazky aby ich to zahojilo?

viem trochu vela otazok ale ak viete odpoved co len na jednu z nich prosim napiste velmi mi pomozete...a mozte napisat aj nejake vase osvedcene tipy..dakujeeeeem strasne moc za kazdu odpoved
------------
Akné - www.zdravie.sk, www.zdravie.sk

pentium

Vidis...co sa za ten tyzden clovek nenauci:P,naozaj cele tie skoro dva tyzdne som len studoval najma o bio produktoch,liekoch,ale predovsetkym o akne.A ako tak vidim moje obavy z akne sa isto vytracaju...:P

pentium

hlbokych jaziev sa prirodzenou regeneraciou nezbavis.Ak ta to trapi mala by si podstupit chemicky piling alebo laser.

alia

a mozem sa este spyta, ci sa niekedy zbavim tych malych hlbokych , ako keby jazviciek, alebo mi ostanu na nose navzdy..nepekne to vyzera a niektore su fakt, ze dost hlboke...

poliewoocka

Tie pasiky vam nevytiahnu uplne cely "obsah" poru,ony su na to,aby vam zmizli cierne bodky a kusok pod povrchom,to zn. odstrania zoxidovany tuk+necistotu v pore.

Repikovy odvar:
Nechat zovriet vodu,asi 3 minuty nechat vriet.Odstavit a ked zmiznu bubliny ako nasledok vrenia,do vody daj zaparit repik.Luhuj max 10 minut a sced.Aky koncentrat si urobis,je na tebe.Neodporuca sa ani prilis silny,ani slaby.Do litra asi za hrst postaci.
Pytiol si natri na postihnute miesta,ak zajdes aj dalej,ako mas vyrazku,nic sa ti nestane.Najlepsie je nechat si ho posobit pocas noci,vtedy sa pokozka regeneruje a ucinne latky maju vacsi efekt.

Alia,ked si robis hlbkove cistenie,pory si stiahni pletovou vodou s obsahom kyseliny salicylovej.

alia

prosim vas poradte mi..na nose mam strasne vela ciernych bodiek..pouzivam aj pripravky na to urcene ale nepomahaju mi(od clean & clear)..niekedy mi na nose ako keby ostanu tke hlboke bodky(nieco ake jazvy po pearciengu)a aj ked som si minule vytlacala bidky tak mi tam znovu ako keby ostala jazva...a uz to mam dost dlho:(

prosiim rada

no ale neviem ci by to mne pomohlo lebo ja mam cierne bodky uz asi rok a pol a su dost hlboko podla mna...a moja sestra tie pasiky raz mala a zevraj jej vobec nepomohli..ale neviem...asi ako komu a podla toho znecistenia...ale dakujem za radu...mozte pisat dalej...snad najdem este nieco pre mna...:D..