Neviem spávať

karolina03

ja mam presne ten isty problem, teraz jak su prazdniny chodievam pravidelne spavat okolo 02-03... skorej zaspat neviem... :((
potom spim do takej 12... je to strasne, cely den mam potom taky kratky, divny...
bude tazke si zvyknut ked zacne skola.. ach jaj.. co mi pomoze?

RNG

Ved ja ich obcas beriem. Ale ja som v inaksej casovej zone, pre mna je teraz len 9 hodin vecer a pomaly sa chystam z roboty domov.

RNG

vrr, to su prirodne latky, kategoria potravinove doplnky. Nie lieky, hoci niektore lekarne ich predavaju.
Kava kavu v europe asi este nenajdes ale ine spomenute ano.
Ak chces, mozes sa obratit aj na moje obchody, ved kedze som presveceny, ze to pracuje, chcem to aj dovazat aby to bolo k dispozicii tym co to potrebuju.

vrr

a to maju vsetko v lekarni? a to nie su chemikalie tie kava kava HTP a svaty john ci co?:) lebo mne by sa tiez obcas zislo zaspat pred tretiou..asi to nezabera ze ham a spis co:)

RNG

Z prirodnych valerian, pastierska kapsicka, harmancek, chmel
Medzi silnejsie patri melatonin, kava kava, St Johns Wort, l-triptophan, 5-HTP, SAM-e a ine.
Nie kazde zaberie kazdemu, treba to vyskusat.
Mojmu otcovi zaberala zmes s valerianom, ale nie Melatonin. Zene zaberala kava kava, ale otcovi nezabrala.
Ked kavu kavu nespravodlivo ociernili a vyrobcovia zo strachu viacmenej stiahli z trhu(dnes sa vracia spat) zena presla na St John's Wort a berie jej dobre.
Ja som na sebe vyskusal %-HTP, zabral vyborne(mal som problemy a nevedel som spat, islo to az do vycerpanosti)
Roky pred tym som v podobnych situaciach-pred nervovym zrutenim_ pouzil velke davky vceliej materskej kasicky(niekolko gramov denne) a za 3 dni som bol v poriadku, normalny cyklus spanku.
Takze na spanie a ukludnenie je prostriedkov plno, netreba ziadne skodlive chemikalie.