Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

ochabnute svaly krku

Príspevok v téme: ochabnute svaly krku
sara13

Ahojte, viete mi poradit alebo ste to niekto uz mal, mavam taky problem ze mam blok v krku a to konkretne do lavej strany, viac ma to taha doprava. Nieje to stale ale byva to velmi casto, nedokazem sa poriadne dolava otocit a naopak doprava ma to az velmi vytaca a ked som nervozna je to horsie. poradite mi niekto, som zufala.

RNG

Moj otec kazdodenne 2 krat minimum denne otocil si hlavu(10 kompletnych otaciek, tj kruzenie hlavou) na prevenciu problemov s krcnymi svalami a stavcami.
Myslim, ze mal pravdu, do 90 nemal ziadne problemy s krkom, hoci bol tazky reumatik inac.

zds

pricin moze byt viacero:
- predovsetkym spazmy, krcovito stiahnute svalstvo v oblasti sije, ale aj medzi lopatkami az po kriznu chrbticu, vtedy sa svalova dispabalancia (nerovnost uvolneho a prirodzene stiahnuteho svalstva) prenasa az do krcnej oblasti
- posunute stavce v oblasti krcnej chrbtice
- vyrastky na chrbtici, ktore sposobuju vyssie uveden problemy
- celkove nevhodne striedanie prace (ucenia) a odpocinku
- nedostatok vhodneho cvicenia
Tvoj stav patri do ruk DOBREHO fyzioterapeuta.
Urcite najprv treba:
- svalstvo uvolnit (fyzioterapeut ta to nauci), potom natiahnut a az potom posilnit
- okrem toho bude vhodne zaradit spravnu vyzivu, ku ktorej neodmyslitelne patri vynechanie potravin, ktore prekysluju organimus, najma prevaha zivocisnych bielkovin
- sucasne treba precistit organimus, detoxikovat
Nie je toho az tak malo, ale "Aj ta najdlhsia ceta zacina prvym krokom" - Konfucius).
Pusti sa postupne do toho, nemas co sttratit, len ziskat :)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

ochabnute svaly krku - Fórum - ZDRAVIE.sk