Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Sínus pilonidalis

Ivka 1

Liečenie pomocou VAC pumpy nepoznám, teda v tomto neviem poradiť. Môj syn mal tiež sinus pilonidalis - dokázali sme sa vyhnúť operačnému zákroku pomocou prírodných produktov- už som tu o tom písala ale oslovili ma aj ľudia po operačných zákrokoch,ktorým sa rany zle hojili. Forever Aloe First pomohol aj im pri hojení rán ako mi neskoršie napísali. Kľudne mi napíš ak potrebuješ poradiť. Môžeš vyskúšať aj VAC pumpu , veď čo môžeš stratiť ?

calvintan

Zdravím, vidím, že "sínusákov" je tu kopec :/ som dva týždne po operácii a keďže som popri sinuse mal aj dole fistulu tak mi vybrali celý ten kanálik v ktorom sa to svinstvo držalo lebo to bolo vzájomne prepojené, dnes mi chirurg pri preveze navrhol na hojenie rany tzv. podtlakové uzatváranie rán /hojenie/ pomocou VAC pupmy. Chcem sa spýtať či už má s týmto niekto skúsenosti, čo som našiel na internete tak je to dosť nová metóda. Ranu mám velikú a preto navrhol toto neštandardné riešenie, lebo vraj pri normálnom procese by sa mi to hojilo aj 4-5 mesiacov čo je už extrémne dlhý čas.

lu45

ahojte.. ako pozerám, všetci tu píšete väčšinou tesne pred alebo po operácii.. mne sa sinus prejavil cca pred 3 rokmi, kedy som si ani neuvedomila, čo sa deje.. neskôr keď mi začala rana mokvať a hnisať, utekala som na chirurgiu, kde mi to prvý krát doktor narezal, vyčistil...no takto to šlo akoby na "dennom poriadku", chodila som tam častejšie ako na hodiny klavíru.. preto prišlo radikalne riešenie-úplné odstránenie. Operácia prebehla bez problémov v epidurálke. Problémy vlastne začali už po operácii, keď som mala problém s tlakom a rana sa nechcela hojiť. Pobudla som tam 2 týždne a neskôr sa rana celkom zahojila. Avšak teraz sú to asi 2 roky od operácie, všimla som si, že pri dlhom sedení (som študentka, 8 hodín denne v škole..) ma jazva nepríjemne bolí a navyše mi začala mokvať a ten "ekrazit" dosť nepríjemne zapácha. Dodržiavam osobnú hygienu, avšak stále sú s tým problémy. Je tu niekto na tom podobne? Ďakujem.

strejda

Pozravym vsetkych!
Mam 21 rokov, a som mal operaciu sinusu pred 16 dnami v Dun. Strede (btw su tam vynikajuci lekári)... mal som to v plnej anestezii... podla mna to je lepsie, aj ked po operacii je to ako po opici, ale neni to az take zle (zavisi to od cloveka)... po 12 dni my vybrali stehy a doktor povedal ze sa to pekne hoji... vecer sa my miesta stehov krvacali, ale na druhy den to bolo vsetko ok... teraz uz aj mozem sediet a dokonca aj za volant (mam taky vankus s dierou) mam jazvu pekne zahojenu... no ak mozem Vam poradit, chodte na operaciu cim skor, lebo kym to je este male tak sa to lahko operuje atd... ja som to mal pol roka a teraz mam na zadku 7 cm ranu

jofik

ahoooj.
tak dnes som uz bol posledny krat na kontrole. doktor mi povedal,ze rana uz je pekne zahojena. teraz sa citim ovela lepsie. som rad,ze som podstupil operaciu. konecne si mozem sadnut na zadok...

Ivka 1

Ano bioptronova lampa je super ,hlavne po operacnom zakroku,kedy sa rana hoji velmi dlho. My sme to chvalabohu zvladli aj bez operacneho zakroku ale o tom som uz pisala.

K:O:

V prvom rade chcem pozdravit vsetkych bojovnikov s touto chorobou. Ja osobne som bol operovany v marci 2011 v martinskej faklutnej nemocnici.Operacia je prvy a najhlavnejsi krok k vylieceniu!!! na celkove doliecenie doporucujem 3x denne v 10 min intervaloch ranu nasvedcovat bioptronovou lampou- cerveny filter ktory je na hojenie pooperačnych ran za 45dni som bol zahojeny a zdravy...... Ak nejake otazky mozem pomocot pherda12@gmail.com

jofik

ahojte
tak v cera mi uz vytiahli posledne 2 stehy.
zda sa,ze sa to uz zlepsuje aj doktor to potvrdil,tak len dufam,ze sa to nezhorsi a rychlo sa to zahoji a uz nikdy nevrati,
zatial este chodim pravidelne kazdy druhy den na kontrolu a zajtra zase. tak drzte palce

jofik

mira,ja len nechcem aby sa mi ta rana cela otvorila radsej nech tam bude mala dierka cez ktoru to bude vytekat,ale keby som tam mal mat7cm dlhu otvorenu ranu,tak asi by som to neprezil. v stredu som bol na chirurgii a mi vybrali stehy,ale 2 stehy mi museli este nechat a vyberu mi ich az v nedelu.doktor hovoril,ze tam mam infekciu,tak sa teraz napchavam antibiotikami.kupil som si este wobenzym a betadine mydlo,viac krat za den si to sprchujem a potom nastriekam so septonexom a prelepim,ale odkedy mam dole stehy,tak mi je ovela lepsie,uz ma skoro nic neboli,len ten hnis este stale vyteka.na zadku vobec nesedim,snazim sa iba lezat aby sa to rychlo zahojilo.som zvedavy co mi povedia v nedelu,dam potom vediet ako to dopadlo.

- mira

Jofik, bojíš sa, že sa ti rana otvorí a hnis ti vytečie. Ty chceš, aby ten hnis zostal vo vnútri ? Zatvárať takýto vred znamená ponechávať všetky toxíny v tele.
riešením je nezaťažovať telo škodlivými potravinami, aby sa toxíny netvorili. A nebrániť telu v tom, keď ich chce vylúčiť. Pozri príspevok Sweet lolity.

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Sínus pilonidalis - Fórum - ZDRAVIE.sk