Hlieny

Príspevok v téme: Hlieny
janka24

dobry den, dlhsiu dobu pocitujem ze mam upchate dutiny. Nie je to kazdy den, vzdy mi to na par dni prejde a potom sa to vrati..Niekedy v noci,mavam suchy kasel(svrbi ma hrdlo).Zatial som nebola u lekara. Teraz rano vykasliavam zlte hlieny z hrdla(steka mi to z nosa). Este pred pol rokom mi robili vytery,bolo to OK, mam zvacsenu jednu nosnu a jednu krcnu mandlu. Tie zlte hlieny som predtym nemala az teraz. Treba na to antibiotika? Vzdy ked si dam Sinupret kvapky,tak mi to na nejaky cas prejde, ale potom sa to vrati. Teploty nemam,ani nebyvam velmi chora.Len ten pocit upchatych dutin a hlieny. Dakujem.

mira

Grapefruitová šťava /ako aj ostatné druhy tropického a subtropického ovocia a ovocné šťavy/nie je vhodná pre nás, ktorí žijeme v miernom podnebnom pásme, v zime už naozaj nie. Dôvodov je veľa - má silne ochladzujúce účinky na organizmus, dobré pre ľudí žijúcich v trópoch. Ďalej silne oslabuje organizmus, lebo má uvoľňujúcu energiu ktorá sa rozbehne do periférnych oblastí tela, a preto sa jej účinky ako prvé prejavia na koži. O jednoduchých cukroch som už písala, tie majú veľmi zákerné destabilizujúce účinky na organizmus.

Ak chceš telu v tomto období dodať prirodzené vitamíny, jedz kvasenú kapustu, daj si za okno vyrásť žeruchu na vate, cibuľku do vody, aby vyhnala vňať, prípadne domáce druhy zelenín - je ich dosť : mrkva, kaleráb, atď.

Získaš prirodzenú sviežosť, zlepší sa kvalita vnútorného prostredia. Veľa zdaru.

RNG

Grapefruitova stava nie je vhodna kombinacia s mnohymi liekmi.
Grapefruit obsahue v duzibe latku, ktora zastavi vylucovanie niektorych enzymov v peceni na den-dva, a tak sa moze zvysit hladina niektorych liekov, kde sa predpokladal rozklad tymito enzymami na privysoke davky
S potravinovymi doplnkami to nie je problem, tie su bezpecne aj v niekolkonasobnej hladine, ako odporucena.

riko

RNG a Mira ´dakujem za rady .Vyskúšam. Nakupujem produkty v predajni u SLIMAKA
Takže uvedené produkty mám doma okrem koloidného striebra.Dnes mám hrozný deň. V živote som nemal alergiu.Dnes mám po celom tele červené flaky a svrbí ma celé telo neviem či je to z liekov a to Novalgin a Mydocalm alebo zo šťavy z Greppu.Doteraz som si to nevedel ani presdstaviť svrbí ma celé telo ale už som užil ZODAC dúfam že to zmizne.Verím, že mám chorobu ktorá spôsobuje tie moje problémy, ale neviem pohopiť,, že sa to nezistí pri žiadnom vyšetrení.Aj tak som rád, že si tu ludia radia, vždy aspoň niečo pomôže. Ďakujem

RNG

Alergie pridu a odidu so sezonami. Neustale zahlienenie je teda dosledok ineho, nez vzdusnych alergenov.Z potravinovych alergenov su najznamejsie lepka a mliecne produkty.
Ale hlieny tvori telo ako obranu a cistiaci mechanizmus aj proti virusom, bakteriam a kvasnym infekciam.
Riko, mam ten dojem, ze mas nejaku nakazu, ze to nie je len alergia.
A radil by som ti pravidelne si prestriekat nosohltan a oci napr koloidnou striebornou vodou alebo/a roztokom GSE. Kedze ale rozne patogeny(bakterie, virusy, kvasne infekcie, plesne...) su roztahane po celom tele, mal by si si to preliecit branim oreganoveho oleja, GSE,selenu, zinku quercitinu vitaminu C a probiotik, ktore nam vyrabaju plno ochrannych latok v tele.

mira

Riko,
med je jednoduchý cukor z kvetov a má silne expanzívne účinky / mohla by utrpieť tvoja mužnosť/. Pri chuti na sladké je lepšie konzumovať po troške obilné slady, ktoré sú jemnejšie. No a nepresoľovať, aby sme nemali na sladkosti chuť.
Syry sú betón pre organizmus - keď sa v ňom usadia, je veľmi ťažké ich odstrániť. Aby si sa nebál nedostatku vápnika, jedz semienka, zeleninu, mak a skús morské riasy. Najväščí zlodej vápnika je jednoduchý cukor.
Príjemné chvíle pri objavovaní nových chutí .

riko

Ďakujem Mirka za radu.Aspoň trocha si ma potešila.Mlieko nepijem, vylúčil som aj jogurty, aktimel, probio atď.Lekár mo doporučil jesť syry, ale asi aj tie i nerobia dobre.Naozaj už neviem či sa z toho niekedy dostanem, ale je to aj znížene spoločenské platnenie, lebo nikdy neviem kedy budem vykašliavať a tá slabosť niekedy preležím aj pol dňa.Túdietu zo zeleninou bez mliečných výrobkov a sladkostí držím asi rok. Ešte by som chcel vedieť či aj med škodí. Pre istotu ho nejem.Ak ešte nieko niečo vie poradiť ďakujem vopred.

agina

Janka mne sa tak vidi, ze budes na nieco alergicka. Predpokladam, ze na prach a roztoce...Skus zabehnut k alergologovi, nech ti spravi kozne testy.

[zruseny12]

Tiez sm mala ten problem,len ja som alergicka....ale neberiem antihis.ale prirodne antih.BIO-PYCNOGENOL,a mozem povedat,ze sa to zlepsilo.No a prevaze nejem veci co zahlienuju-sladkosti atd.to si uz tu spominal.Pycnogenol som si kupila normalne v lekarni,a jeden cas som brala aj SP-ENZYM-je to tiez z lekarne na odhlienenie.Je to tazke radit,musis prist na to sam co Ti skodi,vylucovacou dietou....

mira

Riko, hlieny nevznikajú samy od seba, ale z toho, čo do tela dávame. Cukor si vylúčil, aj bielu múku, to je dobre ale pokroč ďalej a vylúč to najdôležitejšie KRAVSKĚ MLIEKO a všetko z neho. Zarad kaše z obilných celých zrn, strukoviny a domáce druhy zelenín upravené rôznymi spôsobmi - varené, šaláty a kvasené. Jedz semienka a trošku panenského sezamového oleja. Ochucuj sojovou omáčkou shoyu a domácimi bylinkami Odmenou ti bude po prečistení vitalita a jasná myseľ.