Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Cysta na vajecniku

Príspevok v téme: Cysta na vajecniku
ciluska

Ahojte, ma niekto skusenosti s cystami?
Bola som prijata na chirurgiu podozrenie na slepe crevo. Pre istotu ma poslali na gyndu. Lekar oznamil ze mam cystu na pravom vajecniku velkost 40 mm odporucil aby na dalsi den prelozili na gyndu. Nestalo sa tak lebo som v noci zvracala. Pri kontrole o 2 dni mi iny lekar zistil zvacsenie cysty no povedal ze nemusim byt prijata na gyn. oddelenie. Co si o tom myslite?

szoradova

Neska mi zistili na sone ze mam cystu a kcu ma poslat gynekologovi a ja sa strasne bojim lebo som zivote nebola tam mam len 14 rokov ... a visetrenie je bolestive??? hm dakujem

jar7245

ahojte, vedel by mi niekto poradit?...
bola som na operacii cysty v 2008 odstranili mi ju ale nasli mi endometriozu, neliecila som ju odmietla som antikoncepciu, tento rok vo februari som podstupila znova operaciu cysty a odsranili mi aj loziska endom. a zrasty, ale po tyz. ked ma gynekologycka prezrela mam opat cysty a na oboch vajecnikoch dala mi wobenzym a cakam ....
neviem co bude dalej ma niekto s tymto nejaku skusenost? vopred dik

janickaaaa

Priklanam sa k teme bolesti vajecnika na pravej strane. Nejak zvlast ma to netrapilo, ale napokon som aj ja sla doktorovi. Nahmatal mi tam nieco, az som podskocila a bola zvedava, ako sa to bude riesit. Nasledne som v ten den sla na sono, ale ze je to ok, to bude len mala cysta, a predpisal mi belaru. Podobne problemy sa opakovali nadalej, nevenovala som tomu pozornost / ved je to len cysta. Po cca 9 mesiacoch uzivania belary, sme sa rozhodli, ze si budeme planovat babetko. Od januara som HAK vysadila a znova tie bolesti sa zacali intenzivnejsie prejavovat. Bola som aj na gyn, len kvoli kontrole ci som ok, a znova vsetko ok. Vajecnik som ani nespominala, tak isto aj nalez z vyteru bol negativny. Mam to riesit nadalej? Dnes mam dost silne bolesti a som presne v strede cyklu. (ale ovulacia sa u mna nikdy takto neprejavovala) ak mate niekto podobu skusenost, budem Vam vdacna. Aspon pre pokoj v dusi.

príspevok

Ja som zvedavá ako dopadnem, tento týždeň mám ísť na nejaké odbery. Viete, aj napriek tomu, že tá cysta má 6cm, cítim sa ako by som ju ani nemala, nespôsobuje mi žiadne ťažkosti. Áno, na začiatku som cítila slebé krče v oblasti podbruška, ale teraz je všetko v poriadku. 3 mesiace? Tak vidím, že ja som na tom ešte celkom dobre. Nestretli ste sa s prípadom,že by aj takáto veľká cysta mohla prasknúť a to bez toho, aby si dotyčná niečo všimla? Lekári mi vraveli, že by už prasknuť nemala a ak áno tak by som rozhodne niečo cítila, ale zasa na druhej strane som sa stretla aj s názorom nie veľmi prívetivej gynekologičky, že mi kľudne môže len tak prasknúť. Neviem no, aj tak sa vštko uvidí až neskôr.. Verím, že ak na tú laparoskopiu pôjdem prebehne bez akých koľvek komplikácii. A to, že si prišla o kus vaječníka neovplyvnilo tvoju plodnosť?

tippex1206

pocula som ze dobre na cysty, su obklady so svedskych kvapiek a je pokoj,,,idem si to aj ja urobit,,,mam tiez taky problem ako vy,,,

Hatlabuda

Ja som mala dva krát na ľavom vaječníku cysty ktoré mali 7 cm a druhá okolo 6 cm. Na punkciu som čakala tri mesiace a keď sa o mesiac vrátila cysta tak som išla na LPS a na tú som čakala cca dva mesiace skoro. Teraz dúfam, že sa tretíkrát nevráti. lebo som prišla aj o kus vaječníka a viac už asi nezvládnem...:-(

prispevok

Podelím sa aj ja s mojou doterajšou skúsenosťou aj keď ešte stále nie je za mnou. Moj gynekológ mi prednedávnom našiel cystu 6cm, keďže to pokladal za vážnejší prípad, z dôvodu, že je veľká, poslal ma ešte na jeden ultrazvuk, kde to len potvrdili a oboznámili ma s možnosťami liečby. Laparoskopiu lekár kládol na prvé miesto, pretože vraj cysta je veľká a je malá pravdepodobnosť, že praskne a časom by mi mohla spôsobiť nejaké nepríjemnosti ako napríklad zatočenie a tým nasledovné krvácanie do brucha.
Takže dohodli sme sa na Laparoskopii čiže jednoducho odstrániť to operačne. Dnes som sa bola objednať. Prišla som tam a najskorší termín, ktorý vraj bol možný bol o mesiac a niekoľko dní... (pristupovali ku mne tak ako keby to nebolo nič vážne) Pričom tá cysta má 6 cm, stále nepraskla, mám zväčšené brucho a mám pocit, že sa zasa zväčšilo.. a všade kde si niečo prečítam o prasknutí veľkých cyst nepíšú nič príjemné... krvácanie do brucha, silné bolesti, vracanie... a ja mám čakať teraz skoro dva mesiace za operáciouuuuuuu??????????????? Ak ste mali podobný problém, napíšte.

Nan

Pretoze ti za kratky cas narastla o par cm a vtedy by sa to malo operacne vyberat ....mne tiez zistili cystu a pred dvomi mesiacmi mi praskla a som zvracala a hnackovala 4 hodiny a znovu ju tam mam a mam tazkosti a nechcu mi ju vybrat lebo som mlada vraj ale tazkosti mam stale no uviidime ci praskne ........

Sex Godess

ivorygrey- to je aj tazke uverit, sa cudujem, ze si nesla k doktorovi ovela skor. Taku cystu mat, je velmi nebezpecne. Uff.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Cysta na vajecniku - Fórum - ZDRAVIE.sk