Je to depresia alebo čo iné?

Príspevok v téme: Je to depresia alebo čo iné?
lambda

Posledné mesiace nemám vôbec na nič chuť. Postupne strácam chuť do života, do učenia, ktorú by som teraz tak potreboval, kedže študujem na výške. Vo viacerích osobných veciach sa mi nedarí, som často do seba uzatvorený, čo aj pramení pri mojom dennom režime. V podstate nemám priatelov, len znýmych, ktorých však nie su pre mna o nič viac len ako ludia s ktorými raz za čas prehodím slova. Niekedy uvažujem či má moj život zmysel, kedže sa mi nedarí takmer v ničom a odtial aj pomýšlam na sebevraždu. Nezažil som čo to je láska a aj ked som sa o to par krat snažil vždy to nevyšlo. A prave mam pocit že tieto nevydarené známosti ma najviac pripravuju o chut do života. Ked si zmyslím na buducnost, nevidím ju vobec prívetivo, kedže to čo by som mal raz vyštudovat nebude moc finančne ohodnotene. Celý tento moj stav udržiavam na uzde tým že raz za čas idem do prirody, do lesa, alebo čítam knihy ktoré ma zaujímaju. Ale všetko toto ma len kratkodobý účinok, len akési predlžovanie mojho stavu. Mám 20, a počas detvstva som bol velmi veselý, a na fotkách usmiaty, uplne iný človek. Ked ich vidím ani sám nemožem uverit že som to ja na nich. Teraz sa neviem vobec usmiat...

RNG

BUbu-tinka, u mojej zeny zabera hypericin(z lubovnika, hypericum perforatum,St Johns Wort) za hodinu -dve.
Ale napr hladinu draslika, jodu,vitaminu D a inych tukorozpustnych treba budovat dlhe tyzdne. Je to individualne na rozne doplnky.

RNG

Alexis, jedna sa o doplnky potravy, vyzivu.
Tak ako ti nestaci raz za cely zivot sa napit ani dva krat ani mesiace, musis pit zakazdym ked mas nedostatok vody, tak musis brat pozne polotovary na rozne procesy v tele, aj spomenute polotovary a prostriedky na serotonin.
Su latky bohate na serotoninove polotovary(napr l-tryptophan v jedle), otazka je ci ich mas dostatok v tvojej strave a tiez ci ich vies ucinne absorbovat zo stravy a premenit na serotonin.
Ked nie, musis pouzivat doplnky , podla potreby tela, inac mas problem.

Bubu_Tinka

Odkaz pre LAMBDA, uvedom si, že doplnky ktoré Ti radia su dobre, ale ked nebudes na sebe pracovat psychicky t.j. hladiet pozitivne dopredu hladat kolektiv a neprestanes so samotou len pri knihach a sam na prechadzkach tak Ti moc nepomozu. To nie je sko napr. doplnok pri hnacke a za 2-3 dni citis zlepsenia. Ucinok doplnku mozes pocitit podla mna , ak budes na sebe pracovat tak za 3-4 tyzdne, mozno mesiace. Skor asi nie.Ty musis nzmenit styl a pozitivnejsie myslanie zivota.K tomu Ti doplnky mozu postupne NAPOMAHAT.Ked Ti jednazznamost padne musis ist za druhou a nesmies sa tym trapit.

___alexis____

a ked vyberiem urcitu davku tak potom to uz nebudem potrebovat??? alebo vzdy pred tazkou situaciou to musim uzivat??

RNG

Nie, Len sa vratris spat k nedostatku.
Rozne potravinyn obsahuju rozne latky, z ktorych si nase telo vyraba neurotransmitery. Ked nevieme nieco spravne stravit, mozeme mat rozne typy podvyzivy, tak ako je nedostatok mineralov(tetania, osteoporoza) nedostatok bielkovin(nedovyvinutie tela, rapidne starnutie) tak je aj tento nedostatok materialov na neurotransmitery, co sa prejavuje nervovymi poruchami(depresia, panicke poruchy, zly zpanok a nespavost atd.)

St Johns Wort a 5-HTP su len prirodne prostriedky na zvysenie hadiny serotoninu, prirodzene, nie chemicky, nemaju ziadne postrenne ucinky a beries ich len vtedy, ked si potrebujes zvysit serotonin(ked citis za na teba lezie depresia alebo nevies poriadne spavat alebo stress ti sposobuje paniku a nervozitu)
Tieto informacie mam aj z lekarskej literatury aj z prvej ruky, vyskusane na sebe a mojej zene, ktora sa nepohne nikam bez par piluliek St Johns Wort v kabele, ktore zoberie okamzite, ked citi stres alebo pnutie, skor nez to prerastie do paniky alebo depresie.
A niekedy ich nepotrebuje aj vyse tyzdna, ked je pokoj v robote a ziadne problemy v rodine.

RNG

Zvysenie hladiny serotoninu je velmi dobre na naladu, klud a pozitivne myslenie.
Na to sa da pouzit potravinove doplnky 5-HTP a St Johns Wort, ako som tu uz pravdepodobne viackrat pisal a je to dokonale pochovane...