zmysel života

Príspevok v téme: zmysel života
ewita

ludia čo je vašim zmyslom života? lebo ja sa na to snažím prísť už dosť dlhú dobu a zistila som, že môj život nemá zmysel...
mala som nejaké depky a tak, jeden čas sa môj život a všetky moje myšlienky točili iba o akné a o mojej postave...
teraz sa mi zda, že sa to trochu zlepšilo, ale teraz akosi neviem naštartovať a začať znovu normalne žiť...
predtým bol môj život iba stále to isté: škola, učenie, rodina a tak...
proste napíšte mi, aké veci sú pre vás dôležité, čo vás napĺňa, na čo sa tešíte... teda okrem lásky, lebo na tom so biedne... :(

tonja

mysljenka, co to tu taras? pozri sa, preco niekomu vsetky vztahy vyjdu rovnako, vzdy sa to pokazi na rovnakom mieste, akoby clovek pritahoval rovnakych ludi. To nie je tak, v sebe mas schopnost milovat, ale po urcitom case zacnes na toho cloveka pozerat inak, nestaras sa o vztah, len konstatujes, vsetko sa kazi. To je zly sposob, dlho spolu vydrzia len ti, co na vztahu pracuju, samozrejme obidvaja
Nasla som knihu teraz v knihkupectve Maj rad sam seba a je jedno koho sivezmes. A je to pravda.

mysljenka

poliewoocka..
cista a uprimna laska neexistuje..
z tej "cistej a uprimnej" lasky som sa "tesila" 4 roky..vraj uprimna, vraj cista..blaboly..nič take nie je a nebude..vzdy sa to pokazi..skor ci neskor..a lepsie je to uvedomi si cim skor ako sa potom rozvadzat..ako potom ublizovat aj inym..aj detom..
- byt sam..to je jedina moznost bytia..

deee

Hesse-Sidhartha....super knizka
V obdobi depresi som tiez nevedela najst zmysel zivota. Dnes ten zmysel mam, je to moja laska a moje buduce povolanie. To ma naplna.
Mirka, take malickosti mas moznost vidiet vsade, ale treba chodit s otvorenymi ocami a najma otvorenym srdieckom. Skus sa na ulici usmiat na niekoho neznameho a uvidis, ze ti usmev opatuju a preto to stoji za to....mozes sa tesit zo slniecka, zo snehu...je toho velmi vela, len si to treba vsimat. Tak do toho....

ivuša

jj, tonia, mas uplnu pravu, najtazsie je spoznat sam seba.ako raz povedal jeden mudry grecky filozof :) .... oprasila som stre a bieden vedomosti z nosky :D ... ale par vyrokov mi udkvelo v hlave a tie stoja za to :)) .ako tento napr :)

tonja

mirka 238, akoze nemas? ved mas samu seba. Co vlastne o sebe vies??????? Vo vnutri seba mas svoje vlastne ja, to z nas malokto pozna. Zda sa ti ze pisem hovadiny, tak skoc do knihkupectva a porad sas ludmi, kup si knihu o zdokonalovani samej seba, bez srandy, funguje to.

tonja

vazeni, zmysel zivota si nosite v sebe, kazdy z vas, len sme sa o tom bohuzial nikde neucili. Takmer o vsetokm si mozete rozhodnut vy, sami, v sebe. Sami ovplyvujete, ako sa k vam druhi spravaju, sami si ovplyvnujete lasku k druhym, lebo ta zavisi od vas, nie od tych, ktorych stretnete. Velki filozofi to popisali kade tade, najnovsie o tom pise super kniha Barbady de Angelis : Tajomstva o zivote. Cauko

shobian

ja som tiez sama,mala som priatela tri roky,travila som s nim vsetok volny cas,a potom jednoducho odisiel do zahranicia a ostala som sama ako prst. zacala som sa vsak viac venovat rodine a zacala som strazit male deti,oni ti daju velmi vela energie,myslim duchovnej,lebo inak ta uplne znicia...ale pomohli mi nadobudnut pocit,ze som aspon pre niekoho naozaj potrebna.skus si najst nejaku mimoskolsku cinnost,urcite nieco najdes. drzim palce

mirka238

ja som zmysel života ešte nenašla.. dokázala by som sa tiež tešiť aj z maličkostí, lenže ja nemám ani tieto maličkosti.. dokázala by som sa tešiť z toho že by som išla s kamarátkou vonku, alebo na kávu.. lenže ja takú kamarátku nemám.. nemám nikoho, stále som sama, moji rodičia ma nechápu, nikto ma nechápe. nechodím von lebo nemám s kým.. sedím doma a to ma ničí.. tak by som chcela mať niekoho blízkeho komu by na mne záležalo.. ale nikoho takého nemám..

shobian

ahoj,kazdy raz musi prejst tym obdobim hladania. musis najst samu seba v dennom stereotype. ja som to tiez tak brala.ale potom som si zacala vsimat a vazit malickosti a tesit sa z nich,napr. ked som cestovala v buse a predomnou sa na mna usmialo malinke babo atd atd takych situacii malych je kolu a nauc sa z nich tesit,svet je postaveny na detailoch,ak ich uvidis,spoznas o com je ozajstny zivot.a uvedom si,nikdy nevies,co ta v zivote caka,neviem,ci si veriaca,ale ja ano a verim ze Boh pre mna ma nieco prichystane a nechce aby som bola nestastna,cize hoci raz budem smetiarka,alebo upratovacka,budes stastna,lebo je to bude to najlepsie pre mna. a nikdy sa neporovnavaj s druhymi ludmi,lebo kazdy je jedinecny a nevies ake mozu mat ti druhi starosti.a ano,suhlasim,ze za tym vsetkym je laska,a ta ma mnoho podob.