Priatel maniak na PC hry

Príspevok v téme: Priatel maniak na PC hry
alenca

Ludia, pomozte mi. Priatel hra PC hry. Mal s tym problemy uz predtym, travil za hrami cele dni, aj noci, dokonca bol schopny hrat aj do rana do 6.00 od vecera. Vraj "nebol unaveny". Teraz spolu zijeme, hra to niekolko hodin denne. Strasne ma to boli a stve. Citim sa ze je to prenho dolezitejsie ako ja. Citim ze sa o mna nestara a kasle na moj nazor, ze mi to vadi. Ze ho mam prijat s tymi hrami, lebo sa "nechysta prestat". Neviem co mam robit, placem. Niekedy ho poprosim, aby bol so mnou, ale on so mnou komunikuje od monitora aked si ku mne konecne sadne tak sa mi zda ze ma pasivne pocuva a caka kedy skoncim. Prosila som ho aby s tym kvoli mne prestal. Citim ze jeho srdce nie je pri mne ale pri hrach. On vravi ze neprestane, lebo ma slobodu si robit co chce. Mna to boli, placem, som zufala, mam chut to vsetko skoncit kedmu nestojim za to aby s tym prestal. Z lasky kvoli mne by predsa mohol. Co mu je prednejsie - ja alebo hry? Vidim, ze vzdy ked prideme domov, zapina PC, lebo tvrdi, "ved sme boli cely den spolu".ale doma je vzdy na 1. mieste PC, doknca ho volam vecer niekedy do postele, lebo stale hra. Minule si vzal notebook do postele a hral a behal po nete do 5.00 rana. Co vy na to? co mam robit? ja len cakam kedy mi konecne dokaze ze mu stojim za to aby prestal s tou maniacinou a stratou casu...

xperience

hmhm tak mu skus dohovorit ze ci nece hrat za NEJAKY KLAN ked je taky manic aspon by ti zarobil peniasky urcite ma v tom uz dlhorocnu a hlavne skusenu prax v hrani hier

aduliena

...on je žiaľ závislák na pc, a on si to neprizná, to je to najhoršie. NEznič si život, odíď od neho. Veľa šťastia!

baterka

Mila moja alenca tak toto ja doverne poznam!Ja mam muza zavislaka.Ked sme sa zobrali a narodili sa nam dvojicky vsetko bolo ruzove,pomahal mi,chodili sme do prirody,staral sa o deti.Ked mali asi rok kupili sme si PC a nastalo peklo.Presne ten isty pripad co opisujes ty.V jednom kuse sedel za PC aj celu noc,hral strielacky a nase temy rozhovorov sa zuzili na to kolkokrat ho zabili aka je nova hra a aku ma kto grafiku ci zvuk ku hre.Deti ho prestali zaujimat uplne.Ked som napr.odbehla do mesta a nechala mu ich nech ich postrazi,prisla som domov,deti sedeli na zemi pokakane, pocikane,hladne a hrali sa s kablami od pc.A on zodvihol hlavu ze"jezis to uz si tu tak rychlo nazad?" A to som bola prec 4-5 hodin.Alebo sedel za pc a v kuchyni mu od rana horelo na sporaku mlieko az prisli susedia ci maju volat hasicov lebo ide od nas smrad a on sa veselo hral.Ani ti nemusim opisovat kolko som sa naplakala a naprosila ho nech prestane koli nam,koli detom .To by bolo na celu knihu.Ked som sa stazovala svokre iba mi odvrkla nech som rada ze nebeha do krcmy a radsej sedi doma a hra sa. To je fakt veta!Nase manzelstvo je uz uplne v troskach,dievcence maju teraz 6 rokov,zacali chodit do skoly a ich otec je pre ne uplne neznamy clovek ktory sa nezaujima o to ako sa ucia citat,co uz vedia napisat a ci priniesli domov zo skoly vcelicku.Je polrok a on dokonca ani nevie ze chodia na kruzok a pod.Ale ake su najnovsie hry a novinky v pc vie naspamat.Brat mu kable a vyhadzovat poistky nema vyznam,hned si to opravi nazad,kable ma rezervne,aj mysi a klavesnice.Boli sme uz aj za odbornikom,pred polrokom,ktory uznal jeho zavislost a doporucil mu zmenu prostredia kde nieje pristup k pc.Tak manzel odisiel na polroka do zahranicia kde pracoval vo fabrike v uplnom zapadakove bez internetu a pc.Dene mi volal ako sa zmenil a ako nas potrebuje,na pc uz ani nepomysli,zacal sa zaujimat o dievcata,posielal fotky ako zije a tak....Na vianoce prisiel domov a viete co spravil?Dosiel o 03.00 rano,nasmeroval si to rovno do izby k pc a zapol ho.Ani sa neprisiel pozriet na spiace deti ktore pol roka nevidel ani na mna.To hovori za vsetko.Preto mila alenca co najskor opusti tohoto idiota,ktory si absolutne nezasluzi tvoju lasku a pozornost a neznic si zivot ako ja.Za par rokov tu chces takto ako ja odpisovat dalsej nestastnej dievcine ako si sa "osrala" so zavislakom? Ja uz nemam absolutne nic iba oci pre plac a dve krasne deticky koli ktorym to tu este taham,ale ty sa spamataj.Ja lutujem ze som to nevedela skor a pokazila si zivot s takymto kretenom.Vela stastia.

rodrigez

No nie je rozumne, aby prestal uplne. Samozrejme uz to prehana co nie je vobec zdrave. Co tak mu navrhnut kompromis, aby to obmedzil. Ja tiez hravam, ale uplne mi staci ked pridem z prace tak 2 hodinky na odreagovanie. Dlhsie ma to ani nebavi. Priatelke to nevadi, lebo akonahle mame spolocny program, tak PC ani nezapnem. Nenut ho aby uplne prestal, skus vymysliet nejaky program, kino, divadlo, cajovna, prechadzka, pohodicku pri filmoch s pukancami, nieco co ho zabavi aby nemyslel na hry. Uvidis ze casom si odvykne a zahra si len kvoli zabave alebo odreagovaniu, tak ako ja. Aj ked ja som nikdy nebol zavysly. Je sice pravda ze som dokazal hrat aj 8 hodin, ale to len s partiou kamaratov ked sme si dali LAN vikend. Inak pohoda. Ak ma pri tebe sediet len tak doma, to cloveka nebavi, musi sa nejako zabavit a momentalne su to prenho hry. Chodte si zahrat squosh, tenis, proste cokolvek co mozete robit spolu.

denisa

Alenca: si strateny pripad. Este raz mu nechas precitat toto forum a skonci to tak, ze nam sem napises, ze on vlastne tie hry vobec nechce hrat, ze to TY mu zapinas pocitac a ze ho nutis aby tam sedel. A tie sceny co mu robis, aby nehral, tak to je len taka zabavka, aby ste sa nenudili.
A tu nejde o hodiny, kolko to hra. Tu ide o ten pristup, ktory k tebe (a k celemu zivotu) kvoli hram ma. Vsimni si ako sa sprava ked sa nemoze hrat.