Priatel maniak na PC hry

Príspevok v téme: Priatel maniak na PC hry
alenca

Ludia, pomozte mi. Priatel hra PC hry. Mal s tym problemy uz predtym, travil za hrami cele dni, aj noci, dokonca bol schopny hrat aj do rana do 6.00 od vecera. Vraj "nebol unaveny". Teraz spolu zijeme, hra to niekolko hodin denne. Strasne ma to boli a stve. Citim sa ze je to prenho dolezitejsie ako ja. Citim ze sa o mna nestara a kasle na moj nazor, ze mi to vadi. Ze ho mam prijat s tymi hrami, lebo sa "nechysta prestat". Neviem co mam robit, placem. Niekedy ho poprosim, aby bol so mnou, ale on so mnou komunikuje od monitora aked si ku mne konecne sadne tak sa mi zda ze ma pasivne pocuva a caka kedy skoncim. Prosila som ho aby s tym kvoli mne prestal. Citim ze jeho srdce nie je pri mne ale pri hrach. On vravi ze neprestane, lebo ma slobodu si robit co chce. Mna to boli, placem, som zufala, mam chut to vsetko skoncit kedmu nestojim za to aby s tym prestal. Z lasky kvoli mne by predsa mohol. Co mu je prednejsie - ja alebo hry? Vidim, ze vzdy ked prideme domov, zapina PC, lebo tvrdi, "ved sme boli cely den spolu".ale doma je vzdy na 1. mieste PC, doknca ho volam vecer niekedy do postele, lebo stale hra. Minule si vzal notebook do postele a hral a behal po nete do 5.00 rana. Co vy na to? co mam robit? ja len cakam kedy mi konecne dokaze ze mu stojim za to aby prestal s tou maniacinou a stratou casu...

alenca

prave si precital moj prispevok a povedal ze som to prehnala. tak upresnujem. niekedy hra 2 hodiny denne, hlavne ked mu robim sceny a revem cely den. tak mi nadava, ze ani "vlastna baba mi na chvilu neda pokoj". niekedy ked nemame co robit, cez vikendy, ked nemame skolu a pod., hra aj viac. ked mu hovorim ze je to zle, hovori, ze to je chlapske. kolko hodin denne je este OK a kolko je uz chore?

denisa

Vobec nechapem, preco si sa k nemu vobec stahovala...
Ale no co uz, stalo sa.
Teraz si proste zbal veci a vypadni od neho skor ako bude neskoro.
Ten chalan je zavisly a potrebuje sa liecit.
Tie jeho vyhovorky a obvinovanie teba je typickym priznakom zavislosti a ako tak citam, si na najlepsej ceste tomu (ze je chyba v tebe) aj uverit.
Co je najhorsie, tak zavislost je proste droga a ked by aj nahodou prestal s hrami, tak je tam obrovske riziko, ze by si nasiel nieco ine. Prosim nepripust si moznost \"radsej ho necham hrat hry, ako keby mal chodit do krcmy a doma ma ozraty mlatit\".
Navyse tie jeho vyroky o tom, ze je slobodny a on si moze robit co chce su znakom nevyspelosti a nepochopenia toho, co znamena spolocny zivot. Od takychto \"vecnych chlapcov\" ruky prec, nic dobre ta s nimi necaka.

aduliena

No vieš čo Alenca? Podľa toho, čo píšeš, že čo on hovorí, tak ty sa zbaľ a odíď. On má inú a tou inou je PC. Ja viem, že to nemáš ľahké, ale netráp sa preňho, keď on o teba vlastne ani nestojí. Pretože keby stál, nesprával by sa takto.

wewerka

ine je ked si obcas zahra ale toto je ozaj masaker. ak mas ku komu ist napriklad k amme skus sa na par tyzdnov odstahovat a uvidis ci mu za to stojis a ci o teba prejavi zaujem alebo nie- v opacnom pripade nema zmysel to dalej tahat. akzdy ma pravo na svoju zabavku, trebars aj na pocitacove hry, ale co je moc to je moc.

andie

ja by som mu dala na vyber..kazda zena potrebuje pozornost, tak si ju nemas preco odopierat. ak ti ju neda on, ver mi, ze pride niekto, kto ti ju ochotne da!!

xperience

tak skus zakrocit ty ci to zabere co ja viem odpoj mu snuru od monitora aby mu nesiel alebo mysku mu skry a ked bude nato alergicky tak je to na tebe.....

alenca

prosim, piste dalej. On dokonca stale hovori mne, ze ho obvinujem, ze ho kritizujem, ze ho neprijimam takeho aky je. takze v konecnom dosledku je to moja vina, ze hra. Ze mu nedam chvilu pokoj, slobodu. Ze sa citi ako taky hopko, ze ho manipulujem a on si moze robit predsa co chce. uz neviem ako mu vysvetlit ze to tak strasne boli.