Prasknuta zilka v oku

RNG

Cievy sa od usadenych tulov daju cistit emulzifikatorom tuku, lecitinom.
Na udrzbu ciev treba brat raz tyzdenne, lyzicu lecitinu(cisty suchy granulat, tekuty je nasyteny olejom a neucinny na odtucnenie stien ciev.
Da sa rozvarit v polievkach omackach a pod, nezmeni chut.
Toto je podla mna najdolezitejsi doplnok pre civilizovane oblasti, lebo vyse 50% ludi zomiera na nasledky tukom zapchatych zil(porazky, infarkty, zlyhania organov z nedostatocne cirkulacie krvi)

mamca

Citlivosť očí,bolestivosť,sklony k šerosleposti...bývajú spojené so zníženou funkciou pečene,nedostatkom vitamínu A,nadbytkom tuku v krvi.. Nemusí to byť práve poškodenie pečenie,stačí dlhodobejšia znížená funkcia,laboratórne ešte v norme.Skús tie výplachy a posilni pečeň,npr.tinktúrou zo schizandry čínskej,vitamíny (aj B-komplex) a nezabudni na tekutiny.Možno ti to posilnenie pomôže tiež zregulovať nízky tlak.:)

casnicka

viem aj, ze pri kychani ti moze prasknut zilka ak to zadrzis a nekychnes si tak "odsrdca". alebo pri zapche na wc. ked silno tlacis. nemas to z toho?

RNG

Pruznost ciev zavisi hlavne od antioxidantov a usadenin na zilach.
Bezne na posilnenie ciev sa predpisuje vitamin C a rutin, flavonid(bioflavonid).
Na tvorenie pruznych latok(kolagen a elastin) je treba hlavne vitamin C a E a aminokyseliny, arginin, ornitin, cystein

dexi

U ocnej som bola asi pred 2 mesiacmi ocny tlak mam v poriadku,nezdviham nic tazke a mam nizky tlak.Vsak prave preto mi nejde do hlavy preco mi praskla zilka. MAMCA vari by za tym mohol byt nejaky problem s pecenou? Dufam ze som si do oka nezapratala nejaku infekciu.

mamca

Pre osvieženie očí-oplachovať studenou vodou asi 20x za sebou,pomáha tiež vyplachovanie očí odvarom zo svetlíka lekárskeho a harmančeka.Prasknuté žilky sa vyskytujú pri nadmernom fyzickom zaťažení,zvýšení tlaku,zníženej funkcii pečene.. Skontroluj tlak a navštív očného lekára,ktorý ti vyšetrí aj očné pozadie.

casnicka

vies co aj mojej dcere praskla v oku zilka asi pred tyzdnom. a nehoji sa. zajtra idem s nou k ocnej. ma 8.rokov. bojim sa ci to nebude vysoky ocny tlak.alebo vraj to moze byt nedostatok vitaminov,ale neviem akych.