Preskakuju psie blchy na ludi?

klea26

toto som nasla v jednom odbornom clanku: Blchy uprednostňujú oblasti tela s jemnou kožou a môžu predstavovať skutočnú pliagu. Je to jedno, či ide o ľudské, psie alebo mačacie blchy – bodajú všetko, čo im príde pod „sosák“, aby nasali krv. Ak nie je práve k dispozícii mačka, je blche ako hostiteľ dobrý aj človek. Ak nie je k dispozícii žiadny hostiteľ, môžu títo škodcovia dlhé týždne prežiť bez potravy a čakať na ich ďalšiu „obeť“.

mejka

Kde cudzopasí: Blcha psia síce dáva prednosť cudzopaseniu na psoch, ale dokáže po obmedzenú dobu žiť i na inom hostiteľovi. Pokiaľ je pes silne napadnutý blchami, môžu tieto prejsť i na človeka.Žije v ľudských príbytkoch, kde cudzopasí na ľuďoch i na domácich zvieratách. je to aj an nete,a dokonca mi o tom vravela pani z lekarne a jedna veterinarka,ktora mi radila ake pripravky kupit,lebo sme boli naozaj postipani,zvierata sa skrabali a my s nimi.urcite by som sa nikushka nespoliehala na stredoskolsku biologiu:-)

agina

Preco si myslis, ze by to mali byt zrovna blchy od psa??? Mozes byt kludne na nieco alergicka a vyhadzali sa ti svrbive vyrazky.

[zruseny17]

pokial si ja pamatam zo skoly z hodin biologie,tak nas ucili ze su dva druhy blch-tie co parazituju na zvieratach a ludske...tie zvieracie maju vsetky zvierata ale nie su pre ludi nebezpecne a urcite neskacu na ludi.takze to moze byt nieco ine...

mejka

dvojbotka- to ze si nebola dostipana este neznamena ze neskacu...ja som dostipana bola,a mamka napr.nie,na nu neletia ani komare... kludne si to prestudujte,alebo sa opytajte na koznom... verim tym co to zazili,nie tym co si len "myslia" ze nie..

sony

všetko sa v dnešnej dobe dá aj tie hnusné blchy preskakujú na človeka,ak nemajú iného cudzopasníka na blízku tak mi verte že skočia na človeka,nejakou krvou sa musia živiť a je im jedno či to je človek alebo zviera.presvedčila som sa to na vlastnej koži,keď sme v lete boli na chate,pes mal blchy,postriekali sme ho aj sme mu kúpili tie ampulky v lekárni,po pár hodinách už bol bez blch,ale oni neuhynuli všetky ale hladali si nejakú inú obeť.dlho sme ich ničili ale nakoniec sa nám to podarilo len ja som bola doštípaná po nohách do úrovne kolien.Dnes verím že blchy preskakujú na koho len chcú!

liecitelka

samozrejme ze mozu a a kebyze niekto sleduje co sa deje vo svete tak si to mohol pozriet aj v tv to davalo v spravach...blchy skacu aj na ludi a doskocia do 50 cm...a mozete ich chytit hocikde...neznamena to ze nedodrziava niekto hygienu...zanechavaju sptipanec ktory potom velmi svrbi

denya

treba ho odblsit,poprip.postriekat aj byt,v lekarni sa daju kupit take ampulky,my sme ich kupovali bezne,ak mali psy blchy,lebo aj nas hryzli.je to neprijemne,ale nic hrozne.u zvierat to tak byva.pre ostatnych: ano blchy mozu preskocit na cloveka ako medzihostitela..