Preskakuju psie blchy na ludi?

jankaaaaaaaaa

kup sampon na pre psy na hubenie parazitov od veterinara a este taky sprej na srst, ale tym vysprejuj aj pelisok aj miesta kde bol pes najcastejsie.. nestai vyprat len pelisok, ale vsetko kde sa pes pohyboval, teda aj postele, koberce, gauce a pod. cudne ze pes ma blchy aj napriek frontlinu, ten je dost silny a ucinny by mal byt dva-tri mesiace. asi by si sa mala uistit, ci mas spravny frontline pre vahu tvojho psa

enuska

Ahojte, prosím o pomoc. Mám psíka a dnes som mu zabila asi 20 blch. Som zúfalá. Oprala som mu pelíšek, povysávala som poumývala dlážky v byte, vyčesala som ho. Používam každý mesiac FRONTLINE a mám pocit, že nič nezaberá. Mám velkú záhradu a asi tú háveď nosí za záhrady Prosím pomôžte mi.

ema_10

my mame tiez problem s blchami, no nastastie zatial nie v domacnosti ale vonku pri psoch. Jeden stratil obojok proti blacham a pokial sme jej kupili druhy stihla sa neskutocne zablsit a preslo to aj na druheho psa. Jeden je na dvore ktory je vydlazdeny a trava sa tam nachadza len minimalne tak tam sa nam to podarilo vynicit postrekom ktory nam dal veterinar, no horsie je to so psom ktory ma volieru v zahrade a okolo je sama trava. Zacali sme aj tam s postrekom len ked na psa nemohli ist koli tomu ze bol v pripravku od veterinara vykupany rozliezli sa po trave okolo jeho volieri cca 7 metrov okolo nej a ked mu ideme dat jest alebo potrebujeme ist pre nieco do zahrady je to neskutocne ako na nas naskacu sme pre ne ako magnet lebo na psa uz nejdu tak cakaju tam na nas a uz sme z toho zufali pretoze uz nevieme ako sa ich mame zbavit. Teraz ked je este teplo tak chodime po zahrade len v kratkych nohaviciach a ako ich na sebe zbadame tak ich zabijame, ale ked si predstavim na chladne pocasie ze tam budeme musiet ist aj naobliekany tak my je do placu pri predstave kolko ich zase na mne bude a na obleceni niesu az tak viditelne a stale mame obavi aby sme si to nezaniesli dovnutra. Psov chovame uz vyse 20 rokov a nikdy sme nemali takito problem aby isli blchy aj na nas a to kedysi ani obojky a pripravky proti blcham neboli moc rozsirene a nemali sme problem a teraz je to az neunosne :((( mali ste niekto podobny problem ak ano mate nejake riesenie? Prosim poradte my

angela85

tak, tak psie blchy velmi rychlo prejdu na cloveka, ale daju sa zmyt jednou poriadnou sprchou, tak isto aj slepacie svely idu na cloveka

rebarbora

ale idu mam doma 6 psov a akonahle chytnu blchy oni tak ich mam aj ja štipanec pri štipanci minule som si napočitala na praverj nohe 42 štipancov tak nekecajte že nie aj vo všetkých odborných literatúrach, časopisoch sa to uvádza.

girl015

Blchy stipat mozu ustipli aj moju sestruale jej sa to zahojilo v pohode iba jej to dlhsie bledlo.je to take iste ako ked ta ustipne komar len je to mensie a mala 4 tie stipance. radim riadne vykup psika...

solci

najcastejsie druhy blch mate psie a macacie a zial stipu aj ludi. blchu doneisete domov na vasom zvieratku. ta behom 2-4 dni zacne lihnut vajicka na vosom zvieratku ktore zial padnu dole kdekolvek pes alebo macka chodi. z vajicok sa vyliehnu larvy ktore sa menie na blchy, ktore potom pekne v teplucku vasho koberca alebo makkych casti nabytku caka na "hostitela" a je jej uplne jedno ci je to zviera alebo clovek. najidealnejsie je zavolat deratizera aby vam zastriekal cely dom.

ta3

Nechce sa mi to citat cele, tak odpoviem hned, ja som mala psika 15 rokov, casto mal blchy a casto spaval v mojej posteli, ale nikdy som (ale ani moje deti) nezbadala stipanec, ani necitila na svojej kozi ziadnu blchu, takze moj nazor je taky, ze psie blchy na ludi neskacu, ale moze to byt pravdaze individualne ako napr. s komarmi, na niekoho komare idu a stipu (moja dcera) a na niekoho nie (ja).