Preskakuju psie blchy na ludi?

cherrie

mám fenku, vôbec sa nadmerne neškriabe, možno tak trikrát za deň, nikde som žiadnu blchu nevidela, každé ráno vysávam posteľ, psa striekam a stále mám obrovské neskutočne svrbiace štípance keď sa zobudím, po čase dokonca nahnisajú vovnútri, čo mám robiť?

rena23

Zufala, skus pripravok Frontline - 100% zabera a ucinkuje 3-4 mesiace aj proti inym parazitom - svolam, kliestom. Blsie vajicka a larvy ziju mimo psa (cca 90%) a neeznasaju vlhko- takze, co sa Ti len da vyumyvaj, staci beznym saponatom a ostatne poriadne povysavaj a vystriekaj - idealne by bolo tiez Frontlinom, ale to by bolo drahe, tak trebars Difusilom. Urcite zaberie! ;-)

zufala586

Mna z toho asi porazi !!!
mam blchy v mojej izbe a este ked sedim v obyvacke na sedacke si veselo skacu...
moja mamam ma psa...a nevie ho zbavit blch, chuda suka sa tak skrabe, ze ma az rany...
staci ked pride na pol hodinu a uz mozem vysavat a cistit...neviem ako sa toho zbavit a to teda nezijeme ako nejaki romovia v osade...vysavam a vysavam a stale su tam...my mame macku a aj ona sa zacala skrabat, tu som okupala a nastriekala...ale takto to dalej nejde, bat sa niekoho pozvat aby ho stipali tie male svine !

IwIQ

prosim vas. mame psa, ktory ma blchy a vela. pokusame sa ich zbavit ale vzdy sa najdu aj ked ho poumyvame vsade. ked sme ho naposledy kupali tak sme mali vsetci dostipane ruky aj nohy. chcem sa opytat ci by ma mohla aj nadalej stipat a byt na mne a ako by som ich mohla odstranit .

miro77777777

klasická blcha štípe v rade. Teda máte napr 3, 4 štípance za sebou v jednej línii. Sú to malé štípance, ale rozškriabaním sa zväčšia. Podľa toho že sú štípance za sebou - v línii zistíte že ide o blchu a nie o komára.

ewelinka

Ahoj Aknelka.Mali sme blchy v anglicku a nic nepomahalo,vystriekali nam dom 2krat.Nakoniec sme isli do obchodu a kupili sprej co da dava na zvierata,ten najsilnejsi a najdrahsi co mali,priatel si dal masku a vystriekal izbu za izbou,cm po cm-etri.V dome sa nedalo dychat cely den,treba to urobit rano.To je jedine co vam moze pomoct,pranie a slabe pripravky nepomahaju.Bolo to 6 alebo 7 obrovskych sprejov,zda sa mi ze jeden stal okolo 1000 korun na nase ale nam to preplatila majitelka,je mi luto,ze mate taketo problemy x

Aknelka

Dobry den vsetkym zufalcom! Neviem ci psie blchy idu na cloveka ale macacie urcite!!! Manzel dotrepal domov macku z ulice. Sme milivnici zvierat a bolo nam jej luto! Vsetko bolo ok ale len na zaciatku! Teraz uz cez mesiac bojujeme proti blcham a som uplne zufala!!! Minuli sme uz plno penazi na "zarucene" prostriedky proti blcham a nic nepomaha. Macka je uz z bytu davno prec, niekolko tyzdnov! Bola u nas asi tyzden. Na kazdom clenku mam cez 20 stipancov a denne pribudaju nove a nove strasne to svrbi a v strede ostava az diera.Pouzivam take analgeticke mlieko s ktorym si potriem a znecitlivie mi to miesto a nesvrbi to. Obsahuje to benzocaine 5%. Vsetko vysavame skoro denne! Tepovali sme vsetky koberce a na vsetky sme pouzilii prasok proti blcham - nezabral, aj sme ich vystriekali so sprejom obsahujucim: Pyriproxifen, Tetramethrin, Sumithrin, a nepomohlo! A to sme striekalii dvakrat! Nabytok a sedacku sme tiez vystriekali a potahy co sa daju dat dole sa prali, susili v susicke pri vysokej teplote a potom sme ich vystriekali. Manzel nema jediny jeden stipanec! Len na mna idu a to skusam jest bekomplex ale zda sa ze im to chuti viac! Ani jedenie cesnaku ich neodradi! Skusala som si striekat na nohy a clenky repelenty ale i to im chuti! Vsetko casto perieme aj oblecenie aj postelne pradlo a dokonca si oblecenie davam na do mrazaku vraj nizke a vysoke teploty nad 60 stupnov ich zabijaju - neviem ale uz ani tomu neverim! Myslim ze aj to preziju! Minule v praci ma jedna pekne dostipala takze musela byt v obleceni. Pracujem na mieste kde niesu koberce ani ine tkaniny a ani zvierata. Nerozumiem a neviem co mam dalej robit. Ak by si niekto myslel ze to blchy niesu tak mozem dokazat ze su uz som ich zopar chytila ked ma ukusili a boli spomalene a nevladali skakat a rychlo utiect. Asi si zalozim zbierku. Sprchujem sa pre istotu dvakrat denne. Najhorsie to je rano, ako nahle prejdem rano po byte, hned sa niektora na mna vrhne a stipe bez vahania! Ak by niekto z vas vedel nejaky zaruceny tip ako sa ich zbavit prosim hned piste!!! Mozno nejaka dobra rada starej matere by pomohla! Pokapalo vsetko viacnohe ako muchy, pavuky a ine potvory, ale blchy prezivaju!!! Hladala som tie bodky co po nich vraj ostavaju podobne zrnkam maku ci piesku, tie som vsak nenasla ani v posteli. Niekto tu spominal kriedu tak musime este toto vyskusat. To bude sranda mat cely byt biely od kriedoveho prachu a dychat to! Ako dlho mam nechat posobyt tu kriedu? Nemozem to nechat na dlho, tym ze sa bude chodit po koberci bude sa to prasit dostavat do vzduchu a my to budeme dychat. PROSIM PISTE DOBRE RADY ! VDAKA!