Socialna fobia - nedokazem jest

AlexFizz

este snarka, mrkni sa do nasej skupinky tu, na fore, SOCIALNA FOBIA (velkym pismom) a podel sa o pribeh;) Tato skupina uz velmi nefici, len som sem zavesila ten moj inzeratik, kedze hladam ludi pre pomoc s mojou diplomou.

AlexFizz

Ahoj, Snarka,

no ci mas socialnu fobiu,neodvazujem sa povedat ti takto na fore. Ale posielam ti tu link, kde si o tom cosi precitaj:

www.zdravie.sk

Je tam trosku textu a maly testik. No, vyzera to na socku fobku, a nedostatok sebavedomia moze byt dosledok...ale pri SF su pritomne aj fyziologicke priznaky a podobne. Precitaj si a uvidis, a ak mas podozrenie, bolo by fajn sa popytat profesionala - psychologa;)

snarka

ja som trpela niecim podobnym a aj trpim no ale jedna sa o to ze ked som medzi ludmi ktorych nepoznam vobec...ani na intraku som zo zaciatku nejedla neskor som to prekonala ale skoro vzdy som nedojedla v jedalni plno ludi plno pohladov... stale ked je nieco pre mna nove som uplne paf co sa tyka rozpravania, alebo ked mam nieco urobit, trasiem sa cela...minule som podavala papier bolo neskutocne vidiet ako sa klepem...ked idem do novej prace stale sa bojim ze pri zaucani mna budu skusat pred vsetkymi alebo ze budem musiet nieco precitat a podobne... spotene dlane studene ruky v hlave sa modlikam nech to niesom ja...koho niecim poveria...v skole ked som mala odpovedat stale na 4-5ky lebo som mala neskutocny stres na pisomkach super znamky a stale si mysleli ze som opisovala kedze som bola za blbu koli odpovediam... to aby som si za kazdym dala poldeci vtedy som uvolnena...myslite si ze mam tu fobiu? ci len nedostatok sebavedomia?

anca

ja to mam tiez uz nepameti.minimalne si pametam,ze som mala asi 6 rokov ked som trpela pri pokladni ked som sa mala nieco spytat predavacky:)
co sa tyka lekarov,tak stalo ma to dost odvahy. nakjprv som skusila obvodaka tu v anglicku aby ma odporucil ku psych. tak obvodak bol ok a mala som so seba dobryppocit ,ze wow som dokoazala spravit prvy krok.no,ale potom ta psychol.tak toto bol asi len vtip,uz uz a sa jej spytam ze ako ja jej mozem pomoct-myslim ze mala chuda dost svojich problemov:) cize aj ja som si preskakala co to nez som nasla toho "praveho". inak mam 26 a neboj sa lekara ,on uz videl nie take pripady nez je ten tvoj. ano vsetko treba brat s humorom a urcite sa nevyvaruj tych situacii co ti robia problem,prave naopak:)a nenechaj to len tak,ak ta nieco trapi,tak to ries a ak to neriesis tak sa nestazuj:)

lencok1

a nirvana ja som na tom lieceni spoznala dievca co ma tiez ocd, ona sa umavy aj styri hodiny, na zachode je hodinu atd...:(, inak je to skevla baba

lencok1

a este jedna vec, skus si predstavit tu najhorsiu moznu situaciu aka sa ti tam moze stat, rozbijes pohar, nebudes si vediet trafit do pusy a co...? svet sa nezruti a aj tak pojde dalej a ked vies ze to je to najhorsie co sa moze stat skor si z toho urob vtip a zabav sa na tom, skuste to brat humorne, dost to pomaha...v podstate v restike vacinou nikoho nezaujima ako ten druhy je, kazdy sa sustredi na to svoje...to len my mame taky hrozny pocit...takze hlavu hore vsetko ide

lencok1

joooj toto ja tiez velmi dobre poznam, k tomu depky a uzkost a je to...mne velmi pomohli ad, no zvyklo sa mi to v nejakych casovych intervaloch vracat...no nikdy to nemalo taki silnu intenzitu ako ten prvy krat, vtedy ked som mala jest v restike alebo sa aspon napit, ludia by mali show, tak som len sedela a depkarcila...dnes je to o inom, s prestavkami stale uzivam ad, no myslim ze mojim vacsim problemom je momentalne uzkost a depka...ono sa da vsetko, len treba trening...ja som sa nedavno vratila z liecenia z PK, na psychosomatickom oddeleni, tam su fakt skveli odbornici a pomozu

nemozna

dakujem za info :) no ja mam tu chrobu vlastne odmalicka. Dalo by sa povedat, ze som to zdedila :( Kolko mas vlastne rokov? Ja mam 20 a bojim sa ze aj pred tym lekarom by som mala strasny stres ako sa poznam. A ked bude este k tomu mlady a pekny tak duplom :D Mozno ze budem mat problem pozriet sa mu do oci :( Ten lekar je z vychodu? Plati sa u nho? Pocula som ze na jazere v KE je dobra bezplatna psychologicka tak ja neviem.