Socialna fobia - nedokazem jest

ilianna

Ahojte vsetci.Aj ja trpim touto hmusnou chorobou.Pomaha mi ale zasa to,ze na obed somnou chodi naj kamoska.Vtedy mi to nevadi ale si ani nedokazem predstavit zeby som chodila na obedy sama.Uz par krat sa zomna smiali ako jem,a urcite aj preto sa hambim jest na verejnosti.Pri tej kamoske sa vsak citim sebaistejsie a ju pozorujem ako otvara usta a normalne prijima potravu.A si stale hucim pocas obed ze ked sa vsetci divaju namna,tak potom urcite aj nanu a ja tak ist otvaram usta ako ona taze ked by sa mi nahodou smiali tha by sa smiali aj jej...neni to nic moc no kusa to pomaha

marga

jedina rada-psycholog.heh ked ti to pomoze,ja mam niekedy problem na wc ked je niekto pobliz,ze "by to mohol pocut",a o velkej potrebe na chate nejakej ani nehovorim...

anca

SF je choroba.tak ako ked mate chroku ci nieco s rukou tak aj toto je choroba a treba ju liecit a ak je potrebne aj antidepesivami.nechapem preco ma kazdy take velke predsudky.je to kvoli tomu nazvu-anti-depresiva?clovek trpiaci depresiou nie je blazon ,ale clovek kt.ma choru dusu....ale to na Slovensku este potrva kym ludia zacnu bez hanby chodit k psychologom ci psychiatrom.ja osobne trpim socialnou fobiou.spociatku som si myslela,ze to je crta mojej osobnosi a potom som objavila blogy na nette a hned som zacala s tym nieco robit. zbierala som co najviac info.zijem z londyne tak som skusila psychologa tuna(vyzeral ze potrebuje viac pomoc nez ja) a potom mi znami doporucili nemenovaneho psychiatra.uz 4ty tyzden beriem antidepresiva a je zo mna iny clovek-nemam problem platit v obchode,vypisovat uradne listy,jest na verejnosti...samozrejme ze este som nevyhrala ale nechcem len o tom hovorit a lutovat sa,ale aj robit s tym nieco.vela stastia vsetci!

a

ahojte no ja mam tiez taky problem no ked pride nejaka situacia kde musim byt stredobodom pozornosti v skole alebo tak tak sa cela roztrasiem ,tiez som vyhladala psychologicku, ale mam pocit ze ta to ma naozaj na háku, dokonca som prisla na sedenie a nebolo vobec mi to neoznamila, potom povedala ze mi zavola aby ma objednala a vobec sa mi neozvala, no akoze nechapem, človek sa aj odhodla vyhladat odbornu pomoc ale s takymto pristupom, mozno vo vačšich mestach je to ine no neviem ja som bola v nitre.

nemozna

ahojte. no ja uz neviem co zo sebou. Takto sa neda plnohodnotne zit. Chcem chodit medyi ludi, chcem pred nimi jest a pit, tak preco preco sa mi stale zatrasie ta debilna hlava? Po kazdom jednom hlte alebo suste jedla sa mi to stane. Je to ako zly sen. Uz som si aj normalne doma uhla,ked som mala ist na nejaku akciu. Nechcem aby sa somna stala alkoholicka, ale iba tak to ide v pohode bez trasohlavy :(((( Podarilo sa niekomu z vas to nejak prekonat?

alybetka

ajoj nemozna,tento problem mam aj ja,nemozem jest ani pit pred ludmi.Roztrasiem sa a radcej nejem.tento problem mam aj pri plateni v obchode.Bola som u psychologicky ale nepomohlo,lieky brat nechcem.tak sa trapim a bojim sa potom ludi a to som bola vzdy spolocenska,vela znamych...