Socialna fobia - nedokazem jest

aliane

ja som s tym mala teda dost velky problem, nedokazala som kvoli tomu jest ani pit v skole a bolo mi dost zle, takze som bola cely den hladna a tiez mam aj ostatne problemy. Na zaklade inych veci asi mam socialnu fobiu, ale som nevedela ze aj toto tam patri, ale asi hej. No ale mne je to uz jedno, lebo mi v tom pomohla psychologicka, som jej o tom iba raz povedala a mi s tym pomohla a od vtedy uz s tym nemam problemy. ja som inak celu zakladnu aj strednu prezila v takom strachu a napati stale z ludi a teraz je to tak aj na vysokej ale asi menej. hadam sa to lepsi.

nemozna

no mna niekedy tak trhne v krku ale ked som sama alebo s rodinou nie...len ked som v takej situacii kde sa prejavuje SF..ty mas tiez SF alebo sa ti to stava lebo mas zdravotne problemy?

be happy: myslis ze sa toho niekedy zbavim?? ty uz vobec nemas SF??

sara13

ahoj nemozna, ja to poznam velmi dobre mne taha zase hlavou do jednej strany,je to pri jedeni, pisani, rozpravani, niekedy neviem kvoli tomu vyjst ani na ulicu, len do prace a domov. mne to robi vsade aj pri rodine aj ked som sama. velmi sa mi to casom zhorsilo ale mala som obdobie ked to prestalo. neviem cim je to sposobene ale pocitam ze z chrbtice, mam s nou dost problemy. uz som rozmyslala aj nad jogou, je to take uvolnenie celeho tela. ked som bola na vysetreni na neurologii tak mi povedali ze mam na jednej strane oslabeny krcny trapez a pichli mi do neho botox. pomohlo to, prvykrat mi to vydrzalo skoro tristvrte roka a teraz ked som bola druhy krat tak asi len tri mesiace. som z toho aj ja zufala a nebavi ma nikam kvoli tomu chodit, takze ta viem velmi dobre pochopit. tebe sa to prejavuje len tym trasom alebo aj tahanim?

be_happy

hm, ano ja som mala taky problem...ale zmizlo to samo spolu s ostatnymi priznakmi SF...ves co, mne to zmizlo len tym, ze som sa viac a viac pustala do takych situacii, ktore mi "robili problem". proste pozri sa na niekoho, kto je nemoznym stylom a povedz si, ze on je takto a nema s tym problem, tak preco by som s tym problem mala mat ja?? skus taketo nejake veci ...... drzim palce