homeopatia,drahá liečba?

Príspevok v téme: homeopatia,drahá liečba?
viktoria6969

Prajem pekny den kazdemu!hladam ludi, ktory maju skusenosti s homeopatom.Ja som prvy krat absolvovala vysetrenie,(skutocne podrobne)ale ked doslo k plateniu,skoro som odpadla.konzultacia a liek spolu stali 6000.sk.Lekarku som navstivila v Bratislave.ak ma niekto nejake skusenosti v tomto ohlade,prosim napiste.Dakujem

Lea21

ja na homeopatiu nedam dopustit - vyliecila u mna viacere dlhotrvajuce problemy,na ktore klasicka medicina nemala lieku. Liecba vsak bola indikovana homeopatom s lekarskym vzdelanim a presne na moj typ konstitucie a zdravotny problem. a tato liecba vobec nie je draha - jedno balenie liekov stoji v lekarni cca. 100 sk, co je naozaj nic oproti klasickym liekom. mozno hlavne to bude pricinou brzdenia narastu homeopatie - klasicke farmaceuticke spolocnosti by prisli o velke zisky

Lea21

Dobry den. Prepacte, necitala som si to cele, len uvodne stranky a pripada mi neadekvatne, ze sa k teme viackrat odsudzujuco vyjadruju ludia, co maju s homeopatiou len jednu skusenost - negativnu. nemyslim, ze problem bude v homeopatii ako takej, skor mozno v nedostatku kvalitnych homeopatov na Slovensku. v inych krajinach - Francuzsko, Nemecko, Belgicko, Rakusko, ide o rozsireny sposob liecby.

RNG

Honey, "lieky" na onkologii, ktore spominas su chemoterapeutika, ktore maju velmi slaby efekt liecenia a hrozne bocne ucinky.
Tam verim, ze placebo ma skoro rovnake ucinky, nez take "liecivo"
Placebo ta totiz neotravi ako chemoterapia a da moznost telu sa vyliecit bez oslabenia imunity, ako chemoterapia.
Na to si prezri temu B-17. Tam najdes vseliake sokujuce spravy na otvorenie oci.

honey

ty si pisal ze medzi homeo a cukrikmi statisticky neboli ziadne rozdiely...ja len hovorim ze ani medzi liekmi na rakovinu a obycajnymi napodobeninami tiez nie....som citala o sukromnej nemocnici kt prijmala na onkologiu ludi len preto aby za ne brala peniaze a pacientom rozdelovali lieky aby na nich usetrili...jednym davali overene lieky a jednym len napodobeniny...a vysledok bol tiez rovnaky....tak to ako???a ja fatalistom nie som ani zdaleka....ale tak ako ti ani medicisky liek nemusi pomoct ked tomu nebudes verit, tak ti moze pomoct homeo alebo nieco ine aj bez toho aby si mu veril....

mamca

:) RNG,preto vravím,aj k najlepšiemu lieku či výživovému doplnku treba ešte niečo-impulz,aby organizmus dané látky prijal takým spôsobom a na takej úrovni (štrukturálnej),aby mohlo dôjsť k úspešnému liečebnému procesu.

mamca

Áno,tieto štatistiky som čítala.Ovšem prepracovala som sa aj k štúdiám,ktoré uvádzajú,že overenie fungovania homeopatie touto cestou nie je možné,pretože homeopatia(klasická) je vysoko individuálna liečba s konkrétnym jediným liekom v konkrétnej situácii a presne stanoveným riedením.Takže npr.pri zápale mandlí sa používa pre každého iný liek,smerovaný nie na mandle,ale na človeka.A uvádzané štúdie boli založené na zisťovaní účinku homeopatík ako symptomatických liečiv,nie príčinných.

RNG

Honey, tak s tym by som absolutne nesuhlasil, ze vsetko funguje ako placebo efekt.
Dnes sa efektivnost liekov skusa len tzv double blind metodou, tj jedna skupina dostane cukrove pilulky a jedna naozajstne liecivo. Ucinnost sa posudzuje ako rozdiel medzi placebo a naozajstnym ucinkom, statisticky.
Rozmyslaj logicky, ked das do petriho misky s bakteriami cukrovu pilulku alebo antibakterialny prostriedok, ty si myslis, ze nie je medZi ucinnostou rozdiel?!?
Alebo si myslis, ze staci na vyzdravenie vola? bez potravin, potravinovych doplnkov lieciv?Bez skutocneho posilnenia tela roznymi potrebnymi materialmi, len volou a slepou vierou vo vyzdravenie???
Ja si vobec nemyslim, ze vsetko je len placebo efekt, ani lekari ci uz klasicky, ci alternativny.
Taku vieru, ze vsetko je len placebo a tvoj osud je urceny maju len fatalisti.

honey

prepac ale ja s tym velmi nesuhlasim.....samozrejme placebo efekt(aj ked doteraz som nevedela ze sa to tak vola)funguje vsade....ved aj osobne poznam ludi ktori sa vyliecili z rakoviny len tym ze si hovorili ze sa tomu nepoddaju a budu zdravi......tak nevidim dovod preco odsudzovt homeopatiku.....potom kludne mozeme odsudzovat cele zdravotnictvo a vsetky doplnky zdravej vyzivy.....ved aj tak v podstate funguje len ten placebo efekt...

RNG

Ja som nikdy netvrdil, ze homeopatia nefunguje!
Ale funguje aj saman, ktory ta ovoeva vetvickami a rozprava rozne zaklinadla.
Ked tomu uveris, tvoje telo je posilnene a naozaj lepsie pracuje. To sa nazyva placebo efekt, a s nim maju samani 85% uspech!
Preto sa dodnes vyrabaju a predavaju cukrove pilulky ako lieky pod roznymi nazvami. A podla obsahu do nich patria aj rozne vysokoriedene homeopatika.

Ale takyto pristup k lieceniu moderna medicina odsudzuje ako sarlatanstvo.

Na potvrdenie tohoto sa robilo mnozstvo vyskumov so statistikou, jedna skupina brala homeopatika a jedna len obycajne cukrove pilulky. Jednotlivi pacienti o tom nevedeli, ani ludia,lekari, ktori im to predpisovali nevedeli kto dostal cukr alebo homeopatiku.
(To je podstata tzv double blind prieskumu ucinnosti lieciv)
A vysledky potvrdili, ze medzi homeopatikami a cukrovymi pilulkami nebolo statistickeho rozdielu v ucinnosti, cim sa potvrdilo, ze homeopatia funguje len na principe placebo.
Vynimky su len naozajstne ucinne lieciva, ktore nie su vlastne podla definicie homeopatika, ale predavaju sa pod tym menom, lebo homeopatika su popularne.

mamca

Homeopatiou sa síce nezaoberám,ale vrodený skepticizmus ma priviedol k podrobnejšiemu záujmu o túto oblasť a zisteniu,že homeopatia funguje na bunkovej úrovni prostredníctvom informácie,nie kvantitatívnom obsahu látky.Bohužiaľ,o fungovaní organizmu a vzájomných interakciách vieme veľmi málo napriek rozmachu vedných disciplín.Môj názor-veda môže ísť len do takých podrobností,aké sú overiteľné prístrojmi a to je celkom obmedzujúce.Nie je to tak dávno,čo aj pojem biopole bol šarlatánstvom.Takže tvrdiť,že čo nie je vedecky podložené,nefunguje,sa mi zdá trochu krátkozraké.