Očný tlak

oči

Ja mám 16 a hrubú rohovku... Oči sa mi kazia čím ďalej, tým viac... Mama aj doktorka tvrdia že je to z počítača. Ja tomu neverím lebo viem proste cítim že je to tlakom alebo stresom alebo tým že málo pijem..RNG môžem používať tie tvoje kvapky? A prosím ťa, kde zoženiem MSM? čo to vlastne je? Ďakujem za odpoveď

Bosus

dobry den...dnes som bol u ocneho lekara a meral mi ocny tlak v oku a mal som na lavom 21 a na pravom 19....o tyzden tam mam ist na vysetrenie kazdu hodinu mi bude merat tlak v oku pocas 4hodin....nemoze mi niekto poradit?

RNG

Hocikto si moze vyrobit kvapky na oci z izotonickeho slaneho roztoku(9 gramov soli na 1 liter podla moznosti destilovanej vody) a pridat do nej az 10% MSM.
MSM je silne polarne rozpustadlo a zvysi priepustnost(permeabilita) ocnych membran a tak moze znizit tlak pripadne odburat rozne znecistenia v oku(katarakt, drobne ciastocky v sklovci(floaters))
Roztok treba chladit a pripravit mnozstvo len na par dni a robit zakazdym cerstvy roztok.
Kto chce moze si do neho pridat male mnozstvo antimikrobialneho citricidalu, na 100 ml roztoku max 4 kvapky. Tak ma ten roztok predlzenu trvanlivost, pokial sa kvapatkom nedotknes oka alebo niecoho nesterilneho a nezanesies to mnohokrat spat do roztoku.

kikinkaaa

ahojte. chcem sa spytat ake to je HRT vysetrenie? ako take vysetrenie prebieha? je to bolestive? co mi vlastne budu robit???????????

littlewing

Ahojte. Po pol roka sledovaní zvýšeného očného tlaku (Ľ 23 a P 25) a rôznych vyšetrovaní mi dnes lekárka predpísala prvý raz kvapky Duotrav. Keď som si prečítala všetky tie potenciálne vedľajšie účinky, bola som trochu zhrozená. Prosím vás, máte niekto s používaním týchto kvapiek nejaké skúsenosti? Ďakujem!

RNG

Ked sa zapchaju odvodove kanaliky z oka(lymfaticky zvod) v oku sa zvysi tlak.
Na cistenie tela sa vseobecne pouzivaju enzymi a pripadne zapaly, ktore su sposobene vzdypritomnymi virusami sa daju potlacit roznymi prirodnymi antiviralnymi.
Zvyseny tlak priskrti cievky a tym znizi vyzivu a regeneraciu oka, co vedie k roznym poskodeniam.

elmer

a aky je zhruba casovy interval glaukomu, som objednany u ocneho ale je to az o mesiac, moze byt aj v takom case vazne poskodeny zrak?