Očný tlak

dana71

Dobrý deň.Mojej 13 roč. dcére zisili,že má vysoký očný tlak,už jej to meranie opakovali po mesiaci,ale stále je vysoký.Dnes ju doporučila doktorka na vyšetrenie do nemocnice,kde nás objednali na 17.4.Tak som na internete a hľadám bližšie informácie o tejto diagnóze.Chcela by som sa poradiť,ako jej pomôcť.Sme z Nitry.Ďakujem

jaja

Mimka,napíš mi na e-mail, aby som vedela napísať niečo ja tebe. Ak sa ti bude dať doobeda. Som síéce v práci, ale chcela by som ťa niekam nasmerovať. Nechcem to tu vypisovať. Ak samozrejme ti to nevadí.

slovacik

Hlavne si dajte zmerať hrubku rohovky a vyšetrenie HRT II alebo GDX. TOto si dajte urobiť na 100% aby ste si bola istá že máte skutočne tu nemoc.

Danka

Práve som prišla od očnej lekárky. Konečne po pol roku mám očný tlak 14. týždne mám nové kvapky, takže zrejme tie mi pomohli.

age44

slovacik vam uz raz odporucal, ja len zdoraznim: dr. hycl tvrdi, ze viac ako 50% ludi so zvysenym ocnym tlakom sa lieci zbytocne na glaukom, pricom zvyseny tlak je sposobeny vacsou hrubkou rohovky, a tiez dr. tvrdi, ze je stale vela ocnych lekarov, ktori nepoznaju tuto suvislost. pozrite sa na zdravi.idnes.cz
je skoda zbytocne uzivat tolko kvapiek a trapit sa striktnym dodrziavanim urciteho "glaukomoveho" rezimu, ked tento v skutocnosti nehrozi.

slovacik

Pre "janka". Očný tlak je niečo podobné ako normálny tlak. Laicky ak som to pochopil v oku sa hromadí tekutina a tá tlačí na očný nerv a ten sa poškodzuje a tým strácaš postupne zrak. Prejavuje sa to aj bolesťou hlavy a zhroršením videnia hlavne periferné videnie sa zhoršuje. Preto sa robí vyšetrenie Perimeter ten skúma práve to videnie do strán. V každom prípade treba si dať vyšetreiť oči.

washita

suhlasim s RNG s tym, ze lutein pomaha pri ocnom tlaku aj to ze antioxidanty precistuju organizmus, ale pokial sa nezmeni vase stravovanie nebude ucinok tak y ako by sme si priali. Ja by som odporucala stravovanie podla krvnych skupin a jest do polosyta nie napraskat sa do prasknutia. Potom obmedzit solenie, kavu, stiplave potraviny a tiez sladkosti, proste veci, ktore vytvaraju kyselinu a pali po nich zaha. Prajem hodne sily aby ste mohli povedat, ja som zvitazil/a nad touto neprijemnou chorobou.

janka

PROSIM VAS PORADTE MI .ten očny tlak je čo ,? napr.mna tlači niekedy medzi očami pri začiatku nosa ....a ked sa pozriem do prazdna tak vidim taky mastny flak ktory sa hybe .....neviem to presne vysvetlit