Očný tlak

age44

slovacik ma pravdu, popredni ceski ocni lekari publikovali, ze vela ludi sa lieci na zvyseny ocny tlak a pritom je to individualne, nemozu sa stanovit presne hranice pre vysoky ocny tlak. treba brat do uvahy hrubku rohovky, ak je hrubsia ako priemerne hodnoty, kladie vacsi odpor pri klasickych metodach merania oc. tlaku. vacsina ludi sa tak "lieci" zbytocne.

mjanik

zelený zákal,podľa východnej(čínskej) medicíny,by mala spôsobovať zlá funkcia pečene,v akupunktúre hovoríme,že to spôsobuje oheň pečene,tým je daný aj smer liečby

slovacik

Dobrý deň, očný tlak mi diagnostikovali ako 33 ročnému teraz mám 40 dlho som bral rôzne kvapky nakoniec XALATAN a tablety Tanakan. A teraz pred pol rokom som bol na vyštrení myslím GDX a zmerali hrúbku rohovky. Hrúbku mám neprirodzene hrubú a výsledok GDX negatývne. Takže po 7 rokoch mi vysadili kvapky a som v sledovaní očného lekára. Samotný očný tlak ešte nemusí znamenať Glaukom ako v mojom prípade. Dajte si zmerať hrúbku rohovky a vyšetrenie HRT2 alebo GDX to je myslím novšie. Inač ak budete nútený kvapkať kvapky je to len o zvyku ako si umyť zuby nič sa nestane ak vynecháte kvapku. Inač liečiť sa to nedá len kvapkaním. Ja som svojho času skúšal očné cviky a vytamíny a zbytočne vyhodené peniaze. Ale dajte si urobiť tieto vyšetrenai a uvdíte potom.