Ked je nador v hlave su niake priznaky?

marcellina

dobry den.uz 3 den mam tupe bolesti v oblasti spankov,zubov.a ked mam pravdu povedat neviem uz neviem ani ci ma to boli hlava,zuby alebo hrdlo.myslela som si ze mam prievan v uchu tak som si vyfukovala.uz som si myslela ze je po bolesti,ale vra ilo sa to.neboli ma to stale a dlho ale ked ma to zacne boliet je to neznesnesitelna bolest.dakujem za odpoved.

žabka 11

- mala som robený zubný chirurgický zákrok - resekciu na 2 zubných koreňoch.
Prešiel viac ako mesiac a mne začali tlaky v oku na tej strane, kde bola robená resekcia, padá mi viečko a vidím z času na čas rozmazane. Čo by to mohlo byť, s čím to súvísí. Mám obavy či nejde o nádor mozgu. Bola som na očnom vyšetrení a krčnom vyšetrení - výsledky sú v poriadku.

vsevedka

zuzi, či by ste si všimli neviem, keby jej diagnostikovali nádor, určite by bola aj nejakú dobu v nemocnici hospitalizovaná a podstúpila aspon spústu krvných testov, rontg. vyšetrení vrátane CT, či MR a pod.

Ja dúfam, že jej diagnóza nebude skutočná, poznala som jednu kočku, ktorá, keď si trochu vypila, nebiem,či pod vplyvom alkoholu, alebo len tak s plezíru aby bola zaujímavá vždy trepala, že má nádor a umiera aby tak upútala a všetci ju ľutovali, ona pritom ako to všetkým rozprávala dokázala normálne roniť krokodílie slzy,takže fakt dokázala spústu ľudí obľafnúť, ale nič jej nebolo a dodnes si spokojne žije a nič jej nie je a to je odvtedy už apon 10 rokov.

Ale toto je fakt citlivá téma, takáto závažná choroba a nemolo by s tým len tak žartovať, takže si možno radšej od jej rodinných príslušníkov ak máte možnosť overte, či je to fakt pravda, aby ste jej tým, že sa jej dopredu vysmejete, ak jej náhodou niečo naozaj je, ešte viac citovo neublížili.

ZUZKA622

nam spoluziacka na chate na dozvukach povedala ze ma nador na hlave ze to vie uz pol roka ze nechce oparaciu nic ze sa s tym nic neda robit
ja si myslim ze keby to veddela tak dlho asi by sme si vsimli nejaku zmenu nie? ved ona ani nechybala dokonca zmaturovala na same jednotky keby mala pravdu urcite by sme si neco vsimli vsak?

fooper

Podľa mňa je bolesť hlavy málo špecifický príznak, aby sa dalo na jeho základe potvrdiť alebo vylúčiť nádor na mozgu. Tým chcem povedať, že aj bežný lekár vám vymenuje aspoň 30 chorôb, ktorých príznakom je bolesť hlavy. Je to ako horúčka, môže to byť čokoľvek. Ale, aby som bola presná, nádor na mozgu, aby začala bolieť hlava by musel byť už veľmi veľký, prípadne špecificky uložený. Mozgové tkanivo totiž nebolí (napriek všetkým tým zhromaždeným nervom:)) bolesť pri nádore mozgu spôsobuje najmä jeho prerastanie cez mozgové obaly. Skôr by som povedala, že za príznak "nádoru v hlave" by sa dali pokladať iné veci, napríklad zmienené poruchy videnia, reči, rovnováhy, koordinácie pohybov atď. A aj tie môžu byť opäť príznakom iných ochorení, takže nezúfajte, najprv navštívte doktora:)))))))))))))))!

ethel

jeden z príznakov je zmena správania...Bolesti hlavy môže spôsobovať porucha zraku,chrbtica,dutiny,...treba sa dať vyšetriť na neurológii