Strach z pôrodu

Príspevok v téme: Strach z pôrodu
biba123

ahoj, v apríli mám termín, no už teraz sa veľmi bojím pôrodu. som totiž dosť presmradená a čo sa týka bolesti, no ... strach a hrôza. hovorím si, že koľko žien rodilo predo mnou, no ja som jedinečná . ). v rodine nepodporujú epidurálku a ja sa jej tiež bojím, takže s ňou vôbec nerátam. prosím hoďte sem, že pôrod nie je taký strašný !!! ... :. (

biba123

mne každý tvrdí, že ani na nástrih, ani na zašívanie sa nedáva žiadna lokálka, no ... niekde som čítala, že aspoň na nástrih sa dáva, takže neviem, inak, je to hrozné, keď lekár - muž to robí ako na bežiacom páse bez lokálky ... keby to tak raz prežil on, neviem, neviem, či by si to nerozmyslel!!!

dada

Čaute baby, ešte k tomu šitiu, ktorému sa asi nevyhneme. Podáva sa pri tom lokálna anestéza? Na pofylaxii mi povedali, že áno, ale potom mi nejde do hlavy, prečo to teda bolí?!Viete o tom niečo?

dada

Čauko Meggy,
tak ty to už máš asi za sebou. Srdečne blahoželám k bábätku. Rodila si v Štiavnici? Aký si mala pôrod a čo šitie? Bola si so všetkým spokojná? Daj o sebe prosím vedieť. papa

lea

nuz, ked to priroda zle vymyslela :-( co narobime. mozno mali v minulosti deti mensie hlavy, ze v minulosti zeny odrodili aj bez nastrihov. ale tiez bola vtedy aj vysoka poporodna umrtnost, tak mozme byt radi ze zijeme teraz

msaj

no ja z vlastnej skusenosti usudzujem, ze niekedy ten nastrih je nutny, a predchadzaju lekari zrejme tomu, aby ta neroztrhlo viac ako treba, moje deti mali obidve bez par gramov 4kg, a ked ti ma prejst cez posvu obvod hlavy 35cm, mozes mat roztrhnuty aj zadok a to sa hoji urcite horsie,

jaja

je vôbec ten nástrih hrádze potrebný?? som počula, že niekde to robia rutinne, z povinnosti, možno sa ani nezamyslia nad tým, či to treba... že potom majú žienky problémy so zahojením a sexom??

Soraja

jezis ja sa tesim na babatko,a j ked tehotna nie som, ale keby mozem, brala yb som hned, ae ako tak citam, tak brrrr. JA sa porodu bolim od mala. Ked mi mama rozpravala ako som na svet prichadzala ja obdivujem ju ako to mohla vsetko vydrzat.
Len by som sa rada niekoho spytala, kto ma za sebou epiduralku. PO epiduralke ste necitili ziadne bolesti? lebo si to neviem predstavit.

stastna

Ahoj Bibka.Rodila som ako 37rocna,prvy porod.Tiez som bola uzka aj v bokoch aj tam,lebo muza nemam a otehotnela som nechcene.Cvicit som nemohla lebo som bola na rizikovom.Prve kontrakcie som zacala pocitovat vecer o 23hod a rano okolo5:00 som porodila.Kontrakcie som pocitovala zakazdym krutejsie,nevrieskala som ale rucala.Nechali ma samu na sale (lepsie ked je s tebou muz alebo mama ci kamaratka,je to asi opora a nedovolia si mat blbe poznamky ze preco tak kricim).Urobila som chybu,ze som sa vecer napila dzusu 1dcl.Potom som na sale 2krat zvracala (o to mi bolo horsie).Tiez som mala pocit ze viac bolesti uz clovek uniest nemoze a je mozne ze zomriem (a to znasam v pohode aj zubara).Jedine co mi ulavilo,bola prosba k Marii, k Jezisovi moc nezaberalo ale k Marii hned,to som bola prekvapena.Rano som bud zaspala alebo skor stratila vedomie,lebo zrazu bolo okolo mna olno personalu (je mozne ze prave striedali sluzbu), mala som kyslikovu masku.A to je dolezite,poriadne dychat aby sa babetku dostal kyslik,ak sa nedostava moze mat komplikacie (moje malo zvacsenu jednu komoru v hlavicke -v norme ale su aj horsie nasledky).Velmi som tuzila rodit spontanne a bez epiduralky,lebo som chcela pretrpiet porod a pametat si ho na cely zivot. Ale pocas porodu by som dala aj 10 000 za epiduralku,zobronila som o nu ale uz to nebolo mozne,uz by nezabrala.Hradzu mi rozstrihli,to sa lokalne umrtvuje,to neboli.Potom uz som necitila bolesti.Zasivanie,to je len par vpichov ako ked ti pichnu ihlu vlastne par ihiel po sebe.Keby som tieto veci vedela pred porodom,lepsie by som ich znasala,vsetko to bolo nove,z toho neistota.Len dodam, vsetko najlepsie.

msaj

ahoj biba, ja idem tiež rodiť do žiliny, termín mám okolo 18.2 +-, ležala som tam v septembri na štvrtom, po odbere plodovej vody, a bola som prekvapená prístupom doktorov aj sestričiek, teraz chodím už na monitor, a nemajú problém ti odpovedať na všetko čo sa pýtaš, aj doktori sú zlatí, asi sa tam niečo konečne,zmenilo, rodila som tu aj pred 9imi a 10imi rokmi, nemôžem sa sťažovať, všetko bolo v rámci normy, ale keď som sa vtedy na niečo opýtala alebo sťažovala, bolo to horšie, keď som niečo nevedela, pozerali na mňa ako keby som spadla z jahody, že čo sa niečo také vôbec pýtam, ale roky bežia personál sa zmenil, a osobne sa mi zdá , že k lepšiemu, tak sa neboj dám ti potom vedieť ako som dopadla ja až sa nemusíš toľko báť, maja