Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nespavosť, závraty a pod.

Príspevok v téme: Nespavosť, závraty a pod.
angiee

mám 17 a 2 týždne vkuse som spávala max 4 hodiny v noci, pričom ja potrebujem minimálne 9...cez deň sombola unavená a potom v noci som nevedela spať...vyhýbala som sa kofínu aby som si to ešte nesťažila..potom skončili prázdniny a trochu sa to zlepšilo....spím viac ale som neskutočne unavená celé dni..predvčerom ráno som si dala kávu..došla som do školy a po takých 2 hod. som sa začala strašne triasť, vnútri ale aj ruky sa mi klepali...a mala som strašne zlý pocit, neviem to opísať, ale krútila sa mi pritom hlava, cítila som taký zvláštny tlak v hrudi a čakala som kedy odpadnem....v noci som spala už celkom ok a ráno som si dala zas kávu a opakovalo sa to....a potom večer mi bolo zas tak...stále som pritom bola úplne bledá a nechutilo mi jesť....a ťažko sa mi zhlboka nadychuje...dýcham len plytko..cítim sa dosť zvlášte..povedala som to mame a tá ma odbila tým, či nemám pred menštruáciou...no mám, ale zle sa cítim už 3 týždne..nie vkuse ale často...čím to môže byť?

monika9

aj ja som mala podobny problem,treba zacat pit medunkovy caj,horcik si kupit a kavu nepit,ja som dokonca skoncila na tabletkach,bohuzial to doslo az do takeho stadia,treba to zachytit este na zaciatku

ingrid jurigová

mala som tie isté problémy navštívila som neurologa a pomôhol mi ale už sa liečim dlhšie už je to fain

katarineccenecka

aj ja mam problemy zo zelezom- berem tabletocky- a pomaha to bolela ma hlava- stale, zvlsny pocit v hrudi, celkovo -krutil sa so mno svet:D:D

missy12

ahoj angiee. ja mám ten istý problém. bola som niekolko krát u lekárky a ko mám v poriadku. akurát mi zistila pokles bielych krviniek. teraz beriem B6 ale nie je to o nič lepšie. chcem skúsiť liečitela. dávnejšie som u nho bola a celkom mi pomohol. zistil že moje vtedajšie problémy sú zo psychiky. mala som ťažké obdobie. neviem skús to aj ty. ak si však našla iné riešenie daj mi vedieť prosím...

RNG

Co tak hladiny cukru, ked cukor padne prinizko, dostanes zavraty, slabost dokonca mozes aj odpadnut. Niektore zeny to maju, hlavne v spojenu s kolisanim hormonov.
Odstranit sa to da jednoduch, jedenim menej a castejsie-kazde 3 hodiny.

angiee

no asi to bude nakoniec aj nízkym tlakom, práve som si zmerala a mám 103/72, pokiaľ viem, normálna hladina je 140/90.......čo s tým? je to problém?

RNG

Klud,hlboku spanok zalezia od hladin mineralov, serotoninu, vitaminov B a podobne.
Nedostatky tychto vedu k tetanii(podobne priznaky),nespavosti, nekludu, hyperventilacii(hyperventilacna tetania) panickym porucham, depresii atd.
Proti stresu ber vitamiy B(napr stress-B) a na vecer 5-HTP, to ti da lepsi spanok a vyssie hladiny serotoninu.
Vyhybaj sa stimulantom, najdi si cas aspon 3 x tyzdenne na 1/2 hodinovu prechadzku. Vecer najlepsie
Jedz 5-6 krat denne mensie davky, aby si si vyrovnala cukor v krvi. Prinizky cukor moze mat tiez podobne priznaky.
Pripadne na vecer zober mineralovu zmes na kosti, vapnik, horcik ,draslik(calcium, magnesium,potassium=kalium)pomahaju spat a na dobru nervovu cinnost(proti tetanii)

marty

mila angiee, unavu moze sposobovat aj nedostatok zeleza, predsa by si mala zajst ze lekarkou, ak jej porozpravas ako sa citis mozno sama navrhne urobit krvny obraz, ked nie poziadaj ty. zatial si skus davat cucoriedkovy kompot trebars aj denne alebo ako casto mozes. Denne treba jest tiez zeleninu, nejaky surovy salat alebo aspon mrkvu si daj, a tiez ovocie - aspon jedno jablko denne, ak pridas kiwi, banan, mandarinku - telo by sa podakovalo. Skus tiez v lekarni jednoduchy Pangamin - su to pivne kvasinky /porad sa s lekarnickou/, nie je to drahe a kludne si mozno dat 3x denne 2 ako odporuca vyrobca.
Kavu radsej nepi - posobi tak, ze na pociatku trochu zvysi tlak, potom vsak este viac znizi. Ten tvoj problem nemusi byt vysoky tlak, ale aj nizky - vtedy je tiez cloveku na odpadnutie.
Pred spanim si skus dat radsej pohar tepleho kakaa, napr. nesquik, alebo medovkovy caj a ked chces aby ta nieco rano prebudilo daj si radsej pohar dzusu a umy sa studenou vodou, kava nie je nevyhnutna. Ten spanok urcite uprav, aj ked nevies spat, lež - telo aj vtedy oddychuje. Nech sa ti dari.

ivuša

nepravidelne dychanie moze byt priznakom cievnych ochoreni a ochoreni dychacich ciest...ked sa ti to nezlepsi, zajdi predsa len k lekarke...pijes dost?..lebo to byva casto priznakom unavy a vycerpanosti ...

angiee

mám dosť nepravidelný dych ale neuvedomujem si to nejak, len keď fakt cítim, že sa potrebujem hlbšie nadýchnuť a je to ťažké dosť..

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nespavosť, závraty a pod. - Fórum - ZDRAVIE.sk