Som mama, ako môžem pomôcť?

Príspevok v téme: Som mama, ako môžem pomôcť?
mamalena

som mama
moja dcera ma asi podla vsetkeho bulimiu.
chodi k psychiatricke, berie lieky, chodi na terapiu, chce to zmenit. bojuje.
ako jej mozem pomoct ja?
moze mi niekto z vas povedat nejake prakticke rady?
napr. co mam mat v spajzi?
mam tam mat malo jedla?
ona chodi domov len na vikend, inak je v skole
mozem to teda ovplyvnovat len ciastocne...
mam jej nakladat na tanier ja?
mam sa jej spytat kde su tie musli co som vcera kupila a v spajzi uz nie su? alebo mam byt o tom ticho... a cakat kedy zacne?
mam pridat nejaky komentar k tomu, ked si po treti krat pridava na tanier obed?
Dodrziava cas ze je o siestej, musime koli tomu byt vzdy doma a potom ked vidim ze pojeda aj vecer, mam k tomu nieco povedat?
je nieco zmysluplne co mozem robit aby som bola napomocna?
prosim nie reci typu ze ju mam mat rada apod. lebo to nie je problem, moja dcera ma posttraumaticke problemy, za ktore ja nijako nemozem, ale ano, zlepsovat vztahy sa daju vzdy, prosim, ak to je mozne naozaj nieco prakticke, realizovatelne... vdaka
mama lena

Alternativa

Ak zacina zlyhavat funkcnost organov, hospitalizacia je nevyhnutna. Skusali ste ambulantnu pomoc psychologa prip. psychiatra? Suhlasim s Gabinou, ze hospitalizacia je pri vazne zivot ohrozujucom stave nevyhnutna. Inak velmi zavazne /a velakrat Bohu zial negativne/ zasiahne dievcinu.

spagheta

to s tym rozdelenim jedla je super napad...ja trpim zachvatovitym prejedanim a viem ze keby mi niekto povedal,daj si este porciu ale za hodinu-tak do tej hodiny si to stopercentne rozmyslim a uvedomim si ze je to blbost a uz to nechcem...!

sonka

moja dcerka mala len zacinajuce problemy s PPP no boli tu, nastastie som sa spamatala velmi skoro. Okrem toho ze sme zaujali nekompromisny postoj k jedlu som s nou travila co najviac casu to znamema bravala som ju zo skoly a potom sme sa len cely cas rozpravali a rozpravali ako ju lubim a aka je pre mna dolezita a dookola objimali a tak to islo skoro pol roka a je to za nami.

rockerka

Hlavne sa s dcerou porozpravajte a skuste jej na priklad navrhnut aby ked chce napriklad este jednu duplu, nech si ju da o hodinku neskor. Nech je viackrat v mensich porciach. Ked chce zjest balicek musli, nech si tto rozdeli- stvrt zje napr. o 8, stvrt ako dezert ku obedu, stvrt o 16, a dalsiu stvrt moze chrumat pri telke, alebo pri tom co prave robi, pokial je to sedava praca. Takto zaludok prime potravu postupne a bude ju mat cas stravit.

mama lena

Dakujem za to ze reagujete na moju prosbu a pisete.
gabina, ja varim iba obed a dcera si naklada sama / ako som pisala / leboniekedy si naklada vela a ja neviem ci k tomu mozem nieco povedat... Co si mzslite mam to komentovat?
Moja dcera vie o zdravej vzyive viac ako vacsina ludi. aj preto lebo ja mam v tejto oblasti vzdelanie, aj skusenosti.
varim zdravo a viem o vyzive vela a niekedz sa ma nieco spyta, ale inak jedlo nie je u nas tema.
ani napr. chudnutie. my sme vsetci stihli, niektori az moc ja som teraz trochu pribrala, ale stale nosim c.38 / nehovorime teda o chudnuti a pod.
dcera si sama chzsta ranajkz aj veceru a ja viem, ktore potravinz na to potrebuje a tie kupujem.
jedava musli s jogurtom, tak ich mame vzdy doma, akurat minule som kupila velke a male balenie a male zmizlo...
som rada, ze tu mozem rozpravat o svojom trapeni a ze na neho reagujete,

gabina

A okrem toho - a to je vlastne to, co som hlavne chcela povedat - to, ci dievca skonci s hlavou v zachode v podstate nezavisi od mnozstva jedla. Zavisi to od jej psychickeho stavu. Ked to tam hapruje, hapruje to vsade. takze nepomoze kontrola mnozstva potravin, zje, co sa bude dat a sposob si najde. Aj ako ist zvracat. Urcite to poznas...Ja by som sa na jedlo urcite nefixovala, riesit budu musiet uplne ine veci, aby sa stav dcerky zlepsil...