Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

Maros75

Janik.......daj si desat tabliet xanaxu a pochopis co je xanax.

Riad sa podla predpisu a neurcuj si davku svojvolne. Ak mas problem......povedz to lekarovy,ale sam nic nemen .

marcelina78

Skus si davat teda 2 x denne Xanax , inak som pocula , ze je nejaky novy v kapsuliach s postupnym uvolnovanim a dava sa prevazne na noc, lebo vydrzi niekolko hodin, obycajny udajne tak do 4 hodin ucinkuje. Zavislost vraj vznika po 6 tyzdnoch pravidelneho uzivania, takze sa toho bojim dost, lebo zbavit sa toho neni sranda. O tom Coaxile moc neviem, vraj je to jedno z najslabsich AD...

Janik4

O Coaxile sa tu v poslednom case dost pise. Btw. Ja tiez fungujem na 0,25 mg Xanaxe (a dufam ze uz zacnu zaberat aj ADcka). Ten Xanax je celkom slaby, pomoze tak na dve hodinky a potom ma opat prepadnu pocity uzkosti a beznadeje.

marcelina78

dostala som Coaxil 3 x denne sa to berie, xanax 0,5 mg 3 x denne, doteraz som brala 0,25 mg podla potreby, davala som si tak raz za tyzden, v posledne dni denne...

marcelina78

tak koli rapidnemu zhorseniu stavu mi bol po mesiaci vymeneny Citalec 10 mg za iny liek, ja uz nechapem, zaberie mi konecne uz nieco? Cakala som, ze mi lekar zdvihne davku, ale zmenil liek...Navyse mi dal mega davky Xanaxu, kym sa to nezlepsi, no parada, ved to budem len zivat a spat...

43

marcelina,nemožeš chciet aby ti za par týždnov prešlo niečo,čo si si pestovala vaic ako rok,možno aj viac.
a to že si nevieš predstavit ako by si chodila do prace,tak si nepredstavuj,možno to maš prave preto,že do nej nechodiš ale staraš sa sama doma o dieta male.
možno by ti prave zmena prospela,samozrejme viem,že to ni eje lahke a možno ani možne pri malom dietatku.ale skus sa dohodnut s mamou alebo manželom alebo proste s niekym ,kto tije ochotny maličke povarovat a viac sa venovat sebe.oddychnut si a vypnut,neda sa to?
sama pišeš,že ked si sa prvy krat rozravala s lekarom ,tak ti bolo dobre.mne tak isto,preto možno by bolo dobr ekeby si viac o sebe hovorila a o svojich problemoch niekomu kto ta bud epočuvat,trebars aj nejaky psycholog.
ja si ani neviem predstavit,že k nemu nebudem chodit a to mam pri tom kopec kamaratiek,ale snim s ami rozprava uplne inak.viem,ž enič nikomu nevykeca,nebudeme ma odsudzovat a dokonc ami aj poradi,vysvetli.

marcelina78

dakujem za povzbudenie:D Pred mesiacom, ked som sla prvykrat k psychiatrovi, hodinu so mnou rozpraval, tak ma nakopol, ze som tie lieky zacala brat az tyzden po navsteve, co mi bolo tak dobre, ako cele mesiace nie, prestala som si mysliet, ze som napoly debil a ze sa da z toho dostat, ale ako som nasadila lieky, prislo 2 tyzden riadne zhorsenie, potom akosi 2 dni ulava, tak som zvysila na polku no a teraz po dalsich dvoch tyzdnoch nevidim ziadnu zmenu, ako ked som bola pred liekmi, neviem, mozno mam malu davku, pisu , ze 10 mg je len udrziavacia davka a terapeuticka je od 20 mg, neviem, co mi povie bud. tyzden, ci zmeni liek, alebo zvysi davku, uz ma to pekne stve, uz rok som natom blbo, teda uz davnejsie som mala vseliake pocity, ale nejak som s tym bojovala bolo lepsie a horsie, skor som bola stale uvaneva a bez energie dlhodobo, ale zvladala som a verila ze to prejde, ale pred rokom si pamatam, ako to tak vypuklo a odvtedy nemavam dobre dni. Esteze som doma s malym dietatom, neviem si predstavit ist do prace a prekonavat tuto nepohodu, ved kazde rano sa budim, tresti mi v hlave jak po strasnej opici a mam pocit, ze som ani nespala, snad uz to prejde raz, drzim palce aj vam.

43

marcelina - neboj bude dobre,to chce všetko čas.neponahlaj sa .tie AD v plnejmiere zaberaju až tak po 6 týždnoch a skus pracovat aj so sebou,neviem či chodiš aj na nejake sedenia ale mne napr,velmi ti epomohliprave,myslim,že ani nie tak lieky jak dookola rozpravat s cudzim človekom a hlavne odbornikom,ktory mi vysvetlil čo to mam za stavy a že s ada toho zbavit,že je to len dočane ako chripka a nie stav trvaly.