Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

rena23

Dnes uz aj deti na ZS vedia, ze mozog na svoju cinnost potrebuje sacharidy. Ak je ich vobec mozne dodat telu z aminokyselin (o com dost pochybujem, lebo, ako si sam napisal, su zakladnou stavebnou jednotkou bielkovin), preco by sme to robili, ked je v prirode tolko zdrojov uhlohydratov? Napak bielkoviny pretazuju ladviny, sposobuju prekyslenie a s tym spojene mnozstvo zdravotnych komplikacii. Aj zdravy clovek, ked nema dost sacharidov v strave, je nervozny, unaveny... a co este my s dusevnymi poruchami?

guissepe

seriut myslím že nato ideš dobre, len skôr by som skúsil psilocybín, LSD alebo DMT
sám som to neskúšal ale čítal som tom veľa pozitívneho, vraj to pomáha človeku uvedomiť si zdánlivo nepredstaviteľné :), a to že je to ilegálne možno nie je pre naše dobro ale pre dobro dakoho iného
Keď bolo objavené LSD použivalo sa v pschyitrii vo veľkom a s veľkým úspechom, ľuďom sa začala otvárať myseľ, ale nie každému sa to hodilo. Potom sa LSD vyhlasilo za ilegálne, bolo vykonštruovaných mnoho nepravdivých štúdií na odradenie neznalcov a laikov. A doteraz si každý pri slove LSD predstavi zrujnovaného závisláka, vďaka naším milovaným médiam. A keby ste chceli vedieť tak na príjmacom pohovore do Macintoshu bolo výhodou keď ste mali skúsenosť s LSD pretože sa vedelo že budete týmpádom kreativnejší.

guissepe

takže opravujem sa, glukózu si dokážeš syntetizovať z aminokyselín (základ bielkoviny) a ne-hexose cukrov, hexose cukry sú monosacharidy (glukóza, fruktóza...)

guissepe

sme sa učili ešte na strednej že glukózu môže alebo teda musí človek získať iba cez potravu, inač by neprežil- omyl
here you go
When hepatic glycogen reserves become exhaused, as occurs when an animal has not eaten for several hours, do the hepatocytes give up? No! They recognize the problem and activate additional groups of enzymes that begin synthesizing glucose out of such things as amino acids and non-hexose carbohydrates (gluconeogenesis). The ability of the liver to synthesize this "new" glucose is of monumental importance to carnivores, which, at least in the wild, have diets virtually devoid of starch.

guissepe

glukóza ti nechýba keď máš depresiu ale skôr serotonín, a glukózu si dokážeš syntetizovať z tukov
daj si glucose synthesis in the liver do googlu a uvidíš sama

guissepe

prečo si myslíš? to je niečo ako keby mi fajčiar tvrdil že prestať fajčiť je hotová samovražda..môj názor

guissepe

ak chte lepšie vediet o čom hovorím tak si dajte toto do youtube
Michael Tsarion - Architects of Control Program One Part 7 (Greek subs)
a nastavte si čas 9:40