Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

rena23

marko, pri somatizaciach sposobenych neurozami treba najskor vylucit telesne ochorenie. Ak Ti lekari povedali, ze fyzicka pricina Tvojich problemov so srdcom neexistuje (zlcnik a meteorizumus by s tym asi naozaj nemali mat nic spolocne), bude to pravdepodobne somaticky priznak Tvojich psychickych problemov. Ja som sa dostala z uzkostnej poruchy a pp (presnejsie z akutnej fazy, kedze je to ochorenie na cely zivot) vdaka hlbinnej (psychodynamickej) terapii. Jej zakladom je ucenie, ze pricinou neuroz su potlacene emocie - niekedy az z detstva. Tato terapia ich pomaha odhalit a "prezit", potom vymiznu psychicke aj somaticke problemy. Aspon u mna to tak bolo. Uz skoro rok som bez ataku. Zijem uplne normalne, tesim sa z malickosti a moju diagnozu mi pripominaju uz len AD, ktore este stale beriem, a tiez to, ze na sebe musim neustale pracovat, ale stoji mi to za to, pretoze to co som prezivala pred rokom bolo peklo, ktore uz viac nechcem zazit. Drzim Ti palce - s velkym odhodlanim a dobrym terapeutom sa tato choroba da zvladnut! :-)

katka83kami

riešila som neskutočne dlho podobný problém až kým som nezačala pátrať po skutočných príčinách mojich depresii, nakoniec mi zázračne pomohlo LCVJ /liečenie cez vyššie ja, skúsila som ho na diaľku u p. Michala Tatára /www.lieceniecezvyssieja.wordpress.com. ak sa toho chceš zbaviť natrvalo určite odporúčam vyskúšať.

krút.-jana

Dakujem ti rena za vysvetlenie
hm ale konečne ale teda prídu na to krútenie ... Dakujem ešte raz, zajtra ma čakajú ešte vemp - mozgové potenciály vyšetrenie tak uvidíme. Ale snažím sa dalej myslieť pozitívne a nebrať si to tragicky všetko ako na začiatku choroby, dúfam,že to určite nič teda nebude a budem ok. držte sa.

marko1111

Hyperbilirubinemia nie je dosledok zlcovych kamenov, mal som ju aj predtym, vlastne od narodenia. Je to dedicna vec, a tvrdia ze vlastne ani nie choroba, proste mam benigne stale zvyseny bilirubin. S tym travenim to urcite suvisy, ale skor ma zaujimalo ci to srdce nemozem citit aj zo zlcnika alebo meteorizmu. A hlavne ci ked uz sa citim celkom fajn a nepanikujem, mi postupne prejdu aj tie pocity na srdci. Chcel by som nazor niekoho kto panicku poruchu a uzkost viac menej prekonal. Dakujem ludia a nestracat nadej jasne? :-)

RNG

Hyperbilirubinemia je nasledok zlcovych kamenov. Pre to moze byt aj pokazena crevna flora.
Meteorizmus nasvecuje zlemu traveniu(malo kyselin, enzymov, vlaknin a nedostatok probiotik)
Pre zle travenie je zla absorbcia mnohych zivin, vcitane materialov potrebnych na neurotransmitery a mineralov. Takze tam je asi cely tvoj problem, v zlom traveni.

rena23

krút.-jana, len tak laicky - znamena to, ze mas tukovy alebo kozny nador (cystu) v oblasti vnutorneho ucha. Tieto byvaju benigne (nezhubne), takze predbezne sa neboj, neurologicka Ti k tomu urcite povie viac. To, ze je umiestnena v uchu, by vysvetlovalo aj Tvoje tocenie.

krút.-jana

Ahojte všetci ako sa vám darí? dáko sem nikto nepíše..
Ja sa mám celku fajn zatial aj ked mi už došli niektoré výsledky z mgr čo ale neviem čo to je preto sa chcem opýtať či to má aj niekto z vás - drobná lézia v ľavo v epitympanickom recese - lipóm, alebo dermoidná cysta. U neurologičky som ešte nebola lebo som objednaná až na február tak neviem čo to znamená ale ved mne sa všetko v celku zlepšilo( nevravím ža na 100% ale na 90% určite a s so strachom teda s pp. Ďakujem za odpovede .

marko1111

Caute panikari,mam 23, moja pp zacala pred par mesiacmi, a to tym ze som sa zacal zvysene pozorovat, lebo som mal privela volneho casu. Dva veceri po sebe som zazil niekolkohodinovy atak, postupne som sa vsak fyzickych priznakov skoro uplne zbavil, aj vdaka dobrym vysledkom z krvi, EKG a ECHO. Este horsie vsak boli psychicke priznaky - strach ze mam depresiu, skutocne depresivne myslienky, strach ze mam schizofreniu, ze sa zblaznim a pod. Kym som prisiel k psychiatrovi sa mi polepsilo, tak sme sa rozhodli ze lieky brat nebudem. Neskor sa aj depresivne stavy vratili, ale zasa odisli. Teraz sa citim fajn, ale casto citim neurcite neprijemne pocity na srdci, niekedy preskakovanie, niekedy pichanie, niekedy proste neopisatelny neprijemny pocit ze nieco so srdcom nie je v poriadku. Viac menej uz kaslem na to, chodim cvicit, na tury a pod. Zistili mi medzicasom aj zlcnikovy kamen a meteorizmus. Chcel som sa len spytat, ze ci tie pocity na srdci casom prejdu, uz sa nimi nenecham obmedzovat ale predsa su neprijemne. Inak mam aj hyperbilirubinemiu, a pocul som ze vela ludi co ma pp to ma. Alebo to bude z toho zlcnika, ci meteorizmu? Dakujem a drzim palec

RNG

Zle travenie=zla absorbcia zivin=nedostatky v roznych oblastiach tj aj nervovej. Spojene so stresom , ktory este zhorsuje funkciu tela celkove,nedostatok neurotransmiterov sa este zosili(vyssia spotreba v strese) a je hromada problemov, z ktorych nervove su len mala cast.
Z toho je okrem nervovych problemov aj zrychlene starnutie, nedostatok energie, znizena imunita, osteoporoza atd.

Napravenie travenia je prvorada zalezitost pre zdravie da sa to previest velmi jednoducho branim doplnkov kyselin enzymov, mikrovlaknin a probiotik.

Ziabohu pri zlom traveni je telo ochudobnene o stovky potrebnych latok a je nemyslitelne vsetky tieto dodavat vo forme doplnkov.Takze adresovanie travenia a dobreho vyberu stravy je najlepsia rada, ako viem dat, a plati prakticky na vsetko a pre vsetkych

krút.-jana

Ahojte všetci..
rena23, dakujem.. no musím bojovať ved mám predsa dvoch malých chlapcov a manžela a nechcem stále len a len hovoriť a plakať " ja to už nechcem!!" ( to boli moje časté slová niekedy aj celé dni!!) zmenila som to naučila som sa zvládnuť s časti strach z toho krútenia a samej chodiť von( nevravím že úplne nie to sa nedá hned) ale aspoň trochu a to ma posúva vpred. Sú ovšem aj zlé dni okrem toho ma začal bolievať do toho lavý bok a zle trávenie a bolesť žalúdka ale ono si myslým prejde aj to za všetko môžu lieky, kým sa popravý trávenie aj to asi niečo trvá..
Práca ma zatial bavý aj ked je len na 4 hod a nieje jej veľa ale je to vo firme môjho brata ktorý vie čo my je a preto ma na to nalákali že vlastne si stým aj pomôžem ked to prejde prídem a hlavne nebudem sedieť doma a dumať prečo zase mi je zle a zase len mne... mám to ešte k tomu aj na konci mesta takže som zvládla aj miestnu dopravu čo som ani nedúfala proste som sa zaviezla busom sama vystúpila a netočilo sa!!! taká som bola hrdá na seba že som to musela napísať aj psychologičke a tá bola ovšem tiež spokojá že som to zvládla..
Želám aj vám preto skoré uzdravenie aspoň z časti polepšenie, lebo ako mi bolo povedané u dalších dr(ušná, neurologička) kde som bola že krútenie a pp sa nedá nikdy vyliečiť dá sa len zmierňovať a naučiť sa stým žiť či s liekmi alebo bez nich ale že dá sa to... tak bojujme nedajme sa ..- ja sa nedám budem bojovať
majte sa pekne prajem pekný víkend