Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

43

ahojte,
ako sa mate?
marcelina ako ti je?už je dufam lepšie?!
mne už doktor vysadil tie pomocne lieky čo som uživala k AD a zatial je to ok.
akurat s tym spankom to mam stale na figu,
aj ked teda už zase o niečo lepšie.

Katka21

Ahojte chcela som sa opýtať či niekto berie kvapky rivotril...beriem ich už asi rok možno aj viac a rada by som ich vysadila..ale bojím sa, že sa mi to všetko vráti..má stým niekto skúsenosť? ďakujem

marcelina78

Berie niekto Citalec? Beriem ho 2 tyzdne a je mi katastrofalne, ovela ovela horsie ako predtym, nemozem sa donutit do nijakej cinnosti, stale ten blby tlak v hlave, na zblaznenie, stale mi je zima a som v krci, stracam vieru, ze tie lieky mi pomozu...

Jane84

kvetinka...
som rada ,ze sa ti stav zlepsuje a ze pocitujes zlepsenie
ja sertralin beriem asi treti rok
lenze mne nezabera tak aby som bola uplne v pohode,vlastne doteraz ziadne lieky neboli take aby som sa uplne vratila k zivotu aky som mala pred tym ,co je mozno aj dobre a tiez vela krat si vravim ze vlastne vdaka tomu..som musela na sebe zacat pracovat a tak dalej...
ale aj tak ten pocit uplnej pohody mi chyba...cize len dalsi naznak toho ze lieky nezaberaju kedze som ich uz niekolko druhov vyskusala a ze je to o tom ako myslim cim sa zaoberam a tak dalej ...mne sa to stalo ked som mala skoro 22 rokov..

tvoja kvetinka

A ako dlho ho berieš?

Ja tiež beriem sertralin viac ako pol roka a už sa objavujú priaznivé výsledky aj keď to ešte nemôžem stopercentne potvrdiť.
Asi mi preto zo začiatku nezaberal kedže som brala občas alkohol a doplnok výživy na chudnutie/zrýchlenie metabolizmu. Po týždni je mi fajn, nemyslím na nič zlého len mám občas pocit ako keby som bola nič. Nič nemám, som nikto atď. ale velmi rýchlo sa z tohto stavu dostávam a idem ďalej... . Dokonca sa moje správanie a konanie či premýšľanie posunulo na vyššiu uroven a stále sa rozvíja. Možno je to aj vďaka môjmu veku - pred pár dnami som oslávila 15. narodeniny avšak už nie som ten utiahnutý človek, ktorý sedával v kúte, nevedel komunikovať a bál sa ísť čo i len autobusom do mesta.

Antidepresíva som nezačala brať z tohto dôvodu. Možno to znie neuveriteľne ale neustále som myslela na dýchanie. Bála som sa naň nemyslieť lebo inak by som sa zadusila. Áno, takto som premýšľala každu sekundu svojho života, každú hodinu, každý deň...už som nevnímala svet okolo seba, nevedela sa na nič sustrediť, tŕpli mi končatini, raz musela pre mna prísť sanitka, kedže mi v autobuse strpli ruky (do kŕča) a začínalo to zasahovat aj krk kedy som sa dusila. Nič príjemné.

Nad moje očakávanie a priam zázraky sa v oslednom čase dejú v mojom okolí: som šťastná, viem kto som a kam smerujem. Snažím sa rozvíjať svoj talent a smejem sa veľmi často. Pritom som kedysi plakávala každý deň, po večeroch a smiech som takmer vôbec nepoznala.

Asi to tak malo byť. Som vlastne vďačná za svoju "chorobu". Zmenila mi život.

Jane84

ahojte

ano beriem lieky s tym ze raz som mala pauzu lebo som sama od sbe prestala brat ked mi bolo dobre a do troch mesiacov sa to vratilo...zaujimave je,ze lekar mi vravel ze to nieje tak o chemii ako o psychoterapii..cize lieky vobec nemusia zaberat a to sa vlastne deje mne uz som skusila asi 4 druhy antidepresiv a nikdy to nebolo take ze sa citim uz tak dobre ako pred tym ked som este nic take nezazivala...u mna je proste problem ten ze aj ked mi je dobre stale ma napadne co ak sa raz zblaznim proste ja mam z toho fobiu...a potom sa v kuse sledujem...ja som o tom zo zaciatku praveze hovorila ..a bolo mi to jedno ,ale cim dalej tym mam s tym problem...priatel o tom vie aj ked tomu nerozumie a v podstate to nikto nevie pochopit kto to nezazil alebo nestudoval...a obmedzuje ma to v tom ze som dostala panicku hrozu sama cestovat na dlhsie vzdialenosti ....teraz mam opat zle obdobie a aj ked doteraz som to stale prezila ...len stale je to o tom co ak ...

marcelina78

Jane 84 a beries lieky, alebo brala si?
Ja som akupunkturu skusala, 7 sedeni po sebe behom mesiaca, po piatom akoby to prestalo zaberat, neviem, mala som mat po siedmom mesiac pauzu a prist znova, ale neprisla som, mozno som mala, ale urcite je to jedna z metod, ktora moze pomoct, kazdy musi skusit na sebe a uvidi. Dnes som vyfasovala lieky, Citalec 20 mg, vraj mam skusat, mozno bude stacit polka denne.

43

panicka porucha sa u mna prejavila asi pred 12 rokmi a vtedy mi trvalo cca 8 mesiacov kym som sa z toho dostala uplne.
vtedy som o tom nopovedala nikomu okrem mojich sestier a ked som aj naznačila kamratkam čo ma trapi,tak to hned od začiatku nechapali,tak som o tom nehovorila .ani manžel nevedel presne o čo ide.
teraz asi pred pol rokom mi začali podobne priznaky a asi od februara som dostala dalsi panicky atak,myslela som si ,že po tolkych rokoch sa mi to už nikdy nevrati,mala som pocit,že viem už ako s atomu branit.neubranila som sa a tentokrat som s adala aj na uživanie AD a panicke ataky mi prestali v podstate hned po prvom sedeni.je to tym že som si uvedomila že je to to iste čo v minulosti a tento krat hovorim o tom otvorene s každym kto s ama opyta ako sa mam.je mi to už jedno,čo si ludia o tom myslia,ja osobne sa necitim nejako psychicky narušena a ked si to myslia oni,tak aspon zistim,kto je mi priatelom a na koho s amožem obratit aj ked mam problem.