Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

AndrejkaDu

Barborka melatonin 5 mg. som vcera skusila a bola som hore do piatej rano. Spala som tak 2hodiny a teraz som vycerpana. Pijem medovkovy caj vraj ten navodzuje spanok. Inak ked ja spim aspon 4 hodiny (ale to byva malokedy tak 1x za tyzden) tak je mi dobre. Nemam uzkosti, strach, Mna len nevyspatost stale trapi. Skusala som Rivotril, xanax, atarax, diazepam, spitomin, lexaurin, lubovnik bodkovany, teraz melatonin a kupila som aj benosen tak ten dnes vyskusam ale nic nezabera. Trapim sa s nespavostou uz 6 mesiacov. A neurolog mi povedadal ze mi uz nevie viac pomoct. Ale ked nespim mam tlaky do hrude, malatnosti, unava taka ze niekedy ani z postele neviem vstat, pocit ze z tych tlakov od vycerpania dostanem infarkt.....fakt neprajem nikomu :-(. A stacilo by tak malo - pre niekoho uplne samozrejma vec - spanok, a mala by som po probleme :-( Fakt neviem ako mam spat.

Barborka27

Melatonin som skusala este ked som nebrala lieky, lebo som to chcela bez nich..ale nezaberalo mi to. Ja uz som v tom case skusala vselico, jeden cas som kazdy vecer pred spanim vypila 2 pohare piva, lebo pivo ma vraj vela vitaminu B :) ale nepomohlo ani to.

Andrejka, teraz ked uzivam lieky, tak spavam min. 7h.. ked spim menej som unavena a malatna. Ale je zaujimave ze ked som mala pracu, kde som musela vstavat o 5 rano, tak aj ked som si dala tabletku aj tak som nezaspala, z nervov, ze musim tak skoro vstavat a ze zas budem nevyspata a zaspala som hocikedy aj o 1-2 v noci, parkrat sa stalo ze som prebdela celu noc a potom do roboty, neprajem nikomu. Inak su ludia, ktori menej spia, ale nevadi im to, moj znamy spava 5h ale cez den je culy, aktivny, ja ked nespim alebo spim malo, ja som cez den ako zbity pes, nervozna, srdce mi busi, hlava ma boli a citim strasnu nervozitu.

Barborka27

ale trittico mi zatial sadlo najviac aj ked som potom taka ospala a omamena na druhy den rano..ale tie stavy pred tym ako som lieky nebrala neprajem ani nepriatelovi, bolo to na zosalenie, nepomahalo nic, a ani ten spankovy deficit som nemohla nijak dohnat aj ked som bola dokrajnosti nevyspata, len som vzdy zadriemala a vzdy ma z toho spanku nejaka neuroza alebo nervy vytrhla..

Barborka27

marcelina, ja skusam sama vysadzat to trittico, myslim ze bez citalecu by som to zvladla ale s tym spankom je to horsie.. ked si dam tabletku, tak zaspim vzdy, teda pokial ma na druhy den necaka nejaka povinnost a musim skoro vstavat lebo potom aj s tabletkou sa mi zaspava horsie, uz mam v sebe nervy ze sa zas nevyspim, a pod.. ale vacsinou zaspim. Ale ked si na druhy vecer tabletku pred psanim nedam tak bud mam problem zaspat, alebo zaspim ale v noci sa prebudim a uz potom nemozem z nervozity zaspat.. takze ja mam s tym spankom stale problemy. Vlecie sa to uz dlho, a je to jedno a to iste.

marcelina78

este pre tych, ktorych chyta panika...
ja som sa bala kdesi cestovat kedysi, obchody a nakupne centra boli pre mna katastrofou a ked som bola este sama a nemala nikoho nablizku...co mi pomohlo, ked to na mna slo, ze musim ujst rychlo, ze som si zacala nahovarat, napr. prisla som sem, lebo potrebujem nove topanky a nohavice, ja si ich musim kupit a teraz hned, lebo ich strasne potrebujem, je to zivotne dolezite v tejto chvili a zhlboka dychat a v duchu si vraviet pre seba aj ked uplne hluposti, ze tieto su skarede, tieto moc vysoke, zkratka robit vsetko pre to, aby som odputala pozornost od zachvatu bliziaceho sa, tak isto aj v potravinach sama v duchu hovorit, teraz idem kupit vajicka, usmejem sa na prevacku, na okoloiducich, vnimam hudbu v obchode, pripadne dat sa tam s niekym do reci, ponadavat spolu na dlhe rady /v ktorych mi bolo na odpadnutie najviac/...a pomohlo to a myslienka, co ked odpadnem, tak odpadnem, ved je tu kopa ludi, pomozu mi hadam a v najhorsom mam predsa v kabelke xanax, ale nedam si ho, lebo to zvladnem bez neho a zaberalo to a vzdy ked to takto prekonate, budete si viac verit sa nebat kamsi ist, drzim palce aj vam...

marcelina78

Barborka 27, nechcem ti prilis radit, ale ak uz dobre spis, skus sa poradit s lekarkou, nech ti triticco vysadi../mne to na spanok nezabralo../
moja krstna mama brala presne to co ty a triticco uz nemusi a spi jak drevo, mozno sa ten stav troska zlepsi, "odostrie" sa ti mysel...
co sa tyka tych liekov, kazdy vravi, ze ma zmenene vnimanie po nich, vsetko inak vnima a preziva, ja tiez, chodievam rada na masaz, ked som brala citalec, akoby som vobec necitila tie prijemne pocity pri masazi a zimomriavky, ktore mavam, ale necitila som akoby nic, ci uz prijmne, alebo neprijemne, ale niekto vravi, ze je v pohode aj s liekmi, asi ako sadnu, ake lieky, ake davky, keby sa to dalo v tej hlave pomerat co tam chyba, ako pri inych organoch, ale tu je to tazko, vraj az patolog dokaze zistit, hladinu serotoninu, dopaminu....psychiater len skusa, triafa co sadne podla toho, co mu pacient povie..

Barborka27

marcelina aj ja presne ten pocit neviem ci to je z citalecu alebo z toho trittica, ze sa na vsetko akoby pozeram cez zavoj, mam menej energie, a ked nemusim nerobim nic, alebo vsetko odkladam, ale strieda sa to s dnami kedy by som obrazne povedane aj hory preniesla alebo sa na mrakodrap vysplhala..tiez s tym bojujem uz niekolko rokov ale nedari sa, je to beh na dlhe trate

Barborka27

Andrejka ja som mala to iste, nespavost, z toho sa mi pridruzila depresia a uzkost az som musela odist z prace. teraz beriem lieky uz vyse roka, je mi celkom fajn, ale aj tak nie som uplne v pohode, najlepsie by bolo chodit aj na psychoterapie. Mne zabral citalec 10mg a Trittico