Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

RNG

Dianka, ked si precitas detailne bocne skodlive ucinky roznych antidepresantov, tak z hrozou zistis, ze mnohe s tych skodlivych ucinkov sa prave na tebe prejavuju.
Tj liek, co by to mal odstranit problemy ich ich prave sposobuje.
Nedostatok neurotransmiterov sa neda vyliecit, len potlacit priznaky alebo doplnit.
Telo sa niekedy vie zregenerovat a zacat znova vyrabat dostatok neurotransmiterov, ale lepsie je mu pomoct dodavanim tychto alebo polotovarov, z ktorych si ich telo vie lahsie vyrobit.

Dianka 29

Dakujem Mirusko:-)inác aj ja mám niekedy pocit ze idem odpadnut,pride na mna taká horucava a srdce mi ide vyskocit:-((No a este k tomu tá depka,ze sa mi vobec nic nechce robi,len by som spala cely den:-(Naozaj mám pocit ze mi lieky nezaberaju:-((

Dianka 29

Aj ja relaxujem zijem zdravsie ako predtym,no psychoterapia to neviem co je.Lekár mi o tom nehovoril.Bambulka,aj ja beriem cymbaltu uz 3 tyzden,no velmi mi nezaberá:-(

mirusko

dianka 29
ja beriem cipralex a rivotril.mne to zacalo zaberat po asi mesiaci.potom to bolo lepsie.ale hlavne je aby si sa aj ty snazila o to aby ti bolo lepsie.ja to mam uz okolo tri roky.raz je lepsie a raz horsie.mne byva na odpadnutie a ten hlupi pocit,isto to poznas,ked sa ti nikam neda ist.ked to na teba pride musis misliet na nieco negatyvne,aj ked sa to niekedy ani mne nedari.ale ver mi,ze velmo pomaha nieco robit,kad to na teba pride.ist do prirody atak.a este je dobre,ked sa niekomu vyrospravas,ako napriklad tu.
ked nieco kludne napis

bambulka661

ahojte,tak ja som doma konecne s liecenia a veru mi velmi pomohlo....ked sa tu dakto pytal na tu cymbaltu tu uzivam aj ja a veru mi pomohla a samozrejme postupom casu som sa naucila aj prekonat svoj strach,,sice mam este trosku obavy ale uz idem sama aj von aj na nakup doktorke atd atd...a este stale budem brat par mesiacov lieky aby to vimizlo uplne ...dakujem veru tej nemocnici ktora mi pomohla...lebo somnou to uz bolo neuveritelne...

ivana4837

Ahoj Dianka 29,

a ty sama čo robíš preto, aby si sa cítila lepšie okrem užívania liekov a čakania na zázrak pokým zaberú??? Nechcem sa ťa nijako dotknúť, samozrejme lieky ti pomôžu, ale celý problém nevyriešia!!!

Ako si sa tu mohla dočítať všetci čo v liečbe mali a majú úspech okrem užívania liekov pracovali hlavne sami na sebe...psychoterapia, relaxácia, atď.

Drž sa a zabojuj!!!

Barborka27

Ahojte, uzivam AD s prestavkami uz takmer 8 rokov, boli lepsie aj horsie chvile, musela by som tu toho moc rozpisovat. Chcem sa len spytat ci ma niekto skusenosti s depresiou, ktorej sprievodny znak je uzkost a nespavost? Pretoze su rozne formy depresie a rozen sprievodne znaky a ja trpim prave tymito, bohuzial. Beriem citalec 10mg a 1/3 Trittica kazdy den. Mala som pocity uzkosti, beznadeje, nervoveho vypatia, nemohla som spat, az som skoncila v rukach psychiatricky. Je mi teraz lepsie, teda ja som stastna ze mozem spat aj ked sem tam sa stane ze aj s liekmi je to tazke a nespim aj celu noc, a potom do prace..hruza, neprajem nikomu.
Mate skusenost aj s psychoterapiou?

ivana4837

Ahoj hortenzia 313,

presne čo popisuješ som prežívala ( a občas ešte prežívam ) aj ja, mne osobne veľmi na to pomohla psychoterapia a snaha prekonávať sa a posúvať sa vpred...pri tejto chorobe buď človek zabojuje a snaží sa prekonávať prekážky, alebo sa chorobe poddá a to je KONIEC!!!

Tie príznaky predtým boli podľa mňa v dôsledku depresie...tieto čo máš teraz sú typiské pri úzkosti a PP.

Držím ti palce!!!

mirusko

dianka 29....
neboj,AD zaberaju po urcitej dobe.mne zacali tak po mesiaci uzivania.tiez som si mislel,ze mi nezaberaju.musis vydrzat a bude sa to zlepsovat.a hlavne musis preto spravit aj ty nieco.drzim palce