Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

leaa

zuzana ja som ti poradila ktory liek je na to dobry,lebo ako sama vidis tieto ti asi nezaberaju .......psychiatrovi moze kludne pacient povedat napriklad toto moj znamy sa lieci na to co ja a uziva dogmatil ,alebo sulpirid a ulavilo sa mu ...ty mozes kludnes psychiatrovi povedat svoj nazor ...psychiater predpisuje lieky podla toho ako sa citis a ked raz nebudem s liekmi spokojna tak mu to poviem on sam od seba nevie ako sa pacient citi ...mne skor pripada ze ty pomoc ani nechces len o tom potrebujes pisat tu ma zabolela hlava tu ma pichlo ,lebo vsetko co som ti poradila si zamietla ...takze nehladas tu pomoc ,ale len vypisovanie o chorobe stav treba riesit a nie o nom len pisat ...clovek musi aj sam na seba popracovat na svojom zmyslani a zacat inac zmyslat ...mozno mas hypochondricku poruchu a potrebujes uplne ine lieky ...mozno potrebujes antipsychotika na znizenie dopaminu ..lebo ludia co lietaju po vysetreniach a stale ich nieco boli mozu mat aj hypochondriu,lebo si namyslaju stale nieco a sleduju sa a to je zataz na psychiku a z toho maju potom bolesti ..

ivana4837

Moja zlatá Ketsut,

to nie je možné...ani netušíš aká som rada, že si sa ozvala...dva roky dozadu mi naša pravidelná komunikácia nesmierne pomáhala a dostala som sa vďaka tomu z najhoršieho von.
Tvoje, Zuzanine (zuzanama) a Juliusove rady ma určite zachránili a vždy Vám budem vďačná!!!

Dovtedy som iba užívala lieky ,žiadna psychoterapia, žiadna práca na SEBE SAMEJ a robila som presne to isté ako dievčatá (zuzanakur, gabi) neustále som sa pozorovala...každú sekundu som mala zmapovanú čo sa mi deje s telom...bolo to hrozné...preto viem presne čo baby prežívajú a aj ony časom prídu na to, že VŠETKO je len v našich hlavách...

Mám sa ako všetci, ktorí "bojujú" (spolunažívajú) s PP, raz úplne v pohode, potom prídu horšie dni, ale treba ísť ďalej a žiť NAPLNO, život je krátky!!!

Veľmi ti gratulujem k úspešnému ukončeniu VŠ, si naozaj šikulka. A ozaj čo malá, teraz má 8rokov, nie???

Napíš ako žiješ, čo sa za tie dva roky zmenilo.Ja koncom tohto roka oslávim už 40-tku, no ešte predtým dostanem nový "titul" (pre mňa ešte vzácnejší ako ten VŠ čo suším v skrini) budem babina, staršia dcéra čaká bábuško.

Maj sa krásne a ozvi sa!! pa

Ahoj gabi,
táto choroba je bohužiaľ na celý život, ale kvalita života aký pri nej vedieme si určíme iba MY sami. Každý toto ochorenie samozrejme inak zvláda, zaleží nielen na človeku samotnom ako sa k tomu postaví, ale aj na okolí v akom sa pohybuje, nehovoriac o odbornosti psychiatra a TIEŽ psychoterapeuta na ktorého natrafí.

Držím ti palce!!!

ketsut

ahojte Ivanka, Zuzka
ako sa máte? ja som už ukončíla druhú vš úspešne, som to zvládla aj s mojou panikou, vôbec som to nijako neprežívala, ako normálny bežný deŇ.
Ja sa už pohybujem všade sama, pozeram na svet inými očami, svoju paniku už dávno ignorujem ešte občas mám takú slabosť v nohách, ale to je nič oproti tomu ako mi bolo pred štyrmi rokmi..to bol des.
Chodím plávať, na bicykel, cvičím doma...a to človeku veľmi pomáha..je potrebné sa prekonávať pomaly a ide to a ako mi lekárka poradila vždy sa odmeniť za úspech, ktorý sa mi podarí...
ahojte a držte sa..ak chcete napíšte mi ako sa máte.

gabi000

baby dnes som bola vonku. najskôr mi bolo strašne zle a asi po hodine som si prestala všímať moje pocity, jednoducho som sa vykašlala na moju boľavú hlavu, sťažené dýchanie, ťahanie v svaloch tvári a začala som sa baviť :-)...najskôr cez slzy a potom to šlo...
a vydržala som dve hodiny :-)))
...už si prestanem všímať to čo robí so mnou psychika, počkám na všetrenie CT a ked už bude aj to v poriadku začnem ignorovať moju chorobu. Chcem byť už dravá a užívať si leto..... Nech sme už všetci na tomto fore zdraví :-)))

zuzanakur

leaaa ja mam svojho psychiatra a mam aj lieky... ja užívam Ad ja sa ich nebojim, vravela som že spravím všetko preto aby mi bolo dobre ja nemam len PP, ale aj depresie, a uzkostnu poruchu a tiež tetaniu, takže mam toho tiež dost na to že mam 21 rokov, a že som si nestihla ešte ani užiť, nejde o to žeby som sa ľutovala, to nie..ide o to aké je to nepríjemné, a že to je vždy, že sa s tým nedá nejako moc fungovať, dnes mi to mravčenie ešte ani neprešlo, a to už mam v sebe diazepam.. asi sa vykašlem aj na ten diazepam, lebo vobec nepomaha...a svojmu psychiatrovi ja diktovať ake lieky mi ma dať nemožem, dal mi zoloft a mirzaten...no a k tomu ten diazepam...

leaa

zuzanakur chod si dat predpisat dogmatil ,alebo sulpirid belupo je to antipsichotikom ,ale v nizsich davkach posobi ako AD uvolnuje dopamin ....vela ludi si to chvali na paniku a uz sa tolko nelutuj nie si jedina na svete co ma tuto poruchu ja mam este dalsie 3 k tomu a zijem ..terba uzivat AD a k tomu pomoze aj nejake AP v nizkych davkach a kasli uz na to pulzovanie v hlave aj ked je to intenzivne povedz si jebem na teba ty panicka porucha nevsimam si ta

zuzanakur

ono je to rada nad zlato, ale fakt sa to niekedy neda, nevsimat si to, ked je to dost intenzivne no...

inak Ivana ja som zacala brat AD až vcera, doteraz som bola rok na benzakoch, len mi ich stale vymenili, ale už ani tie nezaberajú..:(... ja som sa nachodila za rok po lekaroch a este stale to nieje konečna, ešte ma par vyšetrení čaka napriklad kardio, ale to už opakovane, aj endokrinologia, tiež opakovane... no... dost sa teraz bojim, lebo mam pod normou kreatin, to znamena svalova hmota...:/...ale ja som aj dost schudla, no, neviem, lekar sa k tomu nevyjadril..:(... jaaaj ta moja hlva sprosta, aj en krk, vždy sa na niečo namotám...inak ja mam Mri HLAVY robenu, a v poho to vyzeralo, boli tam znamky chronickej sinusitidy ci co to... no a k psychologovi nechodim, ale asi sa oobjednam aj ked zase budem musiet za nim dochadzat 50 kilakov, lebo v nasom meste nieje nic... Ivana 10 rokov???...panečku, a to vážne aj ty si tie nervu cvitila tak v krku???...mne to tam pulzuje čiže tak sťahuje nenormalne no...