Depresia a panicka porucha

Súvisiaci obsah

vlocka:)

Bambulka661, tak to nemáš dlho. Dobre si urobila, že si išla hneď za psycholóhom.
Coaxil je antidepresivum?
Mne to začalo v roku 2006.

vlocka:)

Bambulka661, ako dlho máš PP? Máš ju diagnostikovanú lekárom? Chodíš niekde k psychológovi, alebo k psychiatrovi? Berieš nejaké lieky?

Bambulka661

vlocka no este som neskusala co to somnou robi ten kofein lebo ten som vysadila hned a casom to fajcenie...ale kludne si dakedy urobim aj capucino...to je taka nahrada kavy :)a ta zumba ozaj je to super vec sa clovek pritom trosku namaka kym sa dostane do formy aj prijemne spoti potom si hodin sprchu a je to ok :)len potom zas pride ten cas ked mi ta hrud blbne a cvicit tu zumbu denne 10krat sa mi nechce:Dtak len prezivam a cakam kedy bude trosku lepsie ...a drevo som aj ja ved som sa videla v zrkadle a musela som sa na sebe smiat ale aspon sa clovek aj zabavi aj urobi nieco uzitocne...kym sa naucim vsetky tie cviky tak rychlo ako oni a kym prejde svalovica ale nevadi ide leto treba formovat telo :)

vlocka:)

Bambulka661, ten kofeín skús asi vylúčiť úplne. Ja som si kedysi dala kofolu a tiež som mala taký nepríjemný pocit v hrudi a búšenie, tak som si povedala, že mi to za to nestojí, veď bez tých vecí sa dá žiť. Stalo sa mi to aj po zjedení čokoládky Kofila, tak to proste neriešim. Nejem to a je mi lepšie.
A tá Caro káva, to vlastne ani nie je káva ale ževraj kávovinový nápoj vyrobený z obilnín. Ale mne chutí. Presso je síce presso, ale čo už.
S tou zumbou si dobrá. Ja mám doma napálené asi 3 zumby, ale akosi sa nemôžem k tomu prinútiť. Mňa to samu nebaví. Aj by ma to bavilo, keby som to vedela cvičiť, ale ja som strašné drevo :)

Bambulka661

vlocka aj mne z kavy busi srdce a ked som nemala pp mi to nevadilo lebo som si to akosi nevsimala a potom to preslo ..ale teraz by mi to veru tiez vadilo..a to caro od nestle je kava bez obsahu kofeinu ci?lebo ja som pijavala sice len nescu 3v1 ale je to kava ako taka..no a to fajcenie som radsej obmedzila bo ked som si zapalila ostalo mi horsie..tak aspon usetrim :)ale uz by som chcela aby to bolo cele zamnou umna sa akoby tie priznaky striedaju a aj pribudaju...teraz mam ten zvlastny pocit na hrudi taku tazobu a tazko sa mi dycha a bojim sa ze sa zadusim..je to neprijemne...chcem nech je to uz zamnou...a uz druhy den cvicim zumbu je to dobre sa zabavim sama na sebe a aj si zacvicim ale hned som chytila svalovicu :)

vlocka:)

Bambulka661, neviem, či sa nesmie fajčiť a piť kofeín, ale ja už dávnejšie vylúčila kofeín (kávu, čierny čaj, colu, kofolu, aj sladkosti s kávovou príchuťou ako je Kofila, Kávenka...) a cítim sa omnoho lepšie. Mne z kávy búšilo srdce a mala som taký nepríjemný pocit v hrudi. Keď som PP nemala, tak mi to búšenie nejako nevadilo, ale teraz by som už panikárila. Tak som to jednoducho vylúčila a je mi fajn. Namiesto kávy si dám Caro od Nestlé. Kávu mám strašne rada, tak aspoň nejakú náhradu za ňu.
A čo sa týka fajčenia, tak to neviem, lebo ja som nikdy nefajčila. Fajčenie ako také je dobré v tom, že je ako dychové cvičenie, pri ktorom správne dýchaš, len keby nebolo návykové :)

Bambulka661

ahojte chcem sa este spytat je ozaj pravda ze pocas depresie a pp sa nesmie pit nic kofeinove a fajcit?...ja som normalne prestala fajcit comu som rada ze aspon na daco je tato depresia dobraa ale kavu by som si dala..

Bambulka661

zuzanama tak ja sa bojim toho ze ked vyndem von bude mi zle a preto som radsej len doma a ked niekam idem tak nie sama.a aj to sa bojim.no a dnes rano ked som sa zobudila bolo strasne vnutorne ma triaslo a bolo mi na vracanie..dala som si sprchu najedla som sa a upratovala som snazila som sa nato nemyslet nepodlahnut a nezalahnut do postele...pocas toho som si stiahla z netu zumbu 25minut mozno je to iste co mas ty a normalne som cvicila...uvolnila som sa sama na sebe zasmiala bo daktore veci mi nesli na kolko ja nemehlo ale snazila som sa :D..a citim sa ovela lepsie stym ze som urobila nieco preseba...a stym strachom budem musiet pracovat ...dufam ze to cele zvladnem...ideme robit gulas garden party taks a nato tesim a na vecer sa pojdem s priatelom este prejst snad pekny den bude zamnou ...ako casto cvicis tu zumbu denne??:)

zuzanama

Bambulka, ako, už je lepšie? Ako z toho von, si sa pýtala. Veď som to už písala, každému môže pomôcť niečo iné. Len hľadaj. Na začiatok skús sa zbaviť toho strachu. Zisti čoho sa bojíš a či je to niečo reálne, čoho sa obávaš. Ak nie je, tak máš po probléme, ak je, tak to skús vyriešiť. Hovorila som, je to jednoduché. :-)