Ako si vyvolať menštruáciu?

lolla

ahojte mam 14 a kramy mam len pol roka meskaju mi uz 45 dni a najhorsie je ze ich neviem kedy ocakkavat a za 20 dni idemme na dovolenku tak enviem fakt co robit ci mam cakat ci co

Dadusa4

pisete tu ze vam meskaju..ale mne nemeskaju ani nic..ja ich mat ani nemam ale da sa zeby som ich dostala?? naprikald mam ich mat okolo 5.juna cca.. ale ja by som ich cela teraz..dalo by sa to nejako?? okrem tomu aby som zasla ku gynekologovi...

stresík

no a hlavne isto treba isť za lekarom na kontrolu na riadne stery, vyžetrenie, a sono, pretože meškanie menštruácie môže mať naozaj aj iné príčiny napr. že nepraskne grafov folikul plní sa rtekutinou a vzniká ti cista. takže je treba tú vyvolávačku čo ju do cca 5 dní praskne a je dobre.- ale niekedy môžu byť zápali, infekcie, cisty, zrasty, ale to by si naozaj mala problemy daleko dlhšie ako len jednomesačné meškanie. takže držím palce podla mna je to stres

stresík

ahojte aj ja mam rovnaký problem. tiež mavam menštruáciu pravidelne a tento mesiac už 20 dní meškala. mam tiež same stresy zo štátnic. bola som u gyn. uribil mi sono a vyšetrenia a povedal, že problem je stres kedže žiadny iný problém nenašie. že v súvislom strese sa zvyši hladina nejakého hormónu v tele tak, že pokial nemáš menštruáciu regul. tabletkami tak jednoducho sa nesdostaví ani prvá fáza dourievania vajíčka a tak ani menštruáciu nedostanem. tiež mi pichol vyvolávačku a povedal že menštruáciu dostanem najskor možno za 2 týždne lebo vyvolávačka len naštartuje systém, ale ak som naďalej v strese menštruácia sa oddieluje aj tak. takže jedniná vec čo pomože je zbaviť sa stresu, ukludniť sa a napraví sa to. žiadne recepty nepomožu ani 5 vyvolavačiek naraz ked sa hormony navzajom aj tak ovplyvnia a brzdia. ani víno ani horúce kúpele ani čaje nič.... len sa treba vratiť do normálneho kolobehu. každe hlavne klud baby

jancurka

vravim,ze mavam kramy kazdy mesiac, aj ked niekedy oneskorene, ale mavam a teraz od marca som mala take stresy, ze ma skoro vystrelo... zdravotne by som mala byt ok, necitim ziadne vykyvy

mirkaa

jancurka a zdravotne mas vsetko ok?? nechcem strasit, ale ja mam cyklus podobny a je to syndrom PCO. bez hak mavam m. tak raz za 3-4mesiace

matamata

jancurka je velky rozdiel ked tebe meska menzes vzdy , ale ked ma niekto viacmenej pravidelny cyklus a vtedy mu meska menzes, tak jasne ze stresuje

jancurka

ahojte, neviem co tu stresujete, ze vam meska par dni. u mna pravidelne meska cely cas odkedy mavam menstruaciu a dnes je 22. maja a nemala som ju od 19. marca. to su viac ako dva mesiace. robila som si dva tesy a negativne, sex som nemala vecnost, teda od januara. a kedze mam stresy a nervy z bakalarky a o dva dni mam statnice, tak je viac ako 99% mozne, ze je to z toho, poznam sa a nestalo sa mi toto prvykrat... P.S. ak viete poradit nieco okrem vina a tych semiacok na menstruaciu, tak kludne> anna131313@azet.sk. uz by som aj rada menstruovala :) kedze viem, ze gynekologicka so svojou injekciou mi nepomoze, lebo viem ako na mna posobia lieky...

evita25

Meška mi menštruacia,mam ju stale nepravidelnu,styk som mala pred 4mesiacmi,a doteraz som mala normálnu menštruáciu