Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kam na výšku?

Príspevok v téme: Kam na výšku?
vanish

viem ze to tu moc nepatri, ale v podstate to suvisi s psychickym zdravim, tak trosku ohladuplnosti poprosim. kam mam ist na vysku? na pravo alebo psychologiu? nasi chcu pravo ale ja viem ze by ma to neuspokojovalo (myslim dusevne po vystudovani) ja by som chcela tu psychologiu, ale bojim sa neuplatnenia a slabeho financneho ohodnotenia a v podstate zitia od vyplate k vyplate az do smrti. ma niekto podobne pocity? ako by ste to vy vyriesili?

fgf

ja ovladam celkom dobre anglictinu, tak som rozmyslal, ze keby som nahodou tu psychosinu vystudoval, ze by som isiel niekde do zahranicia, a tam myslim, ze zato dobre platia :)

martina: to, ze ona postupila ma trochu povzbudilo :)

vanish

ahojte.diky za reakcie. ja predsa tu psychologiu skusim. len na komenskeho maju problem so strankou. nema niekto nejake informacie o podmienkach prijatia?

cica

dnes je to o tom-bud alebo...takze bud budes robit po studiu,to co ta bavi za smiesne sracky...alebo budes mat cool zamestnanie ,ktore ta bavit nebude za mastne prachy.....!!!!????v psychologii sa uplatnis...dnes su psychosi v kurze hlavne na skolach a je ich dost malo

deee

Nemyslim si, ze vacsina psychologov pracuje v skolach. Dnes sa rozvija najma trend pracovnych psychologov a to je velmi pekne ohodnotene a je tu aj vela psychoterapeutov a myslim, ze napriek tomu sa ja novi uplatnia . A este su tu aj poradne. Takze sa neda povedat, ze vacsina je na skolach.Je velky vyber uplatnenia sa ak niekto vie, co chce robit. Ti co robia na skolach, tam robit aj chcu, maju k tomu vztah. Ja chcem robit psychoterapiu, od coho ma este deli mnoho rokov, ale tesim sa na to.

jiji

je pravda, ze psychologia zatial velke uplatnenie nema, vacsina psychologov pracuje na skolach pre recovo postihnute deti alebo vo vselijakych centrach pre mladez a podobne, teda viac menej za ucitelsky plat. Ale na druhej strane si myslim, ze ak by ta tato praca naozaj bavila, tak by ten plat nebol az taky problem. Darmo niekto vela zaraba, ked ho ta praca vobec nebavi a iba tam kazdy den trpi.

3martina3

Vyber si skolu, aku sama chces. Ja studujem stvrty rocnik pravo a cim dalej, tym viac mam dilemu, co budem robit po skole. Ono v tomto smere je to otom, ze ked nemas znamych pravnikov, tak sa do ziadnej adv. kancelarie nedostanes, mozno tak v BA, kde vsak treba jazyky, hlavne nemcinu. Sance nie su ani na sudoch, tam je tlacenka. Sanca je este mozno na prokurature alebo na policii ako vysetrovatel...
Ak chces ist na psychologiu, rozhodne sa o to aspon pokus. Sestrina spoluziacka sa tam dostala a aj ona mala trojky a stvorky na vysvecku, takze pohoda. Myslim,ze psychologia ma fakt buducnost, hlavne v tomto uponahlanom svete, kde ma uz psychicke problemy takmer kazdy :)

miri413

ulina2: a mozem sa plz aj ja spytat daco ohladom psychologie? viem, ze kazda skola ma ine prijimacie podmienky, ale asitak kolko ludi beru? mozes mi plz napisat aj, ze na co sa tam zameriavate, co preberate, v podstate, ako prebieha vyucovanie? =)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kam na výšku? - Fórum - ZDRAVIE.sk